Prognoza pogody na tydzień 21-27.01.2019

Ostatni okres w pogodzie mija pod znakiem niższej temperatury. Termometry stopniowo ukazują coraz mniejsze wartości. Jak się okazuje, przyszły tydzień będzie kontynuacją oziębienia.

Poniedziałek (21.01.2019) przyniesie całodobowy mróz właściwie na terenie całego kraju. Rano minimalnie spodziewamy się na ogół -6/-7 stopni. Będzie dość słonecznie, tylko na północy Polski zachmurzenie wzrośnie do dużego, a lokalnie całkowitego. Tam może spaść słaby śnieg. Temperatura wzrośnie maksymalnie od -4 do -2 stopni na wschodzie i od -2 do 0 w centrum oraz na zachodzie. Punktowo na krańcach zachodnich może być 1 stopień.

Wtorek (22.01.2019) rozpocznie się równie mroźno co poniedziałek, jednak temperatura maksymalna w dzień będzie nieco niższa. Zachmurzenie będzie większe i obejmie niemal cały kraj. Na ogół będzie umiarkowane i duże. Termometry zarejestrują od -5 do -3 stopni na wschodzie, od -3 do -1 na wschodzie oraz od -1 do 0 stopni na zachodzie.

W środę (23.01.2019) spodziewamy się większego mrozu. Rano temperatura spadnie przeważnie do -7/-8 stopni, a na północnym wschodzie nawet do -13 stopni. Dzień minie pod znakiem dość słonecznej aury bez opadów śniegu. Maksymalna temperatura wyniesie od -8 do -3 stopni na wschodzie, od -4 do -2 stopni w centrum oraz od -3 do -1 stopni na zachodzie.

W czwartek (24.01.2019) czekają nas zmiany w pogodzie. Co prawda cały czas będzie mróz, ale pojawią się opady śniegu. Będzie on przelotny i dość słaby, spadnie on wszędzie poza krańcami zachodnimi i północnym zachodem. Temperatura maksymalna wyniesie od -7 do -2 stopnie na wschodzie, od -5 do -1 w centrum oraz od -3 do 0 stopni na zachodzie.

Piątek (25.01.2019) przyniesie kolejne lekkie opady śniegu. Pojawią się one na wschodzie Polski i będą w formie przelotnej. Termometry wskażą maksymalnie od -5 do -2 stopnie na wschodzie, od -3 do -1 w centrum oraz od -2 do 0 stopni na zachodzie.

W sobotę (26.01.2019) nadejdą następne zmiany w aurze. Od zachodu wkroczą opady mieszane i trochę się ociepli. Padać będzie jedynie w zachodniej połowie Polski. Pojawi się silniejszy wiatr o prędkości dochodzącej do 40 km/h. Temperatura wzrośnie w dzień od -6 do -2 stopni na wschodzie, od -2 do 0 stopni w centrum i od -1 do 3 stopni na zachodzie.

Niedziela (27.01.2019) przyniesie temperaturę dodatnią niemal wszędzie. Lokalnie popada śnieg, a na zachodzie wystąpią opady mieszane. Wiatr będzie wiał z podobną siłą co w sobotę, a temperatura maksymalna wyniesie od -3 do 1 stopnia na wschodzie, od 0 do 3 stopni w centrum oraz od 1 do 4 stopni na zachodzie.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza burz na czwartek 15.07.2021 i noc 15/16.07.2021

Po bardzo silnych burzach w środę również czwartek przyniesie niebezpieczne zjawiska. Szczególnie zagrożona jest wschodnia część kraju. Nad Polską nadal znajdować będzie pofalowany front atmosferyczny. Napływać będzie gorąca i wilgotna masa powietrza, …

Czym są wiry pyłowe? Czy potrafią być niebezpieczne? To zjawisko przypomina trąby powietrzne

Tornada od zawsze budzą największe zainteresowanie, jeśli chodzi o najbardziej groźne zjawiska atmosferyczne. Piękne i śmiertelnie niebezpieczna nie tylko obserwowane są w Stanach Zjednoczonych na tzw. Alei Tornad, ale również niejednokrotnie co …

Pogoda na środę, 7 lipca. Bardzo gorąco, nawet 35 stopni. Po południu możliwe burze na zachodzie

Środa będzie zdecydowanie najgorętszym dniem w tym tygodniu. Temperatura maksymalna miejscami osiągnie aż 35 stopni. Takie temperatury są już ciężkie do wytrzymania dla wielu osób. Upalnej pogodzie towarzyszyć będzie również dużo słońca. …

Pogoda na sobotę, 17 lipca. Ciąg dalszy gwałtownych burz i upałów

Mamy połowę lipca, a suma opadowa już dla tego miesiąca w wielu miejscach została przekroczona. Jest to skutek częstych i silnych burz, które nawiedzały nasz kraj. Jak się okazuje, również wystąpią w …