Prognoza pogody na tydzień 29.04-05.05.2019

Końcówka kwietnia po cieplejszym okresie przynosi dość długo wyczekiwane opady. Jak się okazuje, w najbliższym tygodniu również ich nie zabraknie, bowiem czeka nas zmienna aura.

Poniedziałek (29.04.2019) będzie zróżnicowany pod względem pogody. Polska podzieli się na dwie strefy. Pierwsza, w północnej połowie kraju będzie miała do czynienia ze słoneczną i ciepłą aurą. Z kolei w drugiej, czyli w południowej połowie będzie pochmurnie i deszczowo. Opady będą lokalnie silne, również miejscowo będą mogły wystąpić burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 8-11ºC na północy, przez 10-15ºC w pasie centralnym do 15-21ºC w pozostałych rejonach. Z biegiem godzin chmury wraz z opadami będą przemieszczać się na południe.

Wtorek (30.04.2019) zapowiada się ciepły i słoneczny, ale znów nie wszędzie. Na południu naszego kraju zalegać będzie wciąż zachmurzenie całkowite bądź duże z opadami deszczu. Będą one na ogół umiarkowane i przelotne. Temperatura znowu okaże się zróżnicowana. Na południowym wschodzie wzrośnie do zaledwie 7-10ºC, ale w pozostałych rejonach będzie znacznie cieplej, bo przeważnie 15-18ºC. Na zachodzie może być nawet 20ºC.

Środa (01.05.2019) przyniesie niewielkie zmiany w pogodzie.  Na krańcach południowo wschodnich pozostanie jeszcze większa ilość chmur z opadami. Za to w centrum i południu Polski możliwe są przelotne opady konwekcyjne, podczas których może silniej popadać. Termometry zarejestrują temperaturę oscylującą w granicach 15-18ºC w całej Polsce. Jedynie we wschodniej części Podkarpacia i Lubelszczyzny może być nieznacznie chłodniej.

Czwartek (02.05.2019) okaże się słoneczny i ciepły właściwie wszędzie. Pojawią się jednak znów opady konwekcyjne. Będą miały miejsce w przeważającej cześć kraju. Miejscami może zagrzmieć. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 15-18ºC na wschodzie do 17-20ºC na zachodzie. Na wybrzeżu silniej powieje, bo nawet 50-60 km/h.

Piątek (03.05.2019) przyniesie poważne załamanie aury. Przez Polskę przejdzie front atmosferyczny, a wraz z nim opady, silniejszy wiatr, burze oraz gwałtowne ochłodzenie. Wkroczy on od zachodu i przyniesie silniejsze opady deszczu. Porywy wiatru sięgną 50 km/h. W centrum i na wschodzie wystąpią burze, które mogą okazać się gwałtowne. Jeśli chodzi o temperaturę, jej spadek będzie bardzo wyraźny. Na zachodzie wyniesie ona tylko 5-9ºC, by w centrum już 13-17ºC i na wschodzie 16-20ºC.

Sobota (04.05.2019) będzie chłodna i pochmurna w całym kraju. Wszędzie wystąpią także opady deszczu. Najsilniejsze na wschodzie, a najsłabsze i już przelotne na zachodzie. Temperatura będzie oscylować w dzień od 7 do 10ºC. Pod wieczór i w nocy szybko się ochłodzi i będą możliwe przymrozki.

Niedziela (05.05.2019) również okaże się chłodna i pochmurna. Pojawiać się będą jednak częściej przejaśnienia. Opady będą już słabsze i tylko lokalne. Co ciekawe padać nie będzie tylko deszcz, ale deszcz ze śniegiem, a nawet sam śnieg. Temperatura będzie w zasadzie identyczna do tej z soboty.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza długoterminowa. Do końca miesiąca czeka nas kilka gorących i burzowych dni. Nie zabraknie też ochłodzenia

W najbliższym czasie nad Polską znajdzie się wyż atmosferyczny, który na chwilę zapewni słoneczną i bardzo ciepłą aurę. Jednak już niedługo zbliży się do nas niż, dzięki któremu powstaną korzystne warunki na …

Uwaga! W piątek czeka nas silny wiatr, lokalne burze z gradem oraz intensywne opady deszczu

Końcówka maja zdecydowanie nie należy do najprzyjemniejszych, ponieważ doświadczamy dość niskiej temperatury oraz wielu opadów deszczu, choć jest on teraz bardzo potrzebny ze względu na wcześniej panującą suszę. Jak się okazuje, już …

W czwartek i piątek pojawią się burze z gradem. Gdzie powinny wystąpić?

Wiosna to czas, kiedy nie tylko wzrasta temperatura i zazwyczaj pojawia się więcej słońca, ale także pojawia się coraz więcej burz. W marcu oraz w kwietniu było ich bardzo mało porównując do …

W piątek i w sobotę przejdą dwa fronty burzowe. Burze przyniosą silny wiatr i grad. Gdzie wystąpią?

Już od dłuższego czasu w okolicach 20 maja prognozowane było dość groźne załamanie w pogodzie ze względu na przejście frontu chłodnego po wcześniejszym solidnym ociepleniu. Do tej pory niewiadome było czy ów …