Prognoza pogody na tydzień 21-27.02.2022

Poprzedni tydzień minął pod znakiem bardzo wietrznej aury. Niestety gdzieniegdzie wichury wyrządziły znaczne szkody, a również przyczyniły się do śmierci kilku osób. Jak się okazuje, nadchodzący tydzień również przyniesie dwie wichury, choć całe szczęście będą one słabsze.

Sytuacja baryczna w poniedziałek

W poniedziałek (21.02.2022) pod koniec nocy oraz wczesnym ranem przez Polskę zachodnią oraz centralną przejdzie silna wichura. Tam wiatromierze wskażą maksymalnie 70-90 km/h.

Na wschodzie apogeum wiatru nastąpi również jeszcze przed południem, jednak podmuchy będą słabsze, bo osiągać będą 50-70 km/h. Już późnym popołudniem wiatr znacznie osłabnie.

Zachmurzenie i opady w poniedziałek

Deszcz może wystąpić wszędzie w charakterze przelotnym, a zwłaszcza na północnym zachodzie oraz wschodzie. Poza tym wystąpi wiele przejaśnień, głównie w centrum.

Temperatura maksymalna w poniedziałek, 21 lutego

Temperatura wzrośnie maksymalnie do 4-6oC na zachodzie oraz do 6-9oC  w pozostałej części naszego kraju.

We wtorek (22.02.2022) czeka nas ciąg dalszy przelotnych opadów. Tym razem będą one bardzo lokalne, a na północy gdzieniegdzie wystąpią w formie śniegu. Również możemy spodziewać się przejaśnień, jednak przeważnie na zachodzie. Wiatr powieje co najwyżej do 30-50 km/h.

Temperatura maksymalna we wtorek, 22 lutego

Temperatura sięgnie do 0-3oC na północy oraz do 3-6oC  w pozostałej części Polski.

W środę (23.02.2022) powróci silny wiatr. Może się on rozpędzić do 55-75 km/h w głębi kraju oraz do 70-90 km/h na wybrzeżu.

W ten dzień pojawi się bardzo dużo opadów. Przejdą one z zachodu na wschód. Na zachodzie padać będzie deszcz, a z biegiem godzin zamienią się w śnieg, kiedy będą znajdowały się w centrum oraz na wschodzie.

Temperatura maksymalna w środę, 23 lutego

Cały czas temperatura będzie wysoka, choć dość zróżnicowana. Termometry wskażą bowiem około 1-3oC na wschodzie, 2-5oC w centrum oraz do 4-7oC na zachodzie.

W czwartek (24.02.2022) pogoda znacznie się poprawi. Co prawda wiatr wciąż będzie dość mocny, bo powieje do 40-65 km/h. Zachmurzenie będzie bardzo małe, w przeważającym terytorium nawet nie będzie chmur.

Temperatura maksymalna w czwartek, 24 lutego

Temperatura wyniesie maksymalnie 2-5oC na wschodzie, 5-8oC w centrum oraz 7-9oC na zachodzie. 

W piątek (25.02.2022) powróci większe zachmurzenie i opady mieszane. Popada przeważnie na południu i na wschodzie. Mimo to wszędzie pojawią się dość spore przejaśnienia.

Temperatura maksymalna w piątek, 25 lutego

Temperatura okaże się zróżnicowana. Tam, gdzie przejdą opady wyniesie ona 2-5oC, a w pozostałej części Polski 4-8oC.

W sobotę (26.02.2022) aura znów będzie pogodna. Jedynie na zachodzie i na wschodzie pojawi się większe zachmurzenie wraz z lokalnymi opadami mieszanymi. W reszcie kraju będzie właściwie bezchmurnie.

Temperatura maksymalna w sobotę, 26 lutego

Stacje meteorologiczne zarejestrują temperaturę dochodzącą do 1-4oC na zachodzie, do 3-6oC na wschodzie oraz do 5-7oC w centrum.

Niedziela (27.02.2022) minie pod znakiem pięknej pogody w niemal całej Polsce. Nigdzie nie wystąpią opady i prawie wszędzie będzie bezchmurnie.

Temperatura maksymalna w niedzielę, 27 lutego

Temperatura również będzie wysoka, ponieważ spodziewamy się 4-6oC na wschodzie oraz 5-7oC w centrum i na zachodzie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda. Pochmurny i mglisty weekend. Miejscami opady różnego rodzaju

W weekend pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy, który będzie się przemieszczał znad Alp nad południowe regiony Polski. W sobotę na zachodzie zaznaczy się zanikający front okluzji. Zarówno w pierwszy, jak …

Prognoza pogody na tydzień 07-13.11.2022. Dość wysokie temperatury i zmienne zachmurzenie

Po ciepłym początku listopada z w miarę stabilną pogodą w nadchodzącym tygodniu czeka nas zmienna pogoda i dość wysokie temperatury. Poniedziałek (07.11.2022) rozpocznie się dominacją chmur. W zachodniej, południowej oraz wschodniej części …

Nadchodzi znaczne pogorszenie pogody. Deszcz spadnie prawie wszędzie

W ostatnich dniach tygodnia pogodę w kraju będzie kształtował pofalowany front związany z ośrodkiem niżowym wędrującym nad północną częścią kontynentu. Zarówno za frontem, jak i przed nim napływać będzie zasobne w wilgoć …

Zgniły wyż nad Polską. Pochmurna oraz mglista sobota i niedziela

Obszar kraju jutro i w niedzielę będzie w obrębie ośrodka wyżowego rozciągający się od Morza Czarnego po Bałtyk i Morze Północne. W ostatni dzień weekendu nad krajem zaznaczy się zanikający pofalowany front …