Prognoza pogody na tydzień 21-27.02.2022

Poprzedni tydzień minął pod znakiem bardzo wietrznej aury. Niestety gdzieniegdzie wichury wyrządziły znaczne szkody, a również przyczyniły się do śmierci kilku osób. Jak się okazuje, nadchodzący tydzień również przyniesie dwie wichury, choć całe szczęście będą one słabsze.

Sytuacja baryczna w poniedziałek

W poniedziałek (21.02.2022) pod koniec nocy oraz wczesnym ranem przez Polskę zachodnią oraz centralną przejdzie silna wichura. Tam wiatromierze wskażą maksymalnie 70-90 km/h.

Na wschodzie apogeum wiatru nastąpi również jeszcze przed południem, jednak podmuchy będą słabsze, bo osiągać będą 50-70 km/h. Już późnym popołudniem wiatr znacznie osłabnie.

Zachmurzenie i opady w poniedziałek

Deszcz może wystąpić wszędzie w charakterze przelotnym, a zwłaszcza na północnym zachodzie oraz wschodzie. Poza tym wystąpi wiele przejaśnień, głównie w centrum.

Temperatura maksymalna w poniedziałek, 21 lutego

Temperatura wzrośnie maksymalnie do 4-6oC na zachodzie oraz do 6-9oC  w pozostałej części naszego kraju.

We wtorek (22.02.2022) czeka nas ciąg dalszy przelotnych opadów. Tym razem będą one bardzo lokalne, a na północy gdzieniegdzie wystąpią w formie śniegu. Również możemy spodziewać się przejaśnień, jednak przeważnie na zachodzie. Wiatr powieje co najwyżej do 30-50 km/h.

Temperatura maksymalna we wtorek, 22 lutego

Temperatura sięgnie do 0-3oC na północy oraz do 3-6oC  w pozostałej części Polski.

W środę (23.02.2022) powróci silny wiatr. Może się on rozpędzić do 55-75 km/h w głębi kraju oraz do 70-90 km/h na wybrzeżu.

W ten dzień pojawi się bardzo dużo opadów. Przejdą one z zachodu na wschód. Na zachodzie padać będzie deszcz, a z biegiem godzin zamienią się w śnieg, kiedy będą znajdowały się w centrum oraz na wschodzie.

Temperatura maksymalna w środę, 23 lutego

Cały czas temperatura będzie wysoka, choć dość zróżnicowana. Termometry wskażą bowiem około 1-3oC na wschodzie, 2-5oC w centrum oraz do 4-7oC na zachodzie.

W czwartek (24.02.2022) pogoda znacznie się poprawi. Co prawda wiatr wciąż będzie dość mocny, bo powieje do 40-65 km/h. Zachmurzenie będzie bardzo małe, w przeważającym terytorium nawet nie będzie chmur.

Temperatura maksymalna w czwartek, 24 lutego

Temperatura wyniesie maksymalnie 2-5oC na wschodzie, 5-8oC w centrum oraz 7-9oC na zachodzie. 

W piątek (25.02.2022) powróci większe zachmurzenie i opady mieszane. Popada przeważnie na południu i na wschodzie. Mimo to wszędzie pojawią się dość spore przejaśnienia.

Temperatura maksymalna w piątek, 25 lutego

Temperatura okaże się zróżnicowana. Tam, gdzie przejdą opady wyniesie ona 2-5oC, a w pozostałej części Polski 4-8oC.

W sobotę (26.02.2022) aura znów będzie pogodna. Jedynie na zachodzie i na wschodzie pojawi się większe zachmurzenie wraz z lokalnymi opadami mieszanymi. W reszcie kraju będzie właściwie bezchmurnie.

Temperatura maksymalna w sobotę, 26 lutego

Stacje meteorologiczne zarejestrują temperaturę dochodzącą do 1-4oC na zachodzie, do 3-6oC na wschodzie oraz do 5-7oC w centrum.

Niedziela (27.02.2022) minie pod znakiem pięknej pogody w niemal całej Polsce. Nigdzie nie wystąpią opady i prawie wszędzie będzie bezchmurnie.

Temperatura maksymalna w niedzielę, 27 lutego

Temperatura również będzie wysoka, ponieważ spodziewamy się 4-6oC na wschodzie oraz 5-7oC w centrum i na zachodzie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Przed nami znaczne pogorszenie pogody. Wystąpią śnieżyce i ulewy. Powieje również silny wiatr

Obszar kraju dostał się obecnie pod wpływ głębokiego ośrodka niżowego, który wędruje nad Skandynawią. Nad Polską przemieszcza się chłodny front z nim związany, który przynosi opady różnego rodzaju i lokalne burze. W …

Pogoda na weekend. Ciepło i na ogół słonecznie. Tylko lokalnie możliwy przelotny deszcz

W weekend obszar kraju znajdzie się pomiędzy wyżem znad Wschodniej Europy a wielocentrycznym niżem znad północnej i zachodniej części kontynentu. Nad regionami zachodnimi i północnymi będą zaznaczać się fronty związane ze wspomnianym …

Pogoda na tydzień 20-26.02.2023. Ciepło, wietrznie i deszczowo. Ochłodzenie możliwe w weekend

W nadchodzącym tygodniu dominować będą ośrodki niżowe, które przyniosą dość wysokie temperatury, ale też częste opady, głównie deszczu oraz silny wiatr. Poniedziałek (20.02.2023) rozpocznie się dominacją chmur. Większe rozpogodzenia tylko na południowym …

Prognoza pogody na tydzień 13-19.03.2023. Przed nami coraz wyższe temperatury

W nadchodzącym tygodniu czeka nas kontynuacja dynamicznej aury z dużymi wahaniami temperatury, lecz opadów będzie nieco mniej, lokalnie możliwe są burze. Może wiać też silny wiatr. Poniedziałek (13.03.2023) z dominacją chmur. W …