Prognoza pogody na tydzień 24-30.12.2018

Przed nami już ostatnie dni grudnia, a pogoda tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia w przeważającej części kraju przypomina raczej jesienną niż zimową. Czy nadchodzący tydzień przyniesie jakieś zmiany?

W poniedziałek (24.12.2018) w całej Polsce znacznie się oziębi. Spodziewane są wszędzie przelotne i słabe opady śniegu. Na wschodzie i południu, a zwłaszcza w górach może popadać mocniej. W Wigilię będziemy mieli do czynienia z zachmurzeniem dużym i całkowitym, choć lokalnie może być więcej słońca. Termometry wskażą od -5/-4 stopni na Podlasiu i Mazurach przez -3/0 stopni na wschodzie do -1/1 stopnia w centrum i zachodzie. Może także powiać silniejszy wiatr o prędkości 30-40 km/h.

W pierwszy dzień świąt (25.12.2018) Polska będzie podzielona na zimowy wschód i jesienną resztę kraju. Na ogół pojawi się dużo chmur, ale opady nie będą mocne. Na tym pierwszym rejonie wystąpią w postaci śniegu, a w drugim deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od -4 do 0 stopni na wschodzie, od 0 do 2 stopni w centrum i od 2 do 5 stopni na zachodzie. Wiatr się wzmoże i wiatromierze zarejestrują podmuchy rzędu 30-50 km/h w całej Polsce.

W środę (26.12.2018) całodobowy mróz nie wystąpi już nigdzie. Znów nasz kraj będzie spowity zachmurzeniem całkowitym, jedynie lokalnie wystąpią przejaśnienia. Śnieg spadnie jedynie w rejonach podgórskich i w samych górach. W drugi dzień świąt spodziewamy się temperatury oscylującej w graniach 1-3 stopni we wschodniej połowie Polski oraz 2-5 stopni w zachodniej. Wiatr nieznacznie osłabnie i ponad 40 km/h będzie wiać jedynie na wschodzie.

Czwartek (27.12.2018) przyniesie jeszcze wyższą temperaturę niż w środę. W dalszym ciągu zachmurzenie będzie w zasadzie wszędzie całkowite. W dodatku wystąpią przelotne i słabe opady deszczu w całym kraju. Termometry zanotują wartości temperatury od 1 do 3 stopni na wschodzie, od 2 do 5 stopni w centrum i od 4 do 7 stopni na zachodzie. Ponadto cały czas będzie wiał dość silny wiatr o porywach dochodzących do 40 km/h.

W piątek (28.12.2018) niewiele zmieni się w pogodzie. Cały czas będzie występować zachmurzenie całkowite i będzie padać słaby, przelotny deszcz. Temperatura okaże się bardziej wyrównana i wciąż wysoka. Prognozujemy, że wyniesie od 3 do 5 stopni w całej Polsce. Urozmaiceniem może okazać się jedynie silniejszy wiatr na wybrzeżu. W głębi kraju cały czas wiać będzie około 30-40 km/h, z kolei na krańcach północnych nawet 60 km/h.

Sobota (29.12.2018) przyniesie nieznaczne zmiany. Na zachodzie pojawią się większe przejaśnienia, ale w pozostałej części kraju wciąż zachmurzenie całkowite. Na wschodzie znów popada śnieg, ale będzie on słaby i nie utworzy pokrywy śnieżnej. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 do 3 stopni na wschodzie, od 2 do 4 stopni w centrum oraz od 3 do 5 stopni na zachodzie. Niezmiennie będzie wiał wiatr. Jego siła największa będzie na wschodzie, bo w porywach spodziewamy się 40-50 km/h.

W niedzielę (30.12.2018) prognozujemy znów zachmurzenie całkowite na przeważającym obszarze Polski. Poza tym będą mogły wystąpić opady deszczu. Temperatura wzrośnie od 0 do 3 stopni na wschodzie, od 3 do 5 stopni w centrum i od 4 do 6 stopni na zachodzie. Wiatr osłabnie i będzie wiać z prędkością 30 km/h.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Uwaga! W sobotę i niedzielę przez Polskę przejdą ulewy. Możliwe zalania i podtopienia

W tym roku pogoda z pewnością daje się we znaki na różne sposoby. W styczniu i lutym mieliśmy do czynienia z wieloma bardzo silnymi wichurami, a nawet liniami szkwału. Tegoroczna zima przyniosła …

Pogoda na weekend. W sobotę nad Polską przejdzie front z burzami. Niedziela spokojniejsza

W pierwszy dzień weekendu pogodę w kraju kształtował będzie system frontów związany z ośrodkiem niżowym znad pogranicza Finlandii i Rosji. Natomiast w niedzielę Polska dostanie się w zasięg wyżu, którego centrum w …

Prognoza pogody na tydzień 08-14.08.2022. Przed nami upalne dni. Opadów nadal niewiele

Tegoroczne lato należy do bardzo ciepłych. Póki co oficjalnie w wielu rejonach pojawiło się już kilkanaście upalnych dni, a ta liczba znacznie się zwiększy w nadchodzącym okresie. Z biegiem czasu stopniowo będzie …

Prognoza długoterminowa. Koniec tygodnia ze sporą ilością opadów. Później powrót upału

Przez około tydzień doświadczaliśmy bardzo silnej fali upałów. Póki co czeka nas przerwa od tak wysokich wartości temperatury, ale na horyzoncie znów widać podobną sytuację. Na początku sierpnia znów możliwe jest solidne …