Prognoza pogody na tydzień 24-30.09.2018

Letnia pogoda definitywnie dobiegła końca. W weekend nad Polską mieliśmy do czynienia z niebezpieczną aurą. Padało, grzmiało i wiało, miejscami bardzo mocno.  A co czeka nas w ostatnim tygodniu września? 

W poniedziałek (24.09.2018) w całym kraju zachmurzenie duże i całkowite. Wszędzie pojawiać się będą przelotne opady deszczu i słabe burze. Dodatkowo będzie zimno i wietrznie. Temperatura maksymalna osiągnie na przeważającym obszarze kraju zaledwie 11-13ºC. Wiać będzie porywiście (do 70-90 km/h) z północnego zachodu.

Drugi dzień tygodnia (25.09.2018) przyniesie stopniową poprawę pogody ze względu na rozbudowujący się wyż nad Europą Zachodnią. Spore zachmurzenie, przelotne opady deszczu i wyładowania atmosferyczne w dalszym ciągu możliwe są na Mazurach, Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce, Górach Świętokrzyskich i na Podkarpaciu. Najchłodniej będzie tym razem na wschodzie – 11-12ºC. Na pozostałym obszarze niewiele cieplej, bo do 13-14ºC. Jeśli chodzi o wiatr to ten nadal będzie o sobie dawać znać, zwłaszcza na północy i wschodzie (w porywach do 50-70 km/h).

W środę (26.09.2018) sporego zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu należy spodziewać się na Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu. Poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże, ale nie powinno padać. Na termometrach od 11-12ºC na północy Polski do 13-15ºC na pozostałym obszarze. Wiać będzie umiarkowanie, okresami silnie ze zmieniających się kierunków.

Z kolei w czwartek (27.09.2018) powoli zacznie się ocieplać. Nadal przelotne opady deszczu pojawiać się będą w północnej połowie Polski. Nad resztą kraju sporo chmur, ale i słońce będzie się pojawiać. Temperatura maksymalna osiągnie od 15-16ºC na północnym wschodzie i na wybrzeżu, 17-20ºC w głębi kraju do 21ºC na Ziemi Lubuskiej.

Piątek (28.09.2018) ponownie przyniesie dużą ilość chmur i przelotne opady deszczu, głównie na północy i w centrum kraju. Na pozostałym obszarze Polski z biegiem godzin również może popadać. Najwięcej słońca do końca dnia będzie mogli oglądać w południowej części kraju. Temperatura od 15-17ºC na północy, przez 18-20ºC w głębi naszego kraju do 21-22ºC w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Sobota (29.09.2018) niewiele zmieni się pod względem pogodowym. Zachmurzenie duże i całkowite będziemy mieli w całym kraju. Również wszędzie możliwe są przelotne opady deszczu. Największe prawdopodobieństwo, że popada będzie we wschodniej części kraju. Znów zrobi się chłodno. Od 12ºC na północnym wschodzie do 13-15ºC na przeważającym obszarze Polski.

W niedzielę (30.09.2018) aura ponownie się poprawi, ale w dalszym ciągu na termometrach zobaczymy niskie wartości. Od 12ºC na Suwalszczyźnie do 13-16ºC w pozostałych regionach kraju.

Niestety prognozy długoterminowe również nie są zbyt przychylne. Przewidujemy zmienną pogodę z typowo jesienną temperaturą. Dwudziestki na termometrach będziemy widzieć tylko sporadycznie.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 27.09-03.10.2021

Aktualnie pogoda w naszym kraju jest dość przyjemna. W końcu się ociepliło, a zachmurzenie nie jest zbyt duże. W następnych dniach czeka nas również dość wysoka temperatura, ale wystąpi sporo opadów deszczu. …

Pogoda na wtorek. Chłodny dzień i zimna noc. Miejscami przelotnie popada

We wtorek obszar kraju będzie się znajdował pomiędzy ośrodkiem niżowym znad wschodniej części kontynentu a rozległym wyżem znajdującym się nad Atlantykiem. Takie ułożenie ośrodków barycznych sprawi, że napływać powietrze arktyczne morskie. Wtorek …

Eksplozja ciepła w weekend. Na niebie dużo słońca i do 22 stopni

W weekend obszar kraju znajdzie się na pograniczu dwóch ośrodków barycznych, a mianowicie silnego i rozległego wyżu znad wschodniej części kontynentu oraz głębokiego i rozległego ośrodka niżowego z centrum ulokowanym między Islandią …

Prognoza długoterminowa. Dość ciepła i dynamiczna pogoda, ale na horyzoncie widać ochłodzenie. Niewykluczony śnieg

Aktualnie jesteśmy pod wpływem kilku ośrodków barycznych. Przede wszystkim rozległego wyżu atmosferycznego znad Rosji oraz niżów znad Skandynawii. To zagwarantuje nam na początku zmienną pogodę, po której aura się ustabilizuje. W dalszym …