Prognoza pogody na tydzień 24-30.12.2018

Przed nami już ostatnie dni grudnia, a pogoda tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia w przeważającej części kraju przypomina raczej jesienną niż zimową. Czy nadchodzący tydzień przyniesie jakieś zmiany?

W poniedziałek (24.12.2018) w całej Polsce znacznie się oziębi. Spodziewane są wszędzie przelotne i słabe opady śniegu. Na wschodzie i południu, a zwłaszcza w górach może popadać mocniej. W Wigilię będziemy mieli do czynienia z zachmurzeniem dużym i całkowitym, choć lokalnie może być więcej słońca. Termometry wskażą od -5/-4 stopni na Podlasiu i Mazurach przez -3/0 stopni na wschodzie do -1/1 stopnia w centrum i zachodzie. Może także powiać silniejszy wiatr o prędkości 30-40 km/h.

W pierwszy dzień świąt (25.12.2018) Polska będzie podzielona na zimowy wschód i jesienną resztę kraju. Na ogół pojawi się dużo chmur, ale opady nie będą mocne. Na tym pierwszym rejonie wystąpią w postaci śniegu, a w drugim deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od -4 do 0 stopni na wschodzie, od 0 do 2 stopni w centrum i od 2 do 5 stopni na zachodzie. Wiatr się wzmoże i wiatromierze zarejestrują podmuchy rzędu 30-50 km/h w całej Polsce.

W środę (26.12.2018) całodobowy mróz nie wystąpi już nigdzie. Znów nasz kraj będzie spowity zachmurzeniem całkowitym, jedynie lokalnie wystąpią przejaśnienia. Śnieg spadnie jedynie w rejonach podgórskich i w samych górach. W drugi dzień świąt spodziewamy się temperatury oscylującej w graniach 1-3 stopni we wschodniej połowie Polski oraz 2-5 stopni w zachodniej. Wiatr nieznacznie osłabnie i ponad 40 km/h będzie wiać jedynie na wschodzie.

Czwartek (27.12.2018) przyniesie jeszcze wyższą temperaturę niż w środę. W dalszym ciągu zachmurzenie będzie w zasadzie wszędzie całkowite. W dodatku wystąpią przelotne i słabe opady deszczu w całym kraju. Termometry zanotują wartości temperatury od 1 do 3 stopni na wschodzie, od 2 do 5 stopni w centrum i od 4 do 7 stopni na zachodzie. Ponadto cały czas będzie wiał dość silny wiatr o porywach dochodzących do 40 km/h.

W piątek (28.12.2018) niewiele zmieni się w pogodzie. Cały czas będzie występować zachmurzenie całkowite i będzie padać słaby, przelotny deszcz. Temperatura okaże się bardziej wyrównana i wciąż wysoka. Prognozujemy, że wyniesie od 3 do 5 stopni w całej Polsce. Urozmaiceniem może okazać się jedynie silniejszy wiatr na wybrzeżu. W głębi kraju cały czas wiać będzie około 30-40 km/h, z kolei na krańcach północnych nawet 60 km/h.

Sobota (29.12.2018) przyniesie nieznaczne zmiany. Na zachodzie pojawią się większe przejaśnienia, ale w pozostałej części kraju wciąż zachmurzenie całkowite. Na wschodzie znów popada śnieg, ale będzie on słaby i nie utworzy pokrywy śnieżnej. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 do 3 stopni na wschodzie, od 2 do 4 stopni w centrum oraz od 3 do 5 stopni na zachodzie. Niezmiennie będzie wiał wiatr. Jego siła największa będzie na wschodzie, bo w porywach spodziewamy się 40-50 km/h.

W niedzielę (30.12.2018) prognozujemy znów zachmurzenie całkowite na przeważającym obszarze Polski. Poza tym będą mogły wystąpić opady deszczu. Temperatura wzrośnie od 0 do 3 stopni na wschodzie, od 3 do 5 stopni w centrum i od 4 do 6 stopni na zachodzie. Wiatr osłabnie i będzie wiać z prędkością 30 km/h.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Alert pogodowy. W czwartek i piątek przejdzie wichura, możliwe porywy dochodzące do 90 km/h!

Od jakiegoś czasu jesteśmy pod wpływem niżów atmosferycznych przemieszczających się w północnej części Europy. Już w najbliższy czwartek oraz piątek jeden z nich mocno zbliży się do Polski i przyniesie silne porywy …

Pogoda na piątek. Ciąg dalszy wichury i opadów deszczu. Porywy wiatru nawet do 100 km/h

Pogodę w kraju kształtuje obecnie głęboki, wielocentryczny ośrodek niżowy znad Skandynawii, który przynosi silny wiatr, opady deszczu, a miejscami także burze. Również w piątek Polska będzie pod jego wpływem, lecz zacznie napływać …

Uwaga! Nadchodzą przymrozki. Przed nami zimne noce. Gdzie będzie najchłodniej?

Zgodnie z naszymi prognozami na pogodę w kraju coraz silniejszy wpływ ma ośrodek wyżowy znad Rosji. Zapewnia on coraz więcej pogodnego nieba, ale i napływ coraz chłodniejszej masy powietrza polarnego kontynentalnego. W …

Pogoda na środę, 29 września. Ciepło, ale po południu zacznie postępować pogorszenie pogody

Jutro pogodę w kraju kształtował będzie rozległy ośrodek wyżowy z centrum ulokowanym nad północno wschodnią częścią kontynentu. Jednak od zachodu zacznie się system frontów związany z ośrodkiem niżowym z centrum nad Morzem …