Prognoza pogody na tydzień 25.06-01.07.2018

Od kilku dni panuje chłodniejsza aura. Z pewnością wiele osób liczyło na wytchnienie od wysokich temperatur. W wyższych partiach gór pojawił się nawet śnieg. Obecnie jesteśmy pod wpływem niżu znad zachodniej Rosji, dzięki któremu mamy też większe zachmurzenie i przelotne opady deszczu. Czy w najbliższym tygodniu czeka nas poważniejsza zmiana pogody? Odpowiedź znajdziecie Państwo w naszej najnowszej prognozie tygodniowej.

Poniedziałek (25.06.2018) przyniesie ocieplenie w zachodniej części kraju. Generalnie znów czekają na nas przelotne opady wraz z przejaśnieniami. Lokalnie może zagrzmieć (szczegółowa prognoza burzowa jak zawsze dostępna tutaj). Najzimniejszym rejonem w Polsce będzie północny wschód. Tam termometry pokażą temperaturę rzędu 15-17ºC, a na Suwalszczyźnie zaledwie 13-14ºC! W centralnej i południowo wschodniej części kraju średnio 19-21ºC. Na zachodzie będzie 20-23ºC, a miejscami 24ºC.  Tam pojawi się też mniejsze zachmurzenie.

We wtorek (26.06.2018) pogoda w dalszym ciągu będzie dynamiczna, bowiem cały czas pozostawać będziemy pod wpływem niżu. W drugi dzień tygodnia znajdzie się on bardziej na południe w obszarach Litwy i Białorusi i zacznie zanikać. Przelotne opady deszczu połączone z przejaśnieniami i lokalnymi burzami wystąpią na przeważającej części kraju, ale zwłaszcza na wschodzie. Temperatura będzie nieco wyższa, a także bardziej wyrównana. Najcieplejszym obszarem znów będzie zachód Polski. Tym razem spodziewana temperatura to 22-25ºC. W centrum i na wschodzie 18-22ºC.

środę (27.06.2018) ośrodek niskiego ciśnienia (już nie niż) będzie przechodził nad naszym krajem. Znowu pojawią się zjawiska burzowe i większe zachmurzenie wraz z przelotnymi opadami. Temperatura wyniesie od 18ºC do 25ºC w zależności gdzie chmur będzie najmniej. Wieczorem może powiać silniejszy wiatr. Jego siła może dochodzić do 50 km/h.

Czwartek (28.06.2018) przyniesie nam groźną pogodę. Wcześniejszy ośrodek niskiego ciśnienia zacznie się nieznacznie pogłębiać (aktualną sytuację baryczną można śledzić tutaj) i może powstać krótkotrwały i płytki niż. Pojawią się jeszcze silniejsze porywy wiatru niż w środę. Poziomy gradient baryczny (im większy tym silniejszy wiatr) lokalnie wyniesie nawet 3 hPa/100 km. Na południu będzie wiało najmocniej, bo do 70 km/h. Ponadto obecność powstającego niżu przyniesie bardzo dobre warunki na rozwój burz. Mogą one być bardzo niebezpieczne, więc warto śledzić ostrzeżenia pogodowe. Jeśli chodzi o temperaturę, to powrócimy do wyższych wartości. Na zachodzie może ona wzrosnąć do 27-28ºC. W pozostałej części kraju 19-25ºC.

Piątek (29.06.2018) minie nam po raz kolejny w tym tygodniu pod znakiem dynamicznej pogody. W dalszym ciągu będziemy pod wpływem obszaru niskiego ciśnienia, bądź płytkim niżem. Temperatura i w ten dzień będzie wysoka, bo wzrośnie do 24-29ºC. Tym razem najgoręcej będzie na wschodzie, bo od zachodu zacznie wkraczać w głąb Polski front atmosferyczny. Na nim będą powstawać burze nawet w formie linii szkwału, tak więc znowu będzie silniej wiać. W nocy front dojdzie do wschodniej części kraju. Co ciekawe nie będzie się on szybko przemieszczał, podobnie jak burze.

Sobota (30.06.2018), a więc ostatni dzień czerwca nie pożegna nas prawdziwie letnią aurą. Także i w ten dzień będziemy mieli do czynienia z pogodą cyklonalną (czyli będziemy pod wpływem niżu bądź ośrodka niskiego ciśnienia), a więc czekają nas przelotne opady deszczu i większe zachmurzenie, choć również pojawią się chwile ze słońcem. Lokalnie powstaną słabe burze. Ogólnie temperatura będzie oscylować w granicach 18-23ºC.

W niedzielę (01.07.2018) podobnie jak w sobotę pozostaniemy pod wpływem ośrodka niskiego ciśnienia. Jednakże będzie on zanikał. Przelotne opady będą rzadsze, a zachmurzenie nieznacznie mniejsze. Wstępnie zjawiska burzowe spodziewane są tylko na południu Polski. Nie będą one silne. Termometry pokażą zazwyczaj 18-24ºC.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 06-12.03.2023. Przed nami dynamiczna aura ze sporą ilością opadów

W nadchodzącym tygodniu władze nad pogodą będą sprawować ośrodki niżowe, które przyniosą wahania temperatury, dużo opadów różnego rodzaju, lokalne burze, a także silny wiatr. Czeka nas prawdziwa pogodowa mieszanka. W poniedziałek (06.03.2023) …

Przed nami znaczne pogorszenie pogody. Wystąpią śnieżyce i ulewy. Powieje również silny wiatr

Obszar kraju dostał się obecnie pod wpływ głębokiego ośrodka niżowego, który wędruje nad Skandynawią. Nad Polską przemieszcza się chłodny front z nim związany, który przynosi opady różnego rodzaju i lokalne burze. W …

Prognoza pogody na tydzień 13-19.03.2023. Przed nami coraz wyższe temperatury

W nadchodzącym tygodniu czeka nas kontynuacja dynamicznej aury z dużymi wahaniami temperatury, lecz opadów będzie nieco mniej, lokalnie możliwe są burze. Może wiać też silny wiatr. Poniedziałek (13.03.2023) z dominacją chmur. W …

Pogoda na tydzień 20-26.02.2023. Ciepło, wietrznie i deszczowo. Ochłodzenie możliwe w weekend

W nadchodzącym tygodniu dominować będą ośrodki niżowe, które przyniosą dość wysokie temperatury, ale też częste opady, głównie deszczu oraz silny wiatr. Poniedziałek (20.02.2023) rozpocznie się dominacją chmur. Większe rozpogodzenia tylko na południowym …