Prognoza pogody na tydzień 20-26.08.2018

Mijający właśnie tydzień przyniósł gorącą pogodę w kraju. Opady i burze pojawiały się tylko lokalnie. Następne dni przyniosą kontynuacje upalnej aury, po której prawdopodobnie przyjdzie większe ochłodzenie. 

Pierwszy dzień tygodnia (20.08.2018) od samego rana przyniesie słoneczną pogodę. Z biegiem godzin zaczną jednak powstawać chmury kłębiaste, z których przelotnie popada na Pomorzu oraz w pasie od Opolszczyzny, Górnego Śląska i Małopolski przez Świętokrzyskie i częściowo Ziemie Łódzką po Mazowsze i Lubelszczyznę. W tych rejonach możliwe są także burze o niskiej sile. Podczas przechodzenia tych zjawisk należy spodziewać się silnych opadów deszczu i drobnego gradu. Temperatura wzrośnie do 24ºC na Pomorzu, 26-30ºC na przeważającym obszarze kraju i 31-32ºC na południowym zachodzie. Wiać będzie umiarkowanie z kierunków zachodnich i południowych.

Wtorek (21.08.2018) przyniesie w całym kraju niewielkie zachmurzenie i dużo słońca na niebie. Nigdzie nie powinno padać. Zrobi się również trochę chłodniej. Temperatura maksymalna osiągnie od 21-22ºC na Pomorzu i Mazurach, 23-26ºC w głębi kraju do 27-28ºC na południu Polski. Wiać będzie umiarkowanie z północnego zachodu.

W środę (22.08.2018) ponownie należy spodziewać się zachmurzenia małego i umiarkowanego. Będzie to również kolejny letni dzień – słupki rtęci w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 23-25ºC na północy kraju, 26-30ºC na przeważającym obszarze do 31ºC na krańcach zachodnich. Wiać będzie słabo i umiarkowanie z kierunków południowych.

Czwartek (23.08.2018) również będzie słonecznym i upalnym dniem. Pogoda jednak zacznie powoli się zmieniać. Burze możliwe będą w godzinach popołudniowych i wieczornych w zachodniej i południowej części kraju. Termometry osiągną 24-26ºC na północy kraju, 27-29ºC na wschodzie Polski do 30-32ºC w centrum i na południu.

W piątek (24.08.2018) w całym kraju zachmurzenie będzie spore, choć słońce również będzie się pojawiać. Praktycznie wszędzie możliwe będą gwałtowne burze z gradem, zwłaszcza na zachodzie i południu kraju. Szczegóły na temat burz pojawiać się będą w zakładce prognoza burz. W całym kraju będzie również bardzo gorąco. Temperatura wzrośnie do 29-32ºC na znacznym obszarze naszego kraju. Lokalnie może być nawet 33-34ºC.

W pierwszy dzień weekendu (25.08.2018) pogoda będzie podobna do tej z piątku. Należy spodziewać się dużej ilości chmur. Możliwe są również przelotne opady deszczu, lokalnie intensywne. We wschodniej połowie kraju pojawią się także burze. Na termometrach zobaczymy znacznie niższe wartości, najchłodniej będzie na zachodzie i północnym zachodzie kraju – 19-22ºC. Poza tym 23-27ºC, choć na krańcach wschodnich nie wykluczamy jeszcze upału.

Z kolei w niedziele (26.08.2018) w dalszym ciągu na niebie dominować będą chmury. W wielu regionach również popada, a na wschodzie nadal możliwe są burze. Na zachodzie i Pomorzu ponownie zanotujemy niską temperaturę – 17-20ºC. Na pozostałym obszarze przewidujemy 21-24ºC.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na piątek i sobotę. Będzie ciepło. Przelotny deszcz i burze tylko lokalnie

Dziś i jutro pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy, znad Łotwy i Estonii. Napływać będzie powietrze polarne o cechach kontynentalnych. W piątek (12.05.2023) dużo słońca i tylko miejscami, zwłaszcza na południu …

Pogoda na tydzień 08-14.05.2023. Przed nami dość ciepłe dni i niewiele opadów

Po chłodnym i w wielu miejscach deszczowym weekendzie czeka nas pogodny i umiarkowanie ciepły tydzień. Opadów będzie mniej niż w ostatnim czasie. W poniedziałek (08.05.2023) w większej części kraju dużo pogodnego nieba, …

Umiarkowanie ciepły weekend. Lokalnie deszcz i burze

Ośrodek wyżowy znad Łotwy i Estonii, który kształtował pogodę w kraju przez ostatnie kilka dni zacznie ustępować. Od południa zaczniemy dostawać się w zasięg układu niżowego, który z rejonu Morza Adriatyckiego będzie …

Pogoda na weekend. Będzie ciepło, ale miejscami pojawią się burze

Po ostatnich chłodnych i w wielu miejscach deszczowych dniach w weekend czeka nas poprawa pogody. Wyraźnie się ociepli, będzie też coraz więcej słońca, a deszcz i burze wystąpią tylko miejscami, zwłaszcza w …