Prognoza pogody na tydzień 24-30.09.2018

Letnia pogoda definitywnie dobiegła końca. W weekend nad Polską mieliśmy do czynienia z niebezpieczną aurą. Padało, grzmiało i wiało, miejscami bardzo mocno.  A co czeka nas w ostatnim tygodniu września? 

W poniedziałek (24.09.2018) w całym kraju zachmurzenie duże i całkowite. Wszędzie pojawiać się będą przelotne opady deszczu i słabe burze. Dodatkowo będzie zimno i wietrznie. Temperatura maksymalna osiągnie na przeważającym obszarze kraju zaledwie 11-13ºC. Wiać będzie porywiście (do 70-90 km/h) z północnego zachodu.

Drugi dzień tygodnia (25.09.2018) przyniesie stopniową poprawę pogody ze względu na rozbudowujący się wyż nad Europą Zachodnią. Spore zachmurzenie, przelotne opady deszczu i wyładowania atmosferyczne w dalszym ciągu możliwe są na Mazurach, Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce, Górach Świętokrzyskich i na Podkarpaciu. Najchłodniej będzie tym razem na wschodzie – 11-12ºC. Na pozostałym obszarze niewiele cieplej, bo do 13-14ºC. Jeśli chodzi o wiatr to ten nadal będzie o sobie dawać znać, zwłaszcza na północy i wschodzie (w porywach do 50-70 km/h).

W środę (26.09.2018) sporego zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu należy spodziewać się na Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu. Poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże, ale nie powinno padać. Na termometrach od 11-12ºC na północy Polski do 13-15ºC na pozostałym obszarze. Wiać będzie umiarkowanie, okresami silnie ze zmieniających się kierunków.

Z kolei w czwartek (27.09.2018) powoli zacznie się ocieplać. Nadal przelotne opady deszczu pojawiać się będą w północnej połowie Polski. Nad resztą kraju sporo chmur, ale i słońce będzie się pojawiać. Temperatura maksymalna osiągnie od 15-16ºC na północnym wschodzie i na wybrzeżu, 17-20ºC w głębi kraju do 21ºC na Ziemi Lubuskiej.

Piątek (28.09.2018) ponownie przyniesie dużą ilość chmur i przelotne opady deszczu, głównie na północy i w centrum kraju. Na pozostałym obszarze Polski z biegiem godzin również może popadać. Najwięcej słońca do końca dnia będzie mogli oglądać w południowej części kraju. Temperatura od 15-17ºC na północy, przez 18-20ºC w głębi naszego kraju do 21-22ºC w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Sobota (29.09.2018) niewiele zmieni się pod względem pogodowym. Zachmurzenie duże i całkowite będziemy mieli w całym kraju. Również wszędzie możliwe są przelotne opady deszczu. Największe prawdopodobieństwo, że popada będzie we wschodniej części kraju. Znów zrobi się chłodno. Od 12ºC na północnym wschodzie do 13-15ºC na przeważającym obszarze Polski.

W niedzielę (30.09.2018) aura ponownie się poprawi, ale w dalszym ciągu na termometrach zobaczymy niskie wartości. Od 12ºC na Suwalszczyźnie do 13-16ºC w pozostałych regionach kraju.

Niestety prognozy długoterminowe również nie są zbyt przychylne. Przewidujemy zmienną pogodę z typowo jesienną temperaturą. Dwudziestki na termometrach będziemy widzieć tylko sporadycznie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Silne upały w Europie. Temperatura osiągnęła aż 47 stopni. Do Polski rownież nadciąga upał

Od dłuższego czasu nad południową i zachodnią częścią kontynentu utrzymują się wyjątkowo upalne masy powietrza, notowane są rekordy temperatury. Wysokim temperaturom towarzyszą duże i liczne pożary lasów. Rekordy temperatury padły między innymi …

Prognoza długoterminowa. Koniec tygodnia ze sporą ilością opadów. Później powrót upału

Przez około tydzień doświadczaliśmy bardzo silnej fali upałów. Póki co czeka nas przerwa od tak wysokich wartości temperatury, ale na horyzoncie znów widać podobną sytuację. Na początku sierpnia znów możliwe jest solidne …

Prognoza pogody na tydzień 08-14.08.2022. Przed nami upalne dni. Opadów nadal niewiele

Tegoroczne lato należy do bardzo ciepłych. Póki co oficjalnie w wielu rejonach pojawiło się już kilkanaście upalnych dni, a ta liczba znacznie się zwiększy w nadchodzącym okresie. Z biegiem czasu stopniowo będzie …

Uwaga! W sobotę przejdą silne burze z gradem i wiatrem do 100 km/h. Gdzie wystąpią?

Fala upałów dalej daje się we znaki w naszym kraju. Po czwartkowym apogeum temperatura maksymalna nieco zmalała, ale mimo to wciąż jest bardzo gorąco, a kontynuacja takiej aury będzie miała miejsce również …