Prognoza pogody na tydzień 19-25.11.2018

Od niedawna mamy do czynienia z poważniejszym ochłodzeniem. W niektórych miejscach na południu i wschodzie spadł już śnieg, a w nocy temperatura spada znacznie poniżej zera. Czy to oznacza, że przed nami jest już prawdziwa zima? Czy może nadejdą w najbliższym czasie ciepłe dni?

Poniedziałek (19.11.2018) okaże się pochmurnym dniem z przelotnymi opadami śniegu oraz deszczu. Lokalnie możliwe będą przejaśnienia. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 0-3ºC na południu przez 2-4ºC w centrum do 3-6ºC na północy naszego kraju. Ponadto będziemy mieli do czynienia z dość silnym wiatrem. Jego prędkość wyniesie 30-50 km/h i będzie wiać ze wschodu.

We wtorek (20.11.2018) w znacznej części Polski będzie bardzo słonecznie. Spodziewamy się zachmurzenia małego bądź nawet jego braku w centralnym pasie. Więcej chmur pojawi się jedynie na południu oraz na północy. Najzimniej będzie na wschodzie, bo 0-3ºC. Na pozostałym obszarze termometry wskażą 2-4ºC. Poza tym będzie wiał jeszcze silniejszy wiatr. W porywach może dochodzić do 60 km/h.

Środa (21.11.2018) w północnej połowie kraju będzie słoneczna. Za to w południowej pochmurna. Nieznacznie się ochłodzi, bo temperatura będzie oscylować w granicach 0-3ºC w całej Polsce. Lokalnie na wschodzie może być nawet -1ºC. Ponadto wciąż dokuczliwy będzie wiatr, którego prędkość osiągnie 30-40 km/h.

W czwartek (22.11.2018) już tylko krańce południowe będą pochmurne. Poza tymi obszarami prognozujemy bardzo słoneczną pogodę. Temperatura wciąż będzie nie za wysoka. Termometry zarejestrują wartości temperatury rzędu 0-2ºC prawie wszędzie. Jedynie na północy i zachodzie może być 3ºC.

Piątek (23.11.2018) także będzie słoneczny w przeważającej części kraju. Tylko na zachodzie pojawi się więcej chmur. W ten dzień czekają nas zmiany temperatury, bowiem wzrośnie ona od 0-2ºC na północy przez 2-4ºC w centrum do 3-8ºC na południu.

Sobota (24.11.2018) przyniesie po dłuższej przerwie opady deszczu oraz śniegu. Pojawią się one na północy, gdzie zachmurzenie będzie całkowite. Z kolei na południu będzie najmniej chmur. Temperatura wyniesie od 1-3ºC na północy do 4-8ºC w pozostałych obszarach naszego kraju.

W drugi dzień weekendu (25.11.2018) nadejdzie znów oziębienie. Ponadto będą możliwe przelotne opady śniegu w całym kraju, a zwłaszcza na południu. Zachmurzenie będzie tam największe, z kolei w północnej połowie Polski będzie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie od -1-2ºC na wschodzie do 2-5ºC w pozostałej części kraju.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Czwartek z burzami na południu kraju. Lokalnie mogą być gwałtowne

Obszar kraju będzie dzisiaj w zasięgu wielocentrycznego układu niżowego znad północno wschodniej części kontynentu. Nad regionami południowymi i południowo wschodnimi zaznaczy się pofalowany front atmosferyczny. Od zachodu kraj zacznie się dostawać pod …

Najbliższe dni przyniosą upał i dużą ilość słońca. Dopiero w piątek nadejdzie front z burzami

Obszar kraju przez najbliższych kilka dni znajdował się będzie na zachodnich obrzeżach wału wyżowego rozciągającego od Morza Śródziemnego przez Europę Środkowo Wschodnią po północno wschodnią część kontynentu. Dodatkowo nad Morzem Norweskim znajdzie …

Rekordowe pożary szaleją w Europie. Są ofiary śmiertelne

Silne, przeciągające się upały, susza i brak dużych opadów deszczu to zestawienie, które często powoduje pożary. Aktualnie rozszalały się one w południowej części naszego kontynentu, gdzie żywioł trawi między innymi lasy i …

Prognoza pogody na tydzień 08-14.08.2022. Przed nami upalne dni. Opadów nadal niewiele

Tegoroczne lato należy do bardzo ciepłych. Póki co oficjalnie w wielu rejonach pojawiło się już kilkanaście upalnych dni, a ta liczba znacznie się zwiększy w nadchodzącym okresie. Z biegiem czasu stopniowo będzie …