Prognoza pogody na tydzień 26.11-02.12.2018

Aktualnie mamy do czynienia z pochmurną, miejscami mglistą aurą. Temperatura jak na ten okres roku jest w normie, choć i o tej porze zdarzały się słoneczne i dość ciepłe dni. Czy w najbliższym tygodniu czeka nas poważniejsze ocieplenie czy może wręcz przeciwnie?

Poniedziałek (26.11.2018) okaże się dość chłodny tym razem na całym obszarze Polski. Również niemal wszędzie zachmurzenie będzie całkowite w postaci piętra niskiego. Jedynie na północy możliwe są przejaśnienia. Poza tym na południu będą mogły wystąpić przelotne opady śniegu. W rejonach podgórskich może pojawić się pokrywa śnieżna o wysokości kilku centymetrów. Temperatura wzrośnie maksymalnie od 0-1ºC na wschodzie do 1-3ºC w pozostałej części kraju. Ponadto na południu pojawią się silniejsze porywy wiatru o prędkości 30-40 km/h.

We wtorek (27.11.2018) będziemy mieli do czynienia z nieznacznie cieplejszą pogodą. Także zmniejszy się ilość chmur. Tym razem w postaci piętra niskiego pojawią się głównie w północnej części Polski. Tam możliwe będą słabe opady śniegu. Za to w południowej wystąpią piętra wysokiego, tak więc będzie tam dość słonecznie. Termometry wskażą od -3ºC do 0ºC w rejonach podgórskich przez 0-3ºC w centrum, na wschodzie i zachodzie do 3-5ºC na północy.

Środa (28.11.2018) w końcu będzie słonecznym dniem. Chmury pojawią się jedynie na południu oraz na krańcach północnych. Tam zachmurzenie będzie od umiarkowanego po całkowite. W pozostałym obszarze będzie małe lub jego brak. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od -2ºC do 1ºC na wschodzie, za to w zachodniej połowie kraju będzie 1-3ºC.

W czwartek (29.11.2018) czeka nas urozmaicenie w pogodzie. Generalnie wszędzie będzie bardzo słonecznie. Czwarty dzień tygodnia okaże się jednak bardzo wietrzny. Prędkość wiatru może dochodzić do 40-70 km/h w głębi kraju, a nawet 80 km/h na wybrzeżu. Temperatura nie będzie wysoka. Spodziewamy się od -3ºC do 0ºC niemal wszędzie. Jedynie na zachód od linii Szczecin-Poznań-Wrocław temperatura sięgnie powyżej zera, bo 0-5ºC. Warto dodać, że wiatr znacznie wzmoże uczucie chłodu.

Piątek (30.11.2018) to kontynuacja wietrznej aury. Nie będzie już jednak słonecznie. Od zachodu nadejdzie strefa opadów deszczu. Wiatr będzie osiągać prędkość na ogół 50-60 km/h. A w obszarach podgórskich i na wybrzeżu 70-80 km/h. Temperatura w dzień wzrośnie do 2-5ºC w przeważającej części naszego kraju. Jedynie na wschodzie utrzyma się mróz, bo termometry wskażą minimalnie do -2ºC.

W sobotę (1.12.2018) wiatr znacznie osłabnie i jedynie na wybrzeżu powieje 30 km/h. W centrum możliwe będą słabe opady deszczu. W zasadzie wszędzie zachmurzenie będzie całkowite. Znów Polska podzieli się na dwa obszary pod względem temperatury. Pierwszym z nich będzie mroźny wschód. Prognozujemy tam wartości rzędu od -5ºC do 0ºC. Drugi rejon to zachód z temperaturą 0-6ºC.

Niedziela (2.12.2018) okaże się pochmurna z przelotnym deszczem na zachodzie. Granica mrozu przesunie się dalej na wschód. Jedynie na krańcach spodziewamy się -1/-2ºC. Ponadto temperatura wzrośnie na przeważającym obszarze 1-6ºC. Na zachodzie będzie jeszcze cieplej, bo termometry lokalnie mogą zanotować nawet 7-9ºC.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

W piątek ciąg dalszy opadów śniegu i silnego wiatru. Pojawi się też lekki mróz

Nad naszym krajem panuje w dalszym ciągu dynamiczna pogoda. Silny, porywisty wiatr wraz z opadami śniegu dał się we znaki niemal wszędzie w czwartek. Jak się okazuje w piątek czeka nas kontynuacja …

Pogoda na piątek. Wietrzny dzień. Miejscami przelotnie popada

W dniu jutrzejszym obszar kraju będzie w zasięgu głębokiego ośrodka niżowego znad morza Barentsa, a także związanego z nim wtórnego układu niżowego nad północno zachodnią częścią Rosji. Nad Polską z północy na …

Prognoza długoterminowa. Przed nami bardzo dynamiczna pogoda

Póki co nad naszym krajem ma miejsce stabilna wyżowa pogoda. Opadów jest bardzo mało, a z reguły towarzyszy nam lekki mróz. Jak się okazuje już niedługo aura znacząco się załamie, a zmian …

Potężna wichura z burzami śnieżnymi przeszła nad Polską. W wielu miejscach są zniszczenia

Zgodnie z naszymi prognozami obszar kraju dostał się w zasięg głębokiego wielocentrycznego ośrodka niżowego znad północno wschodniej części kontynentu. Nad Polską przeszedł chłodny front z nim związany. Na czele chłodnego frontu rozwinęła …