Prognoza pogody na tydzień 23-29.03.2020

Zgodnie z prognozami pod koniec zeszłego tygodnia przyszło oziębienie przez co nocami temperatura spada znacznie poniżej zera, a lokalnie nawet blisko -10ºC. Jak się okazuje, w nowym tygodniu czeka nas systematyczne ocieplenie, jednak silniejszy wiatr pozostanie z nami na dłużej.

Poniedziałek (23.03.2020) przyniesie nam nieco chmur, jednak nie pojawią się żadne opady na nizinach.  Jedynie w górach może spaść śnieg. Największe zachmurzenie wystąpi na wschodzie oraz w centrum i będzie ono z reguły umiarkowane. Z kolei na zachodzie przeważnie małe. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 1-3ºC na wschodzie, do 2-4ºC w centrum oraz do 3-6ºC na zachodzie. Ponadto na południu, w centrum i na wschodzie powieje silniejszy wiatr. W porywach osiągnie prędkość do 50-60 km/h.

We wtorek (24.03.2020) czeka nas nieznaczna poprawa pogody. Przede wszystkim nad Polską będzie nieco mniej chmur. Po raz kolejny na zachodzie będzie najsłoneczniej. Tam zachmurzenie będzie małe. W pozostałych rejonach male i umiarkowane. Ponadto w drugim dniu tygodnia temperatura będzie nieznacznie wyższa. Termometry bowiem wskażą maksymalnie 2-4ºC na południowym wschodzie, 4-6ºC na wschodzie oraz w centrum i 5-7ºC na zachodzie. Mocniejszy wiatr wystąpi w południowej połowie kraju. Najsilniej powieje do 50-60 km/h.

Środa (25.03.2020) również będzie słoneczna. W całej Polsce zachmurzenie będzie co najwyżej małe. Czeka nas również ciąg dalszy łagodnego ocieplenia. Tym razem temperatura maksymalna wyniesie od 4-6ºC na południu i częściowo w centrum przez 5-7ºC w pasie centralnym do 6-8ºC na północy. Również w środę nie ustąpią porywy wiatru. Znów osiągną one wartości prędkości do 60 km/h i pojawi się on na południu i w centrum.

Czwartek (26.03.2020) będzie kontynuacją suchej aury oraz systematycznego wzrostu temperatury. Mimo to wystąpi więcej chmur. Najmniejsze zachmurzenie spodziewane jest na zachodzie oraz na północy. Będzie ono tam małe. Za to w pozostałych rejonach umiarkowane, duże, a nawet tymczasowo całkowite. Temperatura maksymalna sięgnie 7-9ºC na zachodzie, 8-10ºC w centrum oraz 9-11ºC na wschodzie. Wiatr nadal nie odpuści i cały czas jego porywy będą sięgać 50-60 km/h. Najmocniej powieje na wschodzie.

Piątek (27.03.2020) okaże się jeszcze cieplejszy niż w czwartek. Również w ten dzień wystąpi sporo chmur. Najwięcej ich będzie na północy naszego kraju oraz na zachodzie. Przeważnie zachmurzenie będzie duże i całkowite. W pozostałych rejonach z reguły umiarkowane oraz małe. Znów mimo większej ilości chmur nie spodziewamy się opadów. Temperatura mimo dużego zróżnicowania w zachmurzenia będzie w całej Polsce dość wyrównana. Jej wartość maksymalne będą się zawierać w granicach 13-15ºC. Cały czas wiatr będzie silny i w porywach osiągnie około 50 km/h. Również i tym razem najsilniejszy będzie na wschodzie.

Sobota (28.03.2020) będzie podobna do piątku. Najwięcej chmur wystąpi na zachodzie, za to w centrum i na wschodzie będzie słonecznie.  W tym pierwszym rejonie zachmurzenie może być nawet całkowite. W dalszym ciągu nie prognozujemy opadów. Termometry wskażą maksymalnie od 11-13ºC na zachodzie do 12-14ºC w centrum oraz na wschodzie. Wiatr w końcu osłabnie, ale wciąż podmuchy będą miały prędkość przekraczającą 40 km/h. Tym razem na zachodzie.

Niedziela (29.03.2020) przyniesie więcej chmur, ale znów bez opadów. Najmniej słońca ujrzymy w centrum i na zachodzie. Za to najwięcej na wschodzie. Temperatura maksymalna wyniesie od 8-10ºC na zachodzie przez 9-13ºC w centrum do 12-15ºC na wschodzie. Wiatr w końcu wyraźnie zelżeje i nigdzie nie powinno wiać ponad 30 km/h.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Czym są wiry pyłowe? Czy potrafią być niebezpieczne? To zjawisko przypomina trąby powietrzne

Tornada od zawsze budzą największe zainteresowanie, jeśli chodzi o najbardziej groźne zjawiska atmosferyczne. Piękne i śmiertelnie niebezpieczna nie tylko obserwowane są w Stanach Zjednoczonych na tzw. Alei Tornad, ale również niejednokrotnie co …

Pogoda na piątek, 9 lipca. Przed nami burzowy dzień. Na wschodzie nadal upał do 33 stopni

W piątek pofalowany front przemieści się nad regiony wschodnie, dodatkowo może na nim powstać kolejny mezoskalowy ośrodek niskiego ciśnienia. Powietrze zwrotnikowe zalegać będzie jeszcze nad wschodnią częścią kraju, a nad większość regionów …

Pogoda na niedzielę. Nieduże ocieplenie, do 27 stopni. Na wschodzie wciąż burzowo

Lipiec zaczął się dość ciepłą, ale raczej rześką aurą. Temperatura do tej pory nie była zbyt wysoka ani zbyt niska oraz pojawiło się więcej chmur, choć i tak mieliśmy dość sporo chwil …

Pogoda na niedzielę, 25 lipca. Gorąco, a nawet upalnie. Miejscami przejdą burze

W niedzielę obszar kraju zacznie dostawać się pod wpływ ośrodka niżowego z centrum nad Morzem północnym. Napływać będzie coraz cieplejsza masa powietrza zwrotnikowego. Dzień (25.07.2021) przywita nas dominacją słońca na niebie, tylko …