Prognoza pogody na tydzień 29.04-05.05.2019

Końcówka kwietnia po cieplejszym okresie przynosi dość długo wyczekiwane opady. Jak się okazuje, w najbliższym tygodniu również ich nie zabraknie, bowiem czeka nas zmienna aura.

Poniedziałek (29.04.2019) będzie zróżnicowany pod względem pogody. Polska podzieli się na dwie strefy. Pierwsza, w północnej połowie kraju będzie miała do czynienia ze słoneczną i ciepłą aurą. Z kolei w drugiej, czyli w południowej połowie będzie pochmurnie i deszczowo. Opady będą lokalnie silne, również miejscowo będą mogły wystąpić burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 8-11ºC na północy, przez 10-15ºC w pasie centralnym do 15-21ºC w pozostałych rejonach. Z biegiem godzin chmury wraz z opadami będą przemieszczać się na południe.

Wtorek (30.04.2019) zapowiada się ciepły i słoneczny, ale znów nie wszędzie. Na południu naszego kraju zalegać będzie wciąż zachmurzenie całkowite bądź duże z opadami deszczu. Będą one na ogół umiarkowane i przelotne. Temperatura znowu okaże się zróżnicowana. Na południowym wschodzie wzrośnie do zaledwie 7-10ºC, ale w pozostałych rejonach będzie znacznie cieplej, bo przeważnie 15-18ºC. Na zachodzie może być nawet 20ºC.

Środa (01.05.2019) przyniesie niewielkie zmiany w pogodzie.  Na krańcach południowo wschodnich pozostanie jeszcze większa ilość chmur z opadami. Za to w centrum i południu Polski możliwe są przelotne opady konwekcyjne, podczas których może silniej popadać. Termometry zarejestrują temperaturę oscylującą w granicach 15-18ºC w całej Polsce. Jedynie we wschodniej części Podkarpacia i Lubelszczyzny może być nieznacznie chłodniej.

Czwartek (02.05.2019) okaże się słoneczny i ciepły właściwie wszędzie. Pojawią się jednak znów opady konwekcyjne. Będą miały miejsce w przeważającej cześć kraju. Miejscami może zagrzmieć. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 15-18ºC na wschodzie do 17-20ºC na zachodzie. Na wybrzeżu silniej powieje, bo nawet 50-60 km/h.

Piątek (03.05.2019) przyniesie poważne załamanie aury. Przez Polskę przejdzie front atmosferyczny, a wraz z nim opady, silniejszy wiatr, burze oraz gwałtowne ochłodzenie. Wkroczy on od zachodu i przyniesie silniejsze opady deszczu. Porywy wiatru sięgną 50 km/h. W centrum i na wschodzie wystąpią burze, które mogą okazać się gwałtowne. Jeśli chodzi o temperaturę, jej spadek będzie bardzo wyraźny. Na zachodzie wyniesie ona tylko 5-9ºC, by w centrum już 13-17ºC i na wschodzie 16-20ºC.

Sobota (04.05.2019) będzie chłodna i pochmurna w całym kraju. Wszędzie wystąpią także opady deszczu. Najsilniejsze na wschodzie, a najsłabsze i już przelotne na zachodzie. Temperatura będzie oscylować w dzień od 7 do 10ºC. Pod wieczór i w nocy szybko się ochłodzi i będą możliwe przymrozki.

Niedziela (05.05.2019) również okaże się chłodna i pochmurna. Pojawiać się będą jednak częściej przejaśnienia. Opady będą już słabsze i tylko lokalne. Co ciekawe padać nie będzie tylko deszcz, ale deszcz ze śniegiem, a nawet sam śnieg. Temperatura będzie w zasadzie identyczna do tej z soboty.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Poniedziałek z bardzo silnym wiatrem. Miejscami możliwe burze

Ostatnie dni mijają pod znakiem wietrznej aury. Dzieje się tak za sprawą wędrujących nad północną kontynentu ośrodków niżowych, jednak kulminacja wietrznej aury dopiero przed nami. W najbliższych godzinach wiatr będzie się nasilał …

Pogoda na tydzień 12-18.02.2024. Wysokie temperatury i przelotny deszcz

Przed nami ciepły tydzień z częstymi opadami deszczu. Pogoda bardziej będzie przypominać wczesną wiosnę niż zimę. W poniedziałek (12.02.2024) dużo chmur i opadów deszczu. W Tatrach opady śniegu. Najwięcej opadów wystąpi na …

Pogoda na tydzień 19-25.02.2024. Nadal ciepło, ale deszczowo

Nadchodzący tydzień zapowiada się ciepło, lecz do pełni szczęścia zabraknie słońca, które często będą zasłaniać deszczowe chmury. Najcieplej zapowiada się druga połowa tygodnia, a najchłodniej jego początek. Poniedziałek (19.02.2024) z dominacją chmur, …

Pogoda na tydzień 22-28.01.2024. Nadchodzi odwilż. Wystąpi silny wiatr

Po ostatnich wielu zimowych dniach w nadchodzącym tygodniu czekają nas duże zmiany w pogodzie. Zrobi się wyraźniej cieplej, w najcieplejszych regionach kraju temperatura wzrośnie do około 10 stopni. Niestety w pełni tego …