Prognoza pogody na tydzień 21-27.05.2018

W ostatnim tygodniu po wielu gorących dniach przyszło krótkie pogorszenie pogody, bowiem temperatury były niższe, a także pojawiły się opady deszczu oraz burze.  To wszystko za sprawą niżu, który znalazł się nad Polską. Aktualnie jesteśmy już pod panowaniem wyżu znad Skandynawii. W efekcie mamy do czynienia ze słoneczną pogodą, ale też zimniejszymi nocami. Czy w nowym tygodniu czeka nas powrót bardzo ciepłej aury, z którą mieliśmy przez cały kwiecień i połowę maja?

Poniedziałek (21.05.2018) przywita nas niemal identyczną pogodą, jaka panowała w weekend. Po południu w wielu miejscach na niebie pojawi się większe zachmurzenie. Na wschodzie i północy, a także w górach niewykluczone są przelotne opady deszczu oraz słabe burze. Za to temperatura będzie oscylowała w granicach 20ºC. Na krańcach zachodnich nawet do 22/23ºC.

Wtorek (22.05.2018) na południu, wschodzie, a także częściowo na północy przyniesie przelotne opady deszczu i burze. Szczegółowa prognoza burz dostępna będzie tutaj. Na pozostałym obszarze Polski również niewykluczone są opady deszczu. Najwyższa temperatura czeka mieszkańców zachodniej Polski, bo 24-25ºC. W pozostałych obszarach niewiele chłodniej, na ogół 22-24ºC.

W środę (23.05.2018) temperatura wszędzie będzie dość wyrównana. Najchłodniej będzie w Zatoce Gdańskiej – tam około 18 st. Na przeważającym obszarze kraju 20-24 st. W całym kraju możliwe są przelotne opady deszczu i burze. Najwięcej burz pojawi się na wschodzie i południu Polski.

Czwartek (24.05.2018) pod względem termicznym okaże się bardzo podobnym do środy, choć gdzieniegdzie może być chłodniej. Jeśli chodzi o opady i burze, będą ich znacznie mniej i możliwe są głównie na wschodzie kraju.

Piątek (25.05.2018) przyniesie nam większe zachmurzenie na przeważającym obszarze kraju. Ponownie miejscami możliwe są przelotne opady deszczu i burze, największe szanse znowu wystąpią na wschodzie i południu kraju. Tymczasem na północy kraju nadal będzie sucho.

Sobota (26.05.2018) przyniesie nam lekkie ochłodzenie. W całym kraju wystąpi zachmurzenie, miejscami możliwe są opady deszczu, ale również czekają nas chwile ze słońcem. Pojawią się też słabe burze. Temperatura na ogół będzie w granicach 17-20ºC, a na krańcach zachodnich do 23ºC.

Niedziela (27.05.2018) powinna dać podobną aurę co w sobotę, jednak znowu będzie trochę cieplej. Termometry wskażą od 18ºC na północy, przez 20-22ºC w centrum do 24ºC na południu. Również i w niedziele miejscami mogą pojawić się przelotne opady deszczu i burze.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na piątek i sobotę. Będzie ciepło. Przelotny deszcz i burze tylko lokalnie

Dziś i jutro pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy, znad Łotwy i Estonii. Napływać będzie powietrze polarne o cechach kontynentalnych. W piątek (12.05.2023) dużo słońca i tylko miejscami, zwłaszcza na południu …

Pogoda na tydzień 15-21.05.2023. Pogorszenie pogody. Wystąpią opady deszczu i burze

Po okresie stabilnej wyżowej aury z umiarkowanymi temperaturami w nowym tygodniu czekają nas duże zmiany. Dominować zaczną układy niżowe, które przyniosą dużo opadów deszczu, miejscami burze, a także duże wahania temperatury. W …

Umiarkowanie ciepły weekend. Lokalnie deszcz i burze

Ośrodek wyżowy znad Łotwy i Estonii, który kształtował pogodę w kraju przez ostatnie kilka dni zacznie ustępować. Od południa zaczniemy dostawać się w zasięg układu niżowego, który z rejonu Morza Adriatyckiego będzie …

Pogoda na tydzień 22-28.05.2023. Zmienna temperatura. Lokalnie przelotny deszcz i burze

Po ciepłym weekendzie z lokalnymi opadami deszczu i burzami w nowym tygodniu czeka nas zmienna pogoda z wahaniami temperatury oraz przelotnym deszczem, a lokalnie może zagrzmieć. W poniedziałek (22.05.2023) na niebie zobaczymy …