Prognoza pogody na tydzień 31.01-06.02.2022

Obecnie w naszym kraju mamy do czynienia z wietrzną i dynamiczną pogodą, co jest skutkiem głębokich niżów, które wędrują do Polski z północnego zachodu.

Jak się okazuje, taki stan rzeczy w najbliższym tygodniu będzie kontynuowany, więc czekają nas kolejne wichury i porcje opadów.

Aktualna sytuacja baryczna

W poniedziałek (31.01.2022) czeka nas słoneczna aura w przeważającej części kraju. Na ogół będzie występować zachmurzenie małe bądź umiarkowane.

Z kolei na południu i zachodzie wystąpi znacznie więcej chmur. Tam też pojawi się przelotny śnieg i miejscami deszcz ze śniegiem. Ponadto poprószyć lokalnie może również na północnym wschodzie.

Temperatura maksymalna w poniedziałek, 31 stycznia

Temperatura maksymalna wyniesie od -1oC do 1oC na wschodzie, od 0oC do 2oC w centrum oraz od 1oC do 3oC na zachodzie. Co istotne wiatr znacząco osłabnie i już nigdzie nie przekroczy w porywach 40-50 km/h.

We wtorek (01.02.2022) przez nasz kraj przetoczą się opady śniegu oraz deszczu. Niemal wszędzie zachmurzenie będzie duże i całkowite, a jedynie na wschodzie wystąpią większe przejaśnienia.

Strefa opadowa przemieści się od zachodu na wschód i z początku padać będzie z niej śnieg, a potem deszcz. Wiatr się wzmoże, bowiem wiatromierze zarejestrują podmuchy rzędu 60-80 km/h na zachodzie i 30-60 km/h w centrum.

Temperatura maksymalna we wtorek, 1 lutego

Temperatura wzrośnie w dzień maksymalnie do 0-1oC na wschodzie, do 1-2oC w centrum i do 1-3oC na zachodzie.

Środa (02.02.2022) minie pod znakiem lokalnych i przelotnych opadów mieszanych. Deszcz popada głównie na zachodzie, a śnieg na wschodzie i w centrum.

Wszędzie możliwe są przejaśnienia. Silny wiatr powieje jedynie na zachodzie i na południu, a jego prędkość nie będzie przekraczała 70 km/h.

Temperatura maksymalna w środę, 2 lutego

Termometry wskażą maksymalnie 0-2oC na wschodzie oraz w centrum i 1-5oC na zachodzie naszego kraju.

Czwartek (03.02.2022) przyniesie przerwę od silnych porywów wiatru. Na wschodzie będzie słonecznie, a na zachodzie pojawi się zachmurzenie umiarkowane bądź duże. W całej Polsce będą mogły wystąpić słabe i punktowe opady śniegu.

Temperatura maksymalna w czwartek, 3 lutego

Temperatura w dzień oscylować będzie od -1oC do 1oC na wschodzie i w centrum oraz od 1oC do 4oC na zachodzie.

W piątek (04.02.2022) aura znów się popsuje. Wszędzie powinno być pochmurnie, a od zachodu na wschód przejdą przelotne opady śniegu, a potem deszczu. Wiatr powieje na ogół z prędkością dochodzącą do 50-60 km/h.

Temperatura maksymalna w piątek, 4 lutego

Za to temperatura maksymalna wyniesie od 0-2oC na wschodzie przez 1-4oC w centrum do 3-7oC na zachodzie.

Sobota (05.02.2022) okaże się również wietrzna, a gdzieniegdzie pojawi się śnieg lub deszcz. W głębi Polski powieje z reguły 40-60 km/h, a nad wybrzeżem 50-70 km/h.

Temperatura maksymalna w sobotę, 5 lutego

Wciąż temperatura będzie dodatnia, ponieważ wyniesie od 0-3oC na wschodzie i w centrum do 2-5oC na zachodzie.

Ostatni dzień tygodnia (06.02.2022) przyniesie kolejną niebezpieczną wichurę. Od północnego zachodu wkroczą nad nasz kraj intensywne opady mieszane, a wiatromierze zarejestrują podmuchy sięgające na ogół 70-90 km/h, a lokalnie nawet 100-105 km/h.

Temperatura maksymalna w niedzielę, 6 lutego

Stacje meteorologiczne zanotują temperaturę dochodzącą do 1-4oC na wschodzie, do 3-6oC w centrum oraz do 5-9oC na zachodzie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na weekend. Po przejściu frontu z burzami czeka nas nieduże ochłodzenie

W weekend początkowo nad wschodnią częścią kraju zaznaczy się chłodny wycinek pofalowanego frontu związanego z niżem znad Finlandii.   Z czasem jednak od zachodu zacznie się rozbudowywać klin wyżowy od rozległego ośrodka …

Prognoza długoterminowa. Do końca lipca czeka nas wiele upalnych dni. Pojawią się też silne burze

W ostatnich dniach Europę nawiedza bardzo silna, wręcz historyczna fala upałów. Jak się okazuje, dotarła ona także do naszego kraju i obecnie doświadczamy bardzo wysokiej temperatury. W środę (20.07.2022) stacje meteorologiczne zarejestrowały …

Najbliższe dni przyniosą upał i dużą ilość słońca. Dopiero w piątek nadejdzie front z burzami

Obszar kraju przez najbliższych kilka dni znajdował się będzie na zachodnich obrzeżach wału wyżowego rozciągającego od Morza Śródziemnego przez Europę Środkowo Wschodnią po północno wschodnią część kontynentu. Dodatkowo nad Morzem Norweskim znajdzie …

Rekordowe pożary szaleją w Europie. Są ofiary śmiertelne

Silne, przeciągające się upały, susza i brak dużych opadów deszczu to zestawienie, które często powoduje pożary. Aktualnie rozszalały się one w południowej części naszego kontynentu, gdzie żywioł trawi między innymi lasy i …