Prognoza pogody na tydzień 20-26.08.2018

Mijający właśnie tydzień przyniósł gorącą pogodę w kraju. Opady i burze pojawiały się tylko lokalnie. Następne dni przyniosą kontynuacje upalnej aury, po której prawdopodobnie przyjdzie większe ochłodzenie. 

Pierwszy dzień tygodnia (20.08.2018) od samego rana przyniesie słoneczną pogodę. Z biegiem godzin zaczną jednak powstawać chmury kłębiaste, z których przelotnie popada na Pomorzu oraz w pasie od Opolszczyzny, Górnego Śląska i Małopolski przez Świętokrzyskie i częściowo Ziemie Łódzką po Mazowsze i Lubelszczyznę. W tych rejonach możliwe są także burze o niskiej sile. Podczas przechodzenia tych zjawisk należy spodziewać się silnych opadów deszczu i drobnego gradu. Temperatura wzrośnie do 24ºC na Pomorzu, 26-30ºC na przeważającym obszarze kraju i 31-32ºC na południowym zachodzie. Wiać będzie umiarkowanie z kierunków zachodnich i południowych.

Wtorek (21.08.2018) przyniesie w całym kraju niewielkie zachmurzenie i dużo słońca na niebie. Nigdzie nie powinno padać. Zrobi się również trochę chłodniej. Temperatura maksymalna osiągnie od 21-22ºC na Pomorzu i Mazurach, 23-26ºC w głębi kraju do 27-28ºC na południu Polski. Wiać będzie umiarkowanie z północnego zachodu.

W środę (22.08.2018) ponownie należy spodziewać się zachmurzenia małego i umiarkowanego. Będzie to również kolejny letni dzień – słupki rtęci w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 23-25ºC na północy kraju, 26-30ºC na przeważającym obszarze do 31ºC na krańcach zachodnich. Wiać będzie słabo i umiarkowanie z kierunków południowych.

Czwartek (23.08.2018) również będzie słonecznym i upalnym dniem. Pogoda jednak zacznie powoli się zmieniać. Burze możliwe będą w godzinach popołudniowych i wieczornych w zachodniej i południowej części kraju. Termometry osiągną 24-26ºC na północy kraju, 27-29ºC na wschodzie Polski do 30-32ºC w centrum i na południu.

W piątek (24.08.2018) w całym kraju zachmurzenie będzie spore, choć słońce również będzie się pojawiać. Praktycznie wszędzie możliwe będą gwałtowne burze z gradem, zwłaszcza na zachodzie i południu kraju. Szczegóły na temat burz pojawiać się będą w zakładce prognoza burz. W całym kraju będzie również bardzo gorąco. Temperatura wzrośnie do 29-32ºC na znacznym obszarze naszego kraju. Lokalnie może być nawet 33-34ºC.

W pierwszy dzień weekendu (25.08.2018) pogoda będzie podobna do tej z piątku. Należy spodziewać się dużej ilości chmur. Możliwe są również przelotne opady deszczu, lokalnie intensywne. We wschodniej połowie kraju pojawią się także burze. Na termometrach zobaczymy znacznie niższe wartości, najchłodniej będzie na zachodzie i północnym zachodzie kraju – 19-22ºC. Poza tym 23-27ºC, choć na krańcach wschodnich nie wykluczamy jeszcze upału.

Z kolei w niedziele (26.08.2018) w dalszym ciągu na niebie dominować będą chmury. W wielu regionach również popada, a na wschodzie nadal możliwe są burze. Na zachodzie i Pomorzu ponownie zanotujemy niską temperaturę – 17-20ºC. Na pozostałym obszarze przewidujemy 21-24ºC.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Ciepły czwartek i piątek. Tylko lokalnie wystąpią przelotne opady i burze

Dzisiaj pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy znad Morza Północnego. W piątek wędrował będzie on nad północną część Skandynawii, a nad południowe regiony nasunie się pofalowany front związany z niżem znad …

Prognoza długoterminowa. Koniec tygodnia ze sporą ilością opadów. Później powrót upału

Przez około tydzień doświadczaliśmy bardzo silnej fali upałów. Póki co czeka nas przerwa od tak wysokich wartości temperatury, ale na horyzoncie znów widać podobną sytuację. Na początku sierpnia znów możliwe jest solidne …

Pogoda na weekend. W sobotę nad Polską przejdzie front z burzami. Niedziela spokojniejsza

W pierwszy dzień weekendu pogodę w kraju kształtował będzie system frontów związany z ośrodkiem niżowym znad pogranicza Finlandii i Rosji. Natomiast w niedzielę Polska dostanie się w zasięg wyżu, którego centrum w …

Pogoda na weekend. Po przejściu frontu z burzami czeka nas nieduże ochłodzenie

W weekend początkowo nad wschodnią częścią kraju zaznaczy się chłodny wycinek pofalowanego frontu związanego z niżem znad Finlandii.   Z czasem jednak od zachodu zacznie się rozbudowywać klin wyżowy od rozległego ośrodka …