Prognoza pogody na tydzień 23-29.03.2020

Zgodnie z prognozami pod koniec zeszłego tygodnia przyszło oziębienie przez co nocami temperatura spada znacznie poniżej zera, a lokalnie nawet blisko -10ºC. Jak się okazuje, w nowym tygodniu czeka nas systematyczne ocieplenie, jednak silniejszy wiatr pozostanie z nami na dłużej.

Poniedziałek (23.03.2020) przyniesie nam nieco chmur, jednak nie pojawią się żadne opady na nizinach.  Jedynie w górach może spaść śnieg. Największe zachmurzenie wystąpi na wschodzie oraz w centrum i będzie ono z reguły umiarkowane. Z kolei na zachodzie przeważnie małe. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 1-3ºC na wschodzie, do 2-4ºC w centrum oraz do 3-6ºC na zachodzie. Ponadto na południu, w centrum i na wschodzie powieje silniejszy wiatr. W porywach osiągnie prędkość do 50-60 km/h.

We wtorek (24.03.2020) czeka nas nieznaczna poprawa pogody. Przede wszystkim nad Polską będzie nieco mniej chmur. Po raz kolejny na zachodzie będzie najsłoneczniej. Tam zachmurzenie będzie małe. W pozostałych rejonach male i umiarkowane. Ponadto w drugim dniu tygodnia temperatura będzie nieznacznie wyższa. Termometry bowiem wskażą maksymalnie 2-4ºC na południowym wschodzie, 4-6ºC na wschodzie oraz w centrum i 5-7ºC na zachodzie. Mocniejszy wiatr wystąpi w południowej połowie kraju. Najsilniej powieje do 50-60 km/h.

Środa (25.03.2020) również będzie słoneczna. W całej Polsce zachmurzenie będzie co najwyżej małe. Czeka nas również ciąg dalszy łagodnego ocieplenia. Tym razem temperatura maksymalna wyniesie od 4-6ºC na południu i częściowo w centrum przez 5-7ºC w pasie centralnym do 6-8ºC na północy. Również w środę nie ustąpią porywy wiatru. Znów osiągną one wartości prędkości do 60 km/h i pojawi się on na południu i w centrum.

Czwartek (26.03.2020) będzie kontynuacją suchej aury oraz systematycznego wzrostu temperatury. Mimo to wystąpi więcej chmur. Najmniejsze zachmurzenie spodziewane jest na zachodzie oraz na północy. Będzie ono tam małe. Za to w pozostałych rejonach umiarkowane, duże, a nawet tymczasowo całkowite. Temperatura maksymalna sięgnie 7-9ºC na zachodzie, 8-10ºC w centrum oraz 9-11ºC na wschodzie. Wiatr nadal nie odpuści i cały czas jego porywy będą sięgać 50-60 km/h. Najmocniej powieje na wschodzie.

Piątek (27.03.2020) okaże się jeszcze cieplejszy niż w czwartek. Również w ten dzień wystąpi sporo chmur. Najwięcej ich będzie na północy naszego kraju oraz na zachodzie. Przeważnie zachmurzenie będzie duże i całkowite. W pozostałych rejonach z reguły umiarkowane oraz małe. Znów mimo większej ilości chmur nie spodziewamy się opadów. Temperatura mimo dużego zróżnicowania w zachmurzenia będzie w całej Polsce dość wyrównana. Jej wartość maksymalne będą się zawierać w granicach 13-15ºC. Cały czas wiatr będzie silny i w porywach osiągnie około 50 km/h. Również i tym razem najsilniejszy będzie na wschodzie.

Sobota (28.03.2020) będzie podobna do piątku. Najwięcej chmur wystąpi na zachodzie, za to w centrum i na wschodzie będzie słonecznie.  W tym pierwszym rejonie zachmurzenie może być nawet całkowite. W dalszym ciągu nie prognozujemy opadów. Termometry wskażą maksymalnie od 11-13ºC na zachodzie do 12-14ºC w centrum oraz na wschodzie. Wiatr w końcu osłabnie, ale wciąż podmuchy będą miały prędkość przekraczającą 40 km/h. Tym razem na zachodzie.

Niedziela (29.03.2020) przyniesie więcej chmur, ale znów bez opadów. Najmniej słońca ujrzymy w centrum i na zachodzie. Za to najwięcej na wschodzie. Temperatura maksymalna wyniesie od 8-10ºC na zachodzie przez 9-13ºC w centrum do 12-15ºC na wschodzie. Wiatr w końcu wyraźnie zelżeje i nigdzie nie powinno wiać ponad 30 km/h.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 20-26.06.2022. Po ochłodzeniu znów przyjdzie upał i kolejne burze

Aktualnie w naszej części kontynentu panuje dynamiczna pogoda związana z przemieszczającym się na wschód niżem atmosferycznym. Jego obecność skutkuje przede wszystkim licznymi burzami o sporej gwałtowności. Ponadto po załamaniu pogody doświadczymy jak …

Prognoza długoterminowa. Ciąg dalszy lokalnych burz. Przed nami sporo gorących dni

Letnia pogoda w postaci wysokiej temperatury oraz burz coraz częściej i śmielej ma miejsce w naszym kraju. Taka tendencja utrzyma się również w nadchodzących najbliższych dobach, kiedy to doświadczymy dość dynamicznej, ale …

Pogoda. Umiarkowanie ciepły piątek, lokalnie możliwe burze

Pogodę w kraju kształtował będzie ośrodek wyżowy, którego centrum w południe znajdzie się nad pograniczem Niemiec i Polski, tylko na wschodzie może zaznaczyć się jeszcze wpływ niżu, który dzisiaj wędruje nad południowymi …

Potężne powodzie nawiedziły Brazylię. Już ponad 100 ofiar śmiertelnych

Powodzie dość często są kojarzone z krajami Ameryki Południowej ze względu na klimat tropikalny obfitujący w intensywne opady deszczu. Obecnie mają one miejsce w Brazylii, gdzie te ulewy powodują znaczne zniszczenia, ze …