Prognoza pogody na tydzień 14-20.06.2021

Obecnie mamy do czynienia z ochłodzeniem, które nastąpiło po serii gorących i bardzo pogodnych dni. Zgodnie z wcześniejszymi prognozami czeka nas znów ocieplenie, które okaże się jeszcze większe od poprzedniego. Już niedługo nad Polską pojawią się upały.

Poniedziałek (14.06.2021) przyniesie dużo słońca, bowiem zachmurzenie będzie umiarkowane i duże jedynie na zachodzie i częściowo na wschodzie.

Nie wystąpią żadne opady deszczu, a temperatura będzie już wyraźnie wyższa niż w niedzielę. Spodziewamy się maksymalnie od 17-20oC na wschodzie przez 20-23oC w centrum do 22-25oC na zachodzie Polski.

Temperatura maksymalna w poniedziałek, 14 czerwca

We wtorek (15.06.2021) wystąpi więcej chmur i opadów. Deszcz pojawi się na północy, w centrum i częściowo na południu. Tam też wystąpi największe zachmurzenie, bo duże i całkowite.

Z kolei na południu zachmurzenie na ogół umiarkowane i małe. Ponadto na północy po przejściu opadów szybko się wypogodzi i będzie bardzo słonecznie. Opady będą konwekcyjne i gdzieniegdzie mogą wystąpić słabe burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 17-21oC właśnie na północy do 21-24oC w pozostałej części Polski.

Temperatura maksymalna we wtorek, 15 czerwca

Środa (16.06.2021) z opadami będzie jedynie na południu. Również tam pojawią się burze. Nie powinny być one zbyt mocne. W pozostałych obszarach będzie bardzo mało chmur, więc aura okaże się bardzo słoneczna. Termometry wskażą maksymalnie od 21-23oC na wschodzie i centrum do 23-26oC na zachodzie.

Temperatura maksymalna w środę, 16 czerwca

Czwartek (17.06.2021) właściwie w całym kraju okaże się bezchmurny. Małe zachmurzenie na pewno będzie sprzyjało wysokiej temperaturze. Maksymalnie osiągnie ona wartości od 23-25oC na wschodzie przez 24-27oC w centrum do 26-29oC na zachodzie.

Temperatura maksymalna w czwartek, 17 czerwca

Piątek (18.06.2021) okaże się słonecznym dniem. Zachmurzenie przeważnie będzie niewielkie, ale na zachodzie i częściowo w centrum pojawi się konwekcja wraz z burzami. Będą już to silniejsze burze niż w poprzednie dni, więc ich przebieg może być gwałtowny. Temperatura maksymalna osiągnie 24-27oC na wschodzie przez 27-29oC w centrum do 29-31oC na zachodzie.

Temperatura maksymalna w piątek, 18 czerwca

W sobotę (19.06.2021) już w przeważającej części Polski pojawią się burze. Ich siła będzie jeszcze większa, więc będą nieść już pewne niebezpieczeństwa związane z podmuchami wiatru i opadami gradu.

Ponadto zachmurzenie będzie zmienne, typowe dla konwekcyjnej pogody. Temperatura maksymalna osiągnie 24-26oC na wschodzie przez 26-29oC w centrum do 29-32oC na zachodzie.

Temperatura maksymalna w sobotę, 19 czerwca

Niedziela (20.06.2021) przyniesie znów mocniejsze zjawiska burzowe. Również w ten dzień pojawią się w niemal całej Polsce, a zwłaszcza w centrum. Ponadto termometry wskażą maksymalnie od 25-28oC na wschodzie przez 27-30oC w centrum do 29-32oC na zachodzie.

Temperatura maksymalna w niedzielę, 20 czerwca
Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

W najbliższych dniach wystąpią burze. Gdzieniegdzie okażą się gwałtowne

Typowo letnie wartości temperatury już zapanowały na dobre w naszym kraju, bowiem doświadczamy obecnie gorących dni, a w najbliższym okresie wystąpi też dość dużo solidnych upałów. Najsilniejsze ocieplenie przewidujemy na sam początek …

Prognoza długoterminowa. W najbliższych dniach zrobi się gorąco. Pojawią się też kolejne burze

Od już dość dawna prognozy wskazywały na dość znaczne ocieplenie w pierwszy weekend czerwca i rzeczywiście będzie ono miało miejsce. Jak się okazuje potrwa ono kilka dni, a temperatura podczas tego okresu …

Prognoza długoterminowa. Już za kilka dni zrobi się gorąco. Pojawią się też kolejne burze

Aktualnie doświadczamy deszczowej, dość wietrznej oraz bardzo chłodnej jak na końcówkę maja pogody. Z takim stanem rzeczy musimy jeszcze poczekać kilka dni, ponieważ ocieplenie nastąpi dopiero na początku czerwca. Jak się jednak …

Pogoda. Umiarkowanie ciepły piątek, lokalnie możliwe burze

Pogodę w kraju kształtował będzie ośrodek wyżowy, którego centrum w południe znajdzie się nad pograniczem Niemiec i Polski, tylko na wschodzie może zaznaczyć się jeszcze wpływ niżu, który dzisiaj wędruje nad południowymi …