Prognoza pogody na tydzień 21-27.01.2019

Ostatni okres w pogodzie mija pod znakiem niższej temperatury. Termometry stopniowo ukazują coraz mniejsze wartości. Jak się okazuje, przyszły tydzień będzie kontynuacją oziębienia.

Poniedziałek (21.01.2019) przyniesie całodobowy mróz właściwie na terenie całego kraju. Rano minimalnie spodziewamy się na ogół -6/-7 stopni. Będzie dość słonecznie, tylko na północy Polski zachmurzenie wzrośnie do dużego, a lokalnie całkowitego. Tam może spaść słaby śnieg. Temperatura wzrośnie maksymalnie od -4 do -2 stopni na wschodzie i od -2 do 0 w centrum oraz na zachodzie. Punktowo na krańcach zachodnich może być 1 stopień.

Wtorek (22.01.2019) rozpocznie się równie mroźno co poniedziałek, jednak temperatura maksymalna w dzień będzie nieco niższa. Zachmurzenie będzie większe i obejmie niemal cały kraj. Na ogół będzie umiarkowane i duże. Termometry zarejestrują od -5 do -3 stopni na wschodzie, od -3 do -1 na wschodzie oraz od -1 do 0 stopni na zachodzie.

W środę (23.01.2019) spodziewamy się większego mrozu. Rano temperatura spadnie przeważnie do -7/-8 stopni, a na północnym wschodzie nawet do -13 stopni. Dzień minie pod znakiem dość słonecznej aury bez opadów śniegu. Maksymalna temperatura wyniesie od -8 do -3 stopni na wschodzie, od -4 do -2 stopni w centrum oraz od -3 do -1 stopni na zachodzie.

W czwartek (24.01.2019) czekają nas zmiany w pogodzie. Co prawda cały czas będzie mróz, ale pojawią się opady śniegu. Będzie on przelotny i dość słaby, spadnie on wszędzie poza krańcami zachodnimi i północnym zachodem. Temperatura maksymalna wyniesie od -7 do -2 stopnie na wschodzie, od -5 do -1 w centrum oraz od -3 do 0 stopni na zachodzie.

Piątek (25.01.2019) przyniesie kolejne lekkie opady śniegu. Pojawią się one na wschodzie Polski i będą w formie przelotnej. Termometry wskażą maksymalnie od -5 do -2 stopnie na wschodzie, od -3 do -1 w centrum oraz od -2 do 0 stopni na zachodzie.

W sobotę (26.01.2019) nadejdą następne zmiany w aurze. Od zachodu wkroczą opady mieszane i trochę się ociepli. Padać będzie jedynie w zachodniej połowie Polski. Pojawi się silniejszy wiatr o prędkości dochodzącej do 40 km/h. Temperatura wzrośnie w dzień od -6 do -2 stopni na wschodzie, od -2 do 0 stopni w centrum i od -1 do 3 stopni na zachodzie.

Niedziela (27.01.2019) przyniesie temperaturę dodatnią niemal wszędzie. Lokalnie popada śnieg, a na zachodzie wystąpią opady mieszane. Wiatr będzie wiał z podobną siłą co w sobotę, a temperatura maksymalna wyniesie od -3 do 1 stopnia na wschodzie, od 0 do 3 stopni w centrum oraz od 1 do 4 stopni na zachodzie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Rekordowe pożary szaleją w Europie. Są ofiary śmiertelne

Silne, przeciągające się upały, susza i brak dużych opadów deszczu to zestawienie, które często powoduje pożary. Aktualnie rozszalały się one w południowej części naszego kontynentu, gdzie żywioł trawi między innymi lasy i …

Pogoda. Już za kilka dni uderzy silny upał. Jak gorąco może być?

Intensywne upały w tym roku mają miejsce dość często. Przede wszystkim wystąpiły one na przełomie czerwca i lipca i w drugiej połowie lipca, gdzie na termometrach często odnotowywano ponad 35oC. Kolejny tak …

Pogoda. Silny upał i dużo słońca. Temperatura może osiągnąć aż 38 stopni

Obszar kraju dostał się w zasięg rozległego ośrodka wyżowego, który wędruje znad Atlantyku na wschód. Dzisiaj w południe jego centrum znajdzie się nad południowo zachodnią Ukrainą. Po jego zachodniej stronie napływa upalne …

Pogoda. Nadchodzi upał i dużo słońca. Na zachodzie nawet 36 stopni

Jutro i pojutrze pogodę w kraj kształtował będzie ośrodek wyżowy przemieszczający się znad Litwy nad Łotwę. Dopiero w czwartek od zachodu zacznie się zbliżać pofalowany front związany z niżem znad Morza Norweskiego. …