Prognoza pogody na tydzień 21-27.05.2018

W ostatnim tygodniu po wielu gorących dniach przyszło krótkie pogorszenie pogody, bowiem temperatury były niższe, a także pojawiły się opady deszczu oraz burze.  To wszystko za sprawą niżu, który znalazł się nad Polską. Aktualnie jesteśmy już pod panowaniem wyżu znad Skandynawii. W efekcie mamy do czynienia ze słoneczną pogodą, ale też zimniejszymi nocami. Czy w nowym tygodniu czeka nas powrót bardzo ciepłej aury, z którą mieliśmy przez cały kwiecień i połowę maja?

Poniedziałek (21.05.2018) przywita nas niemal identyczną pogodą, jaka panowała w weekend. Po południu w wielu miejscach na niebie pojawi się większe zachmurzenie. Na wschodzie i północy, a także w górach niewykluczone są przelotne opady deszczu oraz słabe burze. Za to temperatura będzie oscylowała w granicach 20ºC. Na krańcach zachodnich nawet do 22/23ºC.

Wtorek (22.05.2018) na południu, wschodzie, a także częściowo na północy przyniesie przelotne opady deszczu i burze. Szczegółowa prognoza burz dostępna będzie tutaj. Na pozostałym obszarze Polski również niewykluczone są opady deszczu. Najwyższa temperatura czeka mieszkańców zachodniej Polski, bo 24-25ºC. W pozostałych obszarach niewiele chłodniej, na ogół 22-24ºC.

W środę (23.05.2018) temperatura wszędzie będzie dość wyrównana. Najchłodniej będzie w Zatoce Gdańskiej – tam około 18 st. Na przeważającym obszarze kraju 20-24 st. W całym kraju możliwe są przelotne opady deszczu i burze. Najwięcej burz pojawi się na wschodzie i południu Polski.

Czwartek (24.05.2018) pod względem termicznym okaże się bardzo podobnym do środy, choć gdzieniegdzie może być chłodniej. Jeśli chodzi o opady i burze, będą ich znacznie mniej i możliwe są głównie na wschodzie kraju.

Piątek (25.05.2018) przyniesie nam większe zachmurzenie na przeważającym obszarze kraju. Ponownie miejscami możliwe są przelotne opady deszczu i burze, największe szanse znowu wystąpią na wschodzie i południu kraju. Tymczasem na północy kraju nadal będzie sucho.

Sobota (26.05.2018) przyniesie nam lekkie ochłodzenie. W całym kraju wystąpi zachmurzenie, miejscami możliwe są opady deszczu, ale również czekają nas chwile ze słońcem. Pojawią się też słabe burze. Temperatura na ogół będzie w granicach 17-20ºC, a na krańcach zachodnich do 23ºC.

Niedziela (27.05.2018) powinna dać podobną aurę co w sobotę, jednak znowu będzie trochę cieplej. Termometry wskażą od 18ºC na północy, przez 20-22ºC w centrum do 24ºC na południu. Również i w niedziele miejscami mogą pojawić się przelotne opady deszczu i burze.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Rozległe pożary grasują na Syberii. Duże miasta spowite dymem

Co roku w wielu rejonach świata wybuchają pożary, które obejmują duże obszary. Poza Ameryką Północną, Australią takim rejonem jest często Syberia. Jak się jednak okazuje, tegoroczny sezon pożarowy zaczyna się wcześniej niż …

Prognoza pogody na tydzień 16-22.05.2022. Szybko zmieniająca się temperatura. Możliwe silne burze

W nadchodzącym tygodniu czeka nas zróżnicowana pogoda. Rozpocznie się on umiarkowanie ciepło, a szczególnie zimne będą noce, kiedy to przy gruncie w części regionów możliwe będą przymrozki. Kulminacja ochłodzenia nastąpi w środę. …

Pogoda. Po przejściu frontu z burzami ochłodzi się. W piątek zagrzmieć może jeszcze na południu kraju

W końcu temperatura w naszym kraju znacznie wzrosła. Po raz pierwszy w roku przekracza ona 25oC, więc mamy do czynienia z gorącą pogodą. Niestety taki stan rzeczy zakończy się już dzisiaj na …

Pogoda. Piątek i sobota ze sporą ilością chmur. Miejscami znów popada deszcz

Kraj znajduje się w zasięgu rozległego obszaru obniżonego ciśnienia i ośrodków niżowych znajdujących się w jego obrębie. Obejmuje on większą część kontynentu. W najbliższym czasie większe zmiany w pogodzie nie wystąpią. Nadal …