Prognoza pogody na tydzień 17-23.09.2018

Jak na razie do naszego kraju nie nadeszła jeszcze prawdziwa jesień. Wciąż jest słonecznie i ciepło, a pogorszenie pogody jeśli wystąpiło, to tylko na krótki okres i w dość łagodnej formie. Czy w najbliższym tygodniu czeka nas cały czas gorąca aura, a może w końcu zawita do nas jesienna pogoda?

Poniedziałek (17.09.2018) okaże się słonecznym dniem. W pierwszy dzień tygodnia tylko na południowym wschodzie pojawi się więcej chmur. Przeważnie nad Polską będzie tylko zachmurzenie piętra wysokiego. Nie wystąpią żadne opady deszczu, a temperatura będzie wysoka. Termometry wskażą od 20-23ºC na wschodzie, przez 23-25ºC w centrum do 24-27ºC na zachodzie. Nad wybrzeżem może silniej powiać. Wiatromierze zanotują maksymalnie 40 km/h.

Wtorek (18.09.2018) będzie jeszcze gorętszy. Jeśli chodzi o chmury, to na zachodzie i południu będzie niemal bezchmurnie. W pozostałej części kraju wystąpią jedynie chmury wysokie. Temperatura maksymalna wyniesie na wschodzie oraz w centrum 24-27ºC. Za to na zachodzie Polski spodziewamy się aż 26-29ºC! Tam też wiatr może powiać z prędkością 30 km/h.

W środę (19.09.2018) będziemy mieli do czynienia po raz kolejny z iście letnią aurą. Wszędzie będzie bardzo słonecznie. Zachmurzenie na ogół będzie małe. W tym dniu pojawią się sprzyjające warunki do powstania burz. Będą one lokalne i nie będzie ich dużo. Wystąpią w pasie od Dolnego Śląska, przez Wielkopolskę i Kujawy do Mazur. Temperatura w całym kraju będzie bardzo wyrównana, bowiem będzie oscylowała w granicach 25-28ºC. Lokalnie na zachodzie może być nieznacznie cieplej.

Czwartek (20.09.2018) będzie podobny do środy, ponieważ w całej Polsce będzie stosunkowo mało chmur, ale będą mogły wystąpić również burze. Te pojawią się na zachodzie i znów będą lokalne. Za to temperatura maksymalna będzie jeszcze wyższa. Po raz kolejny również wszędzie będzie wyrównana. Prognozujemy wartości rzędu 26-29ºC. Na zachodzie możliwe będzie nawet 30ºC, co jak na drugą połowę września jest bardzo rzadkie.

Piątek (21.09.2018) okaże się najsłoneczniejszym dniem. W zasadzie wszędzie będzie bezchmurnie oraz nie pojawią się burze. Termometry wskażą wartości temperatury od 25-27ºC na wschodzie do 26-29ºC na pozostałym obszarze naszego kraju. Wydawać się by mogło, że tak pięknej pogody nie będzie końca, jednak w nocy nad Polską przejdzie front atmosferyczny, który zupełnie odmieni aurę.

Sobota (22.09.2018) przyniesie chłód, opady deszczu i całkowite zachmurzenie. Strefa opadów będzie przemieszczać się na wschód, a pod koniec dnia na zachodzie możliwe są przejaśnienia. Temperatura w porównaniu do dnia poprzedniego będzie ponad 2 razy niższa! Najchłodniej będzie w centrum kraju, gdzie termometry wskażą zaledwie 8-11ºC. Na wschodzie i zachodzie spodziewamy się 12-15ºC. Poza tym powieje silniejszy wiatr o prędkości 40 km/h.

W drugi dzień weekendu (23.09.2018) nad nami przejdzie głęboki niż atmosferyczny. Pojawią się bardzo silne porywy wiatru. Jeśli chodzi o zachmurzenie to najmniejsze będzie w centrum. Będzie tam dość słonecznie. Z kolei na wschodzie i zachodzie będzie więcej chmur. Wstępnie przewidujemy, że dopiero w drugiej części dnia od zachodu wraz z niżem wkroczy strefa opadów z całkowitym zachmurzeniem. Temperatura maksymalna wyniesie od zaledwie 11-14ºC na wschodzie i zachodzie do 15-17ºC w centrum. Jeśli chodzi o wiatr, to najsłabiej powieje na wschodzie, bo 40-60 km/h. Z kolei w centrum wiatromierze zanotują 60-80 km/h. Najsilniejszy wiatr będzie na zachodzie, bo możliwe są porywy aż do 100 km/h!

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na czwartek, 7 października. Poprawa pogody, ale lokalnie jeszcze przelotnie popada

Wyż znad Rosji ponownie się umocni i rozbuduje w stronę środkowej części Europy, a front atmosferyczny zostanie zepchnięty bardziej na zachód, lecz już tak ciepłe powietrze jak wcześniej nie będzie napływać. Postępować …

Pogoda na weekend. Sporo słońca na niebie, ale będzie zimno. W nocy przymrozki

W weekend bez zmian w pogodzie, w dalszym ciągu będziemy pod wpływem wyżu znad Rosji, który będzie się przybliżał do kraju. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne. Pierwszy dzień weekendu (09.10.2021) praktycznie w …

Prognoza pogody na tydzień 18-24.10.2021

W nadchodzącym tygodniu czeka nas zróżnicowana pogoda. Będzie zarówno duże ocieplenie, ale też pod koniec tygodnia nadejdzie silne ochłodzenie. Opady deszczu będą występować znacznie częściej niż dotychczas. Poniedziałek (18.10.2021) przywita nas dominacją …

Eksplozja ciepła w weekend. Na niebie dużo słońca i do 22 stopni

W weekend obszar kraju znajdzie się na pograniczu dwóch ośrodków barycznych, a mianowicie silnego i rozległego wyżu znad wschodniej części kontynentu oraz głębokiego i rozległego ośrodka niżowego z centrum ulokowanym między Islandią …