Prognoza pogody na tydzień 27.08-02.09.2018

Mijający właśnie tydzień przyniósł dość dynamiczną pogodę, choć na ogół było bardzo ciepło. Weekend miał bardziej jesienny charakter – było zimno i często padał deszcz. Najnowsze prognozy długoterminowe wskazują jednak na kontynuacje zmiennej pogody. 

Już w pierwszy dzień nowego tygodnia (27.08.2018) pogoda powoli zacznie się poprawiać. Po zimny poranku należy spodziewać się stosunkowo słonecznej pogody. Nigdzie nie przewidujemy opadów. Temperatura wzrośnie do 17-19ºC na wybrzeżu i na krańcach południowo wschodnich, 20-22ºC na przeważającym obszarze kraju do 23-24ºC na południowym zachodzie. Wiać będzie umiarkowanie ze zmieniających się kierunków.

We wtorek (28.08.2018) aura ponownie trochę się pogorszy. Wszędzie na niebie pojawi się sporo chmur, choć słońce również powinno przebijać się zza chmur. Przelotne opady deszczu o niedużej sile możliwe są w rejonach północnych, środkowych i wschodnich. Na północnym wschodzie i wschodzie możliwe także słabe burze. Słupki rtęci w najcieplejszym momencie dnia osiągną od 18ºC na wybrzeżu do 20-23ºC na pozostałym obszarze Polski. Wiać slabo i umiarkowanie, okresami dość silnie z kierunków zachodnich.

Środa (29.08.2018) znowu przyniesie poprawę pogody. Wszędzie zachmurzenie będzie nieduże, lokalnie nawet bezchmurnie. Tylko na zachodzie możliwe jest więcej chmur, choć opadów nie przewidujemy. Temperatura osiągnie 21-22ºC na wybrzeżu i na północnym wschodzie, 23-25ºC w głębi kraju do 26-27ºC na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku.

Z kolei w czwartek (30.08.2018) do Polski wrócą opady i burze, będące zapowiedzią kolejnego ochłodzenia. Największe szanse na rozwój burz o umiarkowanej sile w tej chwili przewidujemy na zachodzie, w centrum i częściowo na południu Polski. Szczegóły na temat burz pojawiać się będą w zakładce prognoza burz. Poza tym zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, ale nie powinno padać. Będzie bardzo ciepło – od 23ºC na Suwalszczyźnie do 26-28ºC na przeważającym obszarze kraju.

Piątek (31.08.2018) po przejściu frontu ochłodzi się. W całym kraju zachmurzenie duże i całkowite z możliwością wystąpienia opadów deszczu, na wschodzie kraju dość intensywne – tutaj możliwe są także burze. Temperatura w dzień wzrośnie do 19-22ºC na znacznym obszarze Polski.

Pierwszy dzień września (01.09.2018) przyniesie trochę lepszą pogodę względem piątku. Wszędzie zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Jednak opady deszczu nadal będą się miejscami pojawiać, zwłaszcza na wschodzie. Na zachodzie wstępnie przewidujemy temperaturę rzędu 23-25ºC. Na pozostałym obszarze trochę chłodniej, zwłaszcza w strefie opadów deszczu.

Niedziela (02.09.2018) zapowiada się ze sporą ilością słońca na niebie. Opadów deszczu i burz nie przewidujemy w tym dniu. Temperatura wzrośnie na ogół do 21-25ºC, choć lokalnie może być jeszcze cieplej.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza długoterminowa. Silna fala upałów w przyszłym tygodniu. Temperatura przekroczy 35 stopni

Po dość długim rześkim, a miejscami wręcz chłodnym okresie, znów w wielu rejonach doświadczamy ciepłej aury. Co prawda szybko znów się ochłodzi, to jednak pod koniec drugiej dekady miesiąca lipiec znów da …

Prognoza pogody na tydzień 08-14.08.2022. Przed nami upalne dni. Opadów nadal niewiele

Tegoroczne lato należy do bardzo ciepłych. Póki co oficjalnie w wielu rejonach pojawiło się już kilkanaście upalnych dni, a ta liczba znacznie się zwiększy w nadchodzącym okresie. Z biegiem czasu stopniowo będzie …

Rekordowe pożary szaleją w Europie. Są ofiary śmiertelne

Silne, przeciągające się upały, susza i brak dużych opadów deszczu to zestawienie, które często powoduje pożary. Aktualnie rozszalały się one w południowej części naszego kontynentu, gdzie żywioł trawi między innymi lasy i …

Wtorek i środa z gorącą pogodą na zachodzie. Na wschodzie pojawi się wichura i intensywny deszcz

Zgodnie z wcześniejszymi prognozami nad Polskę nadchodzi krótkie ocieplenie, po którym również na krótko się ochłodzi, a po wszystkim zmierzymy się z falą upałów. Podczas pierwszego wzrostu temperatury nie wszędzie będzie jednak …