Prognoza pogody na tydzień 22-28.10.2018

Piękna i słoneczna pogoda definitywnie się zakończyła. Obecnie mamy do czynienia ze znacznie niższą temperaturą oraz zachmurzeniem. Wszystko wskazuje na to, że nadchodzący tydzień okaże się jeszcze chłodniejszy. Niewykluczony jest także śnieg!

W poniedziałek (22.10.2018) nad naszym krajem przejdzie strefa opadów deszczu. Przemieści się ona od północnego zachodu po samo południe. W pierwszej części dnia w południowej połowie Polski będzie jeszcze słonecznie. Na północy może powiać do 30-40 km/h. Z kolei temperatura wyniesie od 8-11ºC w rejonach gdzie w dzień będą przechodzić opady, a tam gdzie będzie jeszcze słonecznie, termometry wskażą 12-15ºC.

Wtorek (23.10.2018) pogoda znacząco się popsuje. W zasadzie w całym kraju będzie padać, a nawet lać. Zachmurzenie będzie wszędzie całkowite, a temperatura sięgnie 6-8ºC na przeważającym obszarze Polski. Tylko na wybrzeżu będzie 8-10ºC. Jakby tego było mało, wiatr w porywach będzie przekraczał 60 km/h, a na wybrzeżu 90 km/h. W dodatku w nocy na północy mogą pojawić się opady śniegu i śniegu z deszczem!

W środę (24.10.2018) załamania pogodowego ciąg dalszy. Nad ranem na wschodzie będzie padać śnieg wraz z deszczem, a na południowym wschodzie sam śnieg. Temperatura wzrośnie od 6-8ºC na wschodzie do 7-10ºC na zachodzie. W dalszym ciągu będzie wiał bardzo silny wiatr. Na północnym wschodzie może przekraczać nawet 100 km/h!

Czwartek (25.10.2018) nastąpi kontynuacja wietrznej, deszczowej aury. Podmuchy wiatru nieznacznie osłabną i wiać będzie na ogół 60 km/h. Na zachodzie możliwe będą niewielkie przejaśnienia. Termometry pokażą od 4-8ºC na krańcach wschodnich do 8-11ºC w pozostałej części kraju.

Piątek (26.10.2018) w wielu miejscach okaże się suchy. Zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane bądź duże. Znacząco osłabnie także wiatr, jedynie na wybrzeżu będzie sięgał 40 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie 9-11ºC w północnej połowie Polski, a w południowej 10-14ºC.

W sobotę (27.10.2018) pojawi się znów więcej chmur. Wystąpią także silniejsze opady deszczy na południu naszego kraju. Temperatura będzie zróżnicowana. Na ogół termometry wskażą 8-12ºC. Z kolei na południowym wschodzie przed nadejściem strefy opadów może być nawet 14-17ºC.

Drugi dzień weekendu (28.10.2018) okażę się zimnym dniem. Wszędzie temperatura będzie oscylowała w granicach 6-8ºC. Ponadto wystąpi duże i całkowite zachmurzenie oraz opady deszczu. Na szczęście tym razem wiatr nie będzie nam dokuczał.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 11-17.07.2022. Początkowo chłodno i deszczowo. Później wróci upał

Po ostatnich chłodnych dniach w nowym tygodniu czeka nas znaczne ocieplenie, zrobi się gorąco, a w części regionów upalnie. Najwięcej opadów wystąpi w pierwszej jego połowie, potem będzie ich mniej i będą …

Prognoza pogody na tydzień 25-31.07.2022. Na ogół bardzo ciepło i niewiele opadów

W nowym tygodniu czeka nas zróżnicowana aura. Temperatura będzie ulegać częstym wahaniom. Będą zarówno fale upałów, jak i dni z umiarkowanymi wartościami temperatury. Zimno jednak z pewnością nie będzie. Niestety opadów w …

Pogoda. Już za kilka dni uderzy silny upał. Jak gorąco może być?

Intensywne upały w tym roku mają miejsce dość często. Przede wszystkim wystąpiły one na przełomie czerwca i lipca i w drugiej połowie lipca, gdzie na termometrach często odnotowywano ponad 35oC. Kolejny tak …

Czwartek z burzami na południu kraju. Lokalnie mogą być gwałtowne

Obszar kraju będzie dzisiaj w zasięgu wielocentrycznego układu niżowego znad północno wschodniej części kontynentu. Nad regionami południowymi i południowo wschodnimi zaznaczy się pofalowany front atmosferyczny. Od zachodu kraj zacznie się dostawać pod …