Prognoza pogody na tydzień 19-25.11.2018

Od niedawna mamy do czynienia z poważniejszym ochłodzeniem. W niektórych miejscach na południu i wschodzie spadł już śnieg, a w nocy temperatura spada znacznie poniżej zera. Czy to oznacza, że przed nami jest już prawdziwa zima? Czy może nadejdą w najbliższym czasie ciepłe dni?

Poniedziałek (19.11.2018) okaże się pochmurnym dniem z przelotnymi opadami śniegu oraz deszczu. Lokalnie możliwe będą przejaśnienia. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 0-3ºC na południu przez 2-4ºC w centrum do 3-6ºC na północy naszego kraju. Ponadto będziemy mieli do czynienia z dość silnym wiatrem. Jego prędkość wyniesie 30-50 km/h i będzie wiać ze wschodu.

We wtorek (20.11.2018) w znacznej części Polski będzie bardzo słonecznie. Spodziewamy się zachmurzenia małego bądź nawet jego braku w centralnym pasie. Więcej chmur pojawi się jedynie na południu oraz na północy. Najzimniej będzie na wschodzie, bo 0-3ºC. Na pozostałym obszarze termometry wskażą 2-4ºC. Poza tym będzie wiał jeszcze silniejszy wiatr. W porywach może dochodzić do 60 km/h.

Środa (21.11.2018) w północnej połowie kraju będzie słoneczna. Za to w południowej pochmurna. Nieznacznie się ochłodzi, bo temperatura będzie oscylować w granicach 0-3ºC w całej Polsce. Lokalnie na wschodzie może być nawet -1ºC. Ponadto wciąż dokuczliwy będzie wiatr, którego prędkość osiągnie 30-40 km/h.

W czwartek (22.11.2018) już tylko krańce południowe będą pochmurne. Poza tymi obszarami prognozujemy bardzo słoneczną pogodę. Temperatura wciąż będzie nie za wysoka. Termometry zarejestrują wartości temperatury rzędu 0-2ºC prawie wszędzie. Jedynie na północy i zachodzie może być 3ºC.

Piątek (23.11.2018) także będzie słoneczny w przeważającej części kraju. Tylko na zachodzie pojawi się więcej chmur. W ten dzień czekają nas zmiany temperatury, bowiem wzrośnie ona od 0-2ºC na północy przez 2-4ºC w centrum do 3-8ºC na południu.

Sobota (24.11.2018) przyniesie po dłuższej przerwie opady deszczu oraz śniegu. Pojawią się one na północy, gdzie zachmurzenie będzie całkowite. Z kolei na południu będzie najmniej chmur. Temperatura wyniesie od 1-3ºC na północy do 4-8ºC w pozostałych obszarach naszego kraju.

W drugi dzień weekendu (25.11.2018) nadejdzie znów oziębienie. Ponadto będą możliwe przelotne opady śniegu w całym kraju, a zwłaszcza na południu. Zachmurzenie będzie tam największe, z kolei w północnej połowie Polski będzie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie od -1-2ºC na wschodzie do 2-5ºC w pozostałej części kraju.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na weekend. Będzie chłodno. W wielu miejscach przelotnie popada deszcz i deszcz ze śniegiem

W weekend obszar kraju zacznie się dostawać pod wpływ układu wyżowego wędrującego znad zachodniej części kontynentu na wschód. Napływać będzie chłodne powietrze polarne o cechach morskich. Sobota (23.10.2021) rozpocznie się dominacją chmur …

Przed nami dynamiczna pogoda. Silne ocieplenie, przelotne opady deszczu, porywisty wiatr i burze

Nad obszar kraju zaczęło napływać ciepłe powietrze, a w kolejnych kilkudziesięciu godzinach będzie jeszcze cieplej. Napływ coraz cieplejszego powietrza spowodowany jest ułożeniem ośrodków barycznych nad Europą: nad wodami Północnego Atlantyku znajduje się …

Prognoza pogody na tydzień 25-31.10.2021

W nadchodzącym tygodniu czeka nas stabilna aura. Towarzyszyć będą nam dość wysokie jak na koniec października temperatury, a opadów będzie niewiele. W poniedziałek (25.10.2021) rano praktycznie wszędzie dominować będzie błękitne niebo, w …

Pogoda na niedzielę, 24 października. Pochmurny poranek, ale później rozpogodzi się. Nadal zimno

Jutro pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy z centrum nad Rumunią. Napływać będzie chłodne powietrze polarne o cechach morskich. Niedziela (24.10.2021) rozpocznie się dominacją chmur na niebie. Większe rozpogodzenia tylko na …