Prognoza pogody na tydzień 28.05-03.06.2018

Poprzednie dni przyniosły ciepłą, a w wielu miejscach burzową aurę. Niektóre burze były gwałtowne, towarzyszył im ulewny deszcz, opady większego gradu, a w sobotę w rejonie Iłży na południowym Mazowszu przeszła trąba powietrzna. Wielu z nas chciałoby zapewne żeby pogoda się uspokoiła. Zwłaszcza, że przed nami długi weekend. Czy mamy na to szanse? Odpowiedź poniżej w najnowszej prognozie tygodniowej.

Poniedziałek (28.05.2018)

Pierwszy dzień tygodnia z zachmurzeniem małym i umiarkowanym na wschodzie, południowym wschodzie i częściowo w centrum, a w innych regionach z umiarkowanym, lokalnie dużym. Lokalnie wzdłuż zachodniej granicy oraz w Sudetach i w Tatrach możliwe są przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna od 23-24 st. na południowym wschodzie przez 24-26 st. w centrum do 28-29 st. na zachodzie. Powieje umiarkowany południowo wschodni wiatr.

Wtorek (29.05.2018)

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, nieco więcej chmur tylko na południu i południowym zachodzie. Lokalnie na południu i południowym zachodzie możliwe są przelotne opady deszczu oraz burze. W najcieplejszym momencie dnia od 24-26 st. na przeważającym obszarze kraju do 27-29 st. na zachodzie i południowym zachodzie, na Ziemi Lubuskiej do 30-31 st. Wiał będzie umiarkowany południowo wschodni wiatr.

Środa (30.05.2018)

W środę dużo słońca i tylko miejscami możliwe są przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna od 25-27 st. na przeważającym obszarze kraju do 28-29 st. na zachodzie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

Czwartek (31.05.2018)

Czwartek przyniesie sporo słońca, tylko na południu, w centrum i częściowo na wschodzie mogą rozwinąć się burze z ulewnym deszczem. W najcieplejszym momencie dnia od 17-20 st. a krańcach północnych i 21-23 st. w głębi regionów północnych i na południu przez 25-27 st. na przeważającym obszarze kraju do 27-28 st. na zachodzie. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków, tylko nad morzem sztorm.

Piątek (01.06.2018)

W piątek dużo słońca, tylko na południu i południowym wschodzie trochę więcej chmur. Na Podkarpaciu możliwe są przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17-19 st. na północnym wschodzie i południowym wschodzie przez 19-20 st. na przeważającym obszarze kraju do 22-23 st. na zachodzie. Powieje umiarkowany, okresami nieco silniejszy północno wschodni wiatr.

Sobota (02.06.2018)

Sobota będzie kolejnym słonecznym dniem. Więcej chmur tylko na południowym wschodzie i tam też możliwe są opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15-18 st. na południowym wschodzie przez 18-19 st. w centrum do 22-24 st. na zachodzie. Wiał będzie umiarkowany północno wschodni wiatr.

Niedziela (03.06.2018)

Ostatni dzień tygodnia z mocno zróżnicowaną pogodą. Na południowym wschodzie bez słońca i ciągłe opady deszczu, a w innych regionach dużo słońca. W najcieplejszym momencie dnia od 10-12 st. na południowym wschodzie przez 20-21 st. na przeważającym obszarze kraju do 23-24 st. na zachodzie. Powieje słaby i umiarkowany, okresami nieco silniejszy wiatr ze zmiennych kierunków.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda. Ciepła niedziela, miejscami wystąpi przelotny deszcz i burze

W ciągu nadchodzącej doby obszar kraju zacznie się dostawać pod wpływ ośrodka wyżowego znad Morza Północnego. Jednak nad Polską zaznaczy się jeszcze chłodny front atmosferyczny związany z niżem ulokowanym nad Morzem Barentsa. …

Prognoza na weekend. Czeka nas słoneczna i ciepła aura. Gdzie może popadać?

Aktualnie w naszym kraju ma miejsce ochłodzenie, które nie okazuje się zbyt znaczne. Temperatura na przeważającym obszarze oscyluje w granicach 18-21oC, a niebo nie jest bardzo zachmurzone. Lokalnie jednak pojawiają się opady …

Pogoda. Majówka z umiarkowanymi temperaturami, miejscami przelotny deszcz i burze

Przez większą część długiego majowego weekendu obszar kraju znajdował się będzie w zasięgu wału wyżowego rozciągającego się znad Atlantyku po wschodnią część kontynentu. Dopiero we wtorek (03.05.2022) może zaznaczyć się wpływ niżu …

Prognoza długoterminowa. Czeka nas przelotny deszcz i lokalne burze. Kiedy nastąpi kolejne ocieplenie?

Z załamaniem pogody, które miało miejsce w piątek wieczorem i w nocy z piątku na sobotę związany był niż atmosferyczny, który będzie wpływał na pogodę w Polsce jeszcze w niedzielę. Jak się …