Prognoza pogody na tydzień 20-26.08.2018

Mijający właśnie tydzień przyniósł gorącą pogodę w kraju. Opady i burze pojawiały się tylko lokalnie. Następne dni przyniosą kontynuacje upalnej aury, po której prawdopodobnie przyjdzie większe ochłodzenie. 

Pierwszy dzień tygodnia (20.08.2018) od samego rana przyniesie słoneczną pogodę. Z biegiem godzin zaczną jednak powstawać chmury kłębiaste, z których przelotnie popada na Pomorzu oraz w pasie od Opolszczyzny, Górnego Śląska i Małopolski przez Świętokrzyskie i częściowo Ziemie Łódzką po Mazowsze i Lubelszczyznę. W tych rejonach możliwe są także burze o niskiej sile. Podczas przechodzenia tych zjawisk należy spodziewać się silnych opadów deszczu i drobnego gradu. Temperatura wzrośnie do 24ºC na Pomorzu, 26-30ºC na przeważającym obszarze kraju i 31-32ºC na południowym zachodzie. Wiać będzie umiarkowanie z kierunków zachodnich i południowych.

Wtorek (21.08.2018) przyniesie w całym kraju niewielkie zachmurzenie i dużo słońca na niebie. Nigdzie nie powinno padać. Zrobi się również trochę chłodniej. Temperatura maksymalna osiągnie od 21-22ºC na Pomorzu i Mazurach, 23-26ºC w głębi kraju do 27-28ºC na południu Polski. Wiać będzie umiarkowanie z północnego zachodu.

W środę (22.08.2018) ponownie należy spodziewać się zachmurzenia małego i umiarkowanego. Będzie to również kolejny letni dzień – słupki rtęci w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 23-25ºC na północy kraju, 26-30ºC na przeważającym obszarze do 31ºC na krańcach zachodnich. Wiać będzie słabo i umiarkowanie z kierunków południowych.

Czwartek (23.08.2018) również będzie słonecznym i upalnym dniem. Pogoda jednak zacznie powoli się zmieniać. Burze możliwe będą w godzinach popołudniowych i wieczornych w zachodniej i południowej części kraju. Termometry osiągną 24-26ºC na północy kraju, 27-29ºC na wschodzie Polski do 30-32ºC w centrum i na południu.

W piątek (24.08.2018) w całym kraju zachmurzenie będzie spore, choć słońce również będzie się pojawiać. Praktycznie wszędzie możliwe będą gwałtowne burze z gradem, zwłaszcza na zachodzie i południu kraju. Szczegóły na temat burz pojawiać się będą w zakładce prognoza burz. W całym kraju będzie również bardzo gorąco. Temperatura wzrośnie do 29-32ºC na znacznym obszarze naszego kraju. Lokalnie może być nawet 33-34ºC.

W pierwszy dzień weekendu (25.08.2018) pogoda będzie podobna do tej z piątku. Należy spodziewać się dużej ilości chmur. Możliwe są również przelotne opady deszczu, lokalnie intensywne. We wschodniej połowie kraju pojawią się także burze. Na termometrach zobaczymy znacznie niższe wartości, najchłodniej będzie na zachodzie i północnym zachodzie kraju – 19-22ºC. Poza tym 23-27ºC, choć na krańcach wschodnich nie wykluczamy jeszcze upału.

Z kolei w niedziele (26.08.2018) w dalszym ciągu na niebie dominować będą chmury. W wielu regionach również popada, a na wschodzie nadal możliwe są burze. Na zachodzie i Pomorzu ponownie zanotujemy niską temperaturę – 17-20ºC. Na pozostałym obszarze przewidujemy 21-24ºC.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na czwartek, 7 października. Poprawa pogody, ale lokalnie jeszcze przelotnie popada

Wyż znad Rosji ponownie się umocni i rozbuduje w stronę środkowej części Europy, a front atmosferyczny zostanie zepchnięty bardziej na zachód, lecz już tak ciepłe powietrze jak wcześniej nie będzie napływać. Postępować …

Pogoda na piątek i noc z piątku na sobotę. Pogodnie, ale chłodno. W nocy przymrozki

W piątek już cały obszar kraju będzie w zasięgu ośrodka wyżowego znad Rosji. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne. Dzień (08.10.2021) rozpocznie się dominacją chmur na niebie na północnym zachodzie oraz krańcach zachodnich …

Pogoda na środę, 13 października. Dynamiczna pogoda. Przelotny deszcz, grad i krupa śnieżna. Będzie zimno

Jutro obszar kraju dostanie pod wpływ ośrodka wyżowego z centrum nad Wyspami Brytyjskimi, dodatkowo nad krajem zaznaczy się chłodny front atmosferyczny związany z niżem ulokowanym nad Morzem Barentsa. Napływać będzie chłodna i …

Prognoza pogody na tydzień 04-10.10.2021

Po bardzo ciepłym i pogodnym weekendzie w nowym tygodniu czeka nas kontynuacja ciepłej i słonecznej aury. Najcieplej będzie w pierwszej jego połowie. Opadów będzie niewiele, na wschodzie nie będzie padać do końca …