Prognoza pogody na tydzień 21-27.01.2019

Ostatni okres w pogodzie mija pod znakiem niższej temperatury. Termometry stopniowo ukazują coraz mniejsze wartości. Jak się okazuje, przyszły tydzień będzie kontynuacją oziębienia.

Poniedziałek (21.01.2019) przyniesie całodobowy mróz właściwie na terenie całego kraju. Rano minimalnie spodziewamy się na ogół -6/-7 stopni. Będzie dość słonecznie, tylko na północy Polski zachmurzenie wzrośnie do dużego, a lokalnie całkowitego. Tam może spaść słaby śnieg. Temperatura wzrośnie maksymalnie od -4 do -2 stopni na wschodzie i od -2 do 0 w centrum oraz na zachodzie. Punktowo na krańcach zachodnich może być 1 stopień.

Wtorek (22.01.2019) rozpocznie się równie mroźno co poniedziałek, jednak temperatura maksymalna w dzień będzie nieco niższa. Zachmurzenie będzie większe i obejmie niemal cały kraj. Na ogół będzie umiarkowane i duże. Termometry zarejestrują od -5 do -3 stopni na wschodzie, od -3 do -1 na wschodzie oraz od -1 do 0 stopni na zachodzie.

W środę (23.01.2019) spodziewamy się większego mrozu. Rano temperatura spadnie przeważnie do -7/-8 stopni, a na północnym wschodzie nawet do -13 stopni. Dzień minie pod znakiem dość słonecznej aury bez opadów śniegu. Maksymalna temperatura wyniesie od -8 do -3 stopni na wschodzie, od -4 do -2 stopni w centrum oraz od -3 do -1 stopni na zachodzie.

W czwartek (24.01.2019) czekają nas zmiany w pogodzie. Co prawda cały czas będzie mróz, ale pojawią się opady śniegu. Będzie on przelotny i dość słaby, spadnie on wszędzie poza krańcami zachodnimi i północnym zachodem. Temperatura maksymalna wyniesie od -7 do -2 stopnie na wschodzie, od -5 do -1 w centrum oraz od -3 do 0 stopni na zachodzie.

Piątek (25.01.2019) przyniesie kolejne lekkie opady śniegu. Pojawią się one na wschodzie Polski i będą w formie przelotnej. Termometry wskażą maksymalnie od -5 do -2 stopnie na wschodzie, od -3 do -1 w centrum oraz od -2 do 0 stopni na zachodzie.

W sobotę (26.01.2019) nadejdą następne zmiany w aurze. Od zachodu wkroczą opady mieszane i trochę się ociepli. Padać będzie jedynie w zachodniej połowie Polski. Pojawi się silniejszy wiatr o prędkości dochodzącej do 40 km/h. Temperatura wzrośnie w dzień od -6 do -2 stopni na wschodzie, od -2 do 0 stopni w centrum i od -1 do 3 stopni na zachodzie.

Niedziela (27.01.2019) przyniesie temperaturę dodatnią niemal wszędzie. Lokalnie popada śnieg, a na zachodzie wystąpią opady mieszane. Wiatr będzie wiał z podobną siłą co w sobotę, a temperatura maksymalna wyniesie od -3 do 1 stopnia na wschodzie, od 0 do 3 stopni w centrum oraz od 1 do 4 stopni na zachodzie.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza długoterminowa. Dość ciepła i dynamiczna pogoda, ale na horyzoncie widać ochłodzenie. Niewykluczony śnieg

Aktualnie jesteśmy pod wpływem kilku ośrodków barycznych. Przede wszystkim rozległego wyżu atmosferycznego znad Rosji oraz niżów znad Skandynawii. To zagwarantuje nam na początku zmienną pogodę, po której aura się ustabilizuje. W dalszym …

Prognoza pogody na tydzień 18-24.10.2021

W nadchodzącym tygodniu czeka nas zróżnicowana pogoda. Będzie zarówno duże ocieplenie, ale też pod koniec tygodnia nadejdzie silne ochłodzenie. Opady deszczu będą występować znacznie częściej niż dotychczas. Poniedziałek (18.10.2021) przywita nas dominacją …

Prognoza długoterminowa. Przed nami dość ciepła, ale zmienna pogoda. Miejscami przejdą ulewy

Aktualnie panuje dość wysoka temperatura przy sporym, ale zróżnicowanym zachmurzeniu. Poza tym nie brakuje również opadów, choć tylko na zachodzie. W najbliższych dniach czeka nas termicznie przyjemna aura, choć będzie ona się …

Pogoda na czwartek, 7 października. Poprawa pogody, ale lokalnie jeszcze przelotnie popada

Wyż znad Rosji ponownie się umocni i rozbuduje w stronę środkowej części Europy, a front atmosferyczny zostanie zepchnięty bardziej na zachód, lecz już tak ciepłe powietrze jak wcześniej nie będzie napływać. Postępować …