Prognoza pogody na tydzień 22-28.10.2018

Piękna i słoneczna pogoda definitywnie się zakończyła. Obecnie mamy do czynienia ze znacznie niższą temperaturą oraz zachmurzeniem. Wszystko wskazuje na to, że nadchodzący tydzień okaże się jeszcze chłodniejszy. Niewykluczony jest także śnieg!

W poniedziałek (22.10.2018) nad naszym krajem przejdzie strefa opadów deszczu. Przemieści się ona od północnego zachodu po samo południe. W pierwszej części dnia w południowej połowie Polski będzie jeszcze słonecznie. Na północy może powiać do 30-40 km/h. Z kolei temperatura wyniesie od 8-11ºC w rejonach gdzie w dzień będą przechodzić opady, a tam gdzie będzie jeszcze słonecznie, termometry wskażą 12-15ºC.

Wtorek (23.10.2018) pogoda znacząco się popsuje. W zasadzie w całym kraju będzie padać, a nawet lać. Zachmurzenie będzie wszędzie całkowite, a temperatura sięgnie 6-8ºC na przeważającym obszarze Polski. Tylko na wybrzeżu będzie 8-10ºC. Jakby tego było mało, wiatr w porywach będzie przekraczał 60 km/h, a na wybrzeżu 90 km/h. W dodatku w nocy na północy mogą pojawić się opady śniegu i śniegu z deszczem!

W środę (24.10.2018) załamania pogodowego ciąg dalszy. Nad ranem na wschodzie będzie padać śnieg wraz z deszczem, a na południowym wschodzie sam śnieg. Temperatura wzrośnie od 6-8ºC na wschodzie do 7-10ºC na zachodzie. W dalszym ciągu będzie wiał bardzo silny wiatr. Na północnym wschodzie może przekraczać nawet 100 km/h!

Czwartek (25.10.2018) nastąpi kontynuacja wietrznej, deszczowej aury. Podmuchy wiatru nieznacznie osłabną i wiać będzie na ogół 60 km/h. Na zachodzie możliwe będą niewielkie przejaśnienia. Termometry pokażą od 4-8ºC na krańcach wschodnich do 8-11ºC w pozostałej części kraju.

Piątek (26.10.2018) w wielu miejscach okaże się suchy. Zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane bądź duże. Znacząco osłabnie także wiatr, jedynie na wybrzeżu będzie sięgał 40 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie 9-11ºC w północnej połowie Polski, a w południowej 10-14ºC.

W sobotę (27.10.2018) pojawi się znów więcej chmur. Wystąpią także silniejsze opady deszczy na południu naszego kraju. Temperatura będzie zróżnicowana. Na ogół termometry wskażą 8-12ºC. Z kolei na południowym wschodzie przed nadejściem strefy opadów może być nawet 14-17ºC.

Drugi dzień weekendu (28.10.2018) okażę się zimnym dniem. Wszędzie temperatura będzie oscylowała w granicach 6-8ºC. Ponadto wystąpi duże i całkowite zachmurzenie oraz opady deszczu. Na szczęście tym razem wiatr nie będzie nam dokuczał.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na piątek. Ciąg dalszy wichury i opadów deszczu. Porywy wiatru nawet do 100 km/h

Pogodę w kraju kształtuje obecnie głęboki, wielocentryczny ośrodek niżowy znad Skandynawii, który przynosi silny wiatr, opady deszczu, a miejscami także burze. Również w piątek Polska będzie pod jego wpływem, lecz zacznie napływać …

Prognoza pogody na tydzień 27.09-03.10.2021

Aktualnie pogoda w naszym kraju jest dość przyjemna. W końcu się ociepliło, a zachmurzenie nie jest zbyt duże. W następnych dniach czeka nas również dość wysoka temperatura, ale wystąpi sporo opadów deszczu. …

Prognoza długoterminowa. Najpierw wybuch ciepła, a potem czeka nas spore oziębienie

Jak na razie mamy do czynienia z nieco chłodniejszą, ale całkiem słoneczną pogodą. Mniejszą ilość opadów gwarantuje nam wyż atmosferyczny, który aktualnie znajduje się na południe od naszego kraju. W kolejnych dniach …

Pogoda na środę, 13 października. Dynamiczna pogoda. Przelotny deszcz, grad i krupa śnieżna. Będzie zimno

Jutro obszar kraju dostanie pod wpływ ośrodka wyżowego z centrum nad Wyspami Brytyjskimi, dodatkowo nad krajem zaznaczy się chłodny front atmosferyczny związany z niżem ulokowanym nad Morzem Barentsa. Napływać będzie chłodna i …