Prognoza pogody na tydzień 21-27.05.2018

W ostatnim tygodniu po wielu gorących dniach przyszło krótkie pogorszenie pogody, bowiem temperatury były niższe, a także pojawiły się opady deszczu oraz burze.  To wszystko za sprawą niżu, który znalazł się nad Polską. Aktualnie jesteśmy już pod panowaniem wyżu znad Skandynawii. W efekcie mamy do czynienia ze słoneczną pogodą, ale też zimniejszymi nocami. Czy w nowym tygodniu czeka nas powrót bardzo ciepłej aury, z którą mieliśmy przez cały kwiecień i połowę maja?

Poniedziałek (21.05.2018) przywita nas niemal identyczną pogodą, jaka panowała w weekend. Po południu w wielu miejscach na niebie pojawi się większe zachmurzenie. Na wschodzie i północy, a także w górach niewykluczone są przelotne opady deszczu oraz słabe burze. Za to temperatura będzie oscylowała w granicach 20ºC. Na krańcach zachodnich nawet do 22/23ºC.

Wtorek (22.05.2018) na południu, wschodzie, a także częściowo na północy przyniesie przelotne opady deszczu i burze. Szczegółowa prognoza burz dostępna będzie tutaj. Na pozostałym obszarze Polski również niewykluczone są opady deszczu. Najwyższa temperatura czeka mieszkańców zachodniej Polski, bo 24-25ºC. W pozostałych obszarach niewiele chłodniej, na ogół 22-24ºC.

W środę (23.05.2018) temperatura wszędzie będzie dość wyrównana. Najchłodniej będzie w Zatoce Gdańskiej – tam około 18 st. Na przeważającym obszarze kraju 20-24 st. W całym kraju możliwe są przelotne opady deszczu i burze. Najwięcej burz pojawi się na wschodzie i południu Polski.

Czwartek (24.05.2018) pod względem termicznym okaże się bardzo podobnym do środy, choć gdzieniegdzie może być chłodniej. Jeśli chodzi o opady i burze, będą ich znacznie mniej i możliwe są głównie na wschodzie kraju.

Piątek (25.05.2018) przyniesie nam większe zachmurzenie na przeważającym obszarze kraju. Ponownie miejscami możliwe są przelotne opady deszczu i burze, największe szanse znowu wystąpią na wschodzie i południu kraju. Tymczasem na północy kraju nadal będzie sucho.

Sobota (26.05.2018) przyniesie nam lekkie ochłodzenie. W całym kraju wystąpi zachmurzenie, miejscami możliwe są opady deszczu, ale również czekają nas chwile ze słońcem. Pojawią się też słabe burze. Temperatura na ogół będzie w granicach 17-20ºC, a na krańcach zachodnich do 23ºC.

Niedziela (27.05.2018) powinna dać podobną aurę co w sobotę, jednak znowu będzie trochę cieplej. Termometry wskażą od 18ºC na północy, przez 20-22ºC w centrum do 24ºC na południu. Również i w niedziele miejscami mogą pojawić się przelotne opady deszczu i burze.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza długoterminowa. Częste wahania temperatury. Możliwe kolejne silne burze w Polsce

Przez długi czas mieliśmy do czynienia z gorącą i słoneczną aurę. W czasie przerw od upałów i tak pogorszenie pogody trwało tylko chwilowo i nie było zbyt odczuwalne. Niestety teraz czeka nas …

Pogoda na kolejne dni. Zróżnicowana temperatura, ulewy i burze. W czasie ulew zrobi się bardzo zimno

Po ostatnich burzowych i gorących dniach nadeszło ochłodzenie, które utrzyma się przez kilka najbliższych dni. Mimo tego, że będzie chłodniej, to nadal w różnych regionach kraju mogą występować burze, lecz przeważnie o …

Pogoda na sobotę, 17 lipca. Ciąg dalszy gwałtownych burz i upałów

Mamy połowę lipca, a suma opadowa już dla tego miesiąca w wielu miejscach została przekroczona. Jest to skutek częstych i silnych burz, które nawiedzały nasz kraj. Jak się okazuje, również wystąpią w …

Pogoda na wtorek, 27 lipca. Będzie bardzo gorąco i burzowo

Do naszego kraju od poniedziałku wróciły burze, które lokalnie są gwałtowne. Ponadto panuje wysoka temperatura, która da o sobie znać również we wtorek. Z kolei zjawiska burzowe mogą być znowu groźne. Ogółem …