Prognoza pogody na tydzień 31.01-06.02.2022

Obecnie w naszym kraju mamy do czynienia z wietrzną i dynamiczną pogodą, co jest skutkiem głębokich niżów, które wędrują do Polski z północnego zachodu.

Jak się okazuje, taki stan rzeczy w najbliższym tygodniu będzie kontynuowany, więc czekają nas kolejne wichury i porcje opadów.

Aktualna sytuacja baryczna

W poniedziałek (31.01.2022) czeka nas słoneczna aura w przeważającej części kraju. Na ogół będzie występować zachmurzenie małe bądź umiarkowane.

Z kolei na południu i zachodzie wystąpi znacznie więcej chmur. Tam też pojawi się przelotny śnieg i miejscami deszcz ze śniegiem. Ponadto poprószyć lokalnie może również na północnym wschodzie.

Temperatura maksymalna w poniedziałek, 31 stycznia

Temperatura maksymalna wyniesie od -1oC do 1oC na wschodzie, od 0oC do 2oC w centrum oraz od 1oC do 3oC na zachodzie. Co istotne wiatr znacząco osłabnie i już nigdzie nie przekroczy w porywach 40-50 km/h.

We wtorek (01.02.2022) przez nasz kraj przetoczą się opady śniegu oraz deszczu. Niemal wszędzie zachmurzenie będzie duże i całkowite, a jedynie na wschodzie wystąpią większe przejaśnienia.

Strefa opadowa przemieści się od zachodu na wschód i z początku padać będzie z niej śnieg, a potem deszcz. Wiatr się wzmoże, bowiem wiatromierze zarejestrują podmuchy rzędu 60-80 km/h na zachodzie i 30-60 km/h w centrum.

Temperatura maksymalna we wtorek, 1 lutego

Temperatura wzrośnie w dzień maksymalnie do 0-1oC na wschodzie, do 1-2oC w centrum i do 1-3oC na zachodzie.

Środa (02.02.2022) minie pod znakiem lokalnych i przelotnych opadów mieszanych. Deszcz popada głównie na zachodzie, a śnieg na wschodzie i w centrum.

Wszędzie możliwe są przejaśnienia. Silny wiatr powieje jedynie na zachodzie i na południu, a jego prędkość nie będzie przekraczała 70 km/h.

Temperatura maksymalna w środę, 2 lutego

Termometry wskażą maksymalnie 0-2oC na wschodzie oraz w centrum i 1-5oC na zachodzie naszego kraju.

Czwartek (03.02.2022) przyniesie przerwę od silnych porywów wiatru. Na wschodzie będzie słonecznie, a na zachodzie pojawi się zachmurzenie umiarkowane bądź duże. W całej Polsce będą mogły wystąpić słabe i punktowe opady śniegu.

Temperatura maksymalna w czwartek, 3 lutego

Temperatura w dzień oscylować będzie od -1oC do 1oC na wschodzie i w centrum oraz od 1oC do 4oC na zachodzie.

W piątek (04.02.2022) aura znów się popsuje. Wszędzie powinno być pochmurnie, a od zachodu na wschód przejdą przelotne opady śniegu, a potem deszczu. Wiatr powieje na ogół z prędkością dochodzącą do 50-60 km/h.

Temperatura maksymalna w piątek, 4 lutego

Za to temperatura maksymalna wyniesie od 0-2oC na wschodzie przez 1-4oC w centrum do 3-7oC na zachodzie.

Sobota (05.02.2022) okaże się również wietrzna, a gdzieniegdzie pojawi się śnieg lub deszcz. W głębi Polski powieje z reguły 40-60 km/h, a nad wybrzeżem 50-70 km/h.

Temperatura maksymalna w sobotę, 5 lutego

Wciąż temperatura będzie dodatnia, ponieważ wyniesie od 0-3oC na wschodzie i w centrum do 2-5oC na zachodzie.

Ostatni dzień tygodnia (06.02.2022) przyniesie kolejną niebezpieczną wichurę. Od północnego zachodu wkroczą nad nasz kraj intensywne opady mieszane, a wiatromierze zarejestrują podmuchy sięgające na ogół 70-90 km/h, a lokalnie nawet 100-105 km/h.

Temperatura maksymalna w niedzielę, 6 lutego

Stacje meteorologiczne zanotują temperaturę dochodzącą do 1-4oC na wschodzie, do 3-6oC w centrum oraz do 5-9oC na zachodzie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda. Pochmurny i mglisty weekend. Miejscami opady różnego rodzaju

W weekend pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy, który będzie się przemieszczał znad Alp nad południowe regiony Polski. W sobotę na zachodzie zaznaczy się zanikający front okluzji. Zarówno w pierwszy, jak …

Nadchodzą intensywne opady śniegu. Gdzie wystąpią?

Większa część Europy znajduje się w zasięgu głębokiego i rozległego, wielocentrycznego układu niżowego znad Północnego Atlantyku. Dodatkowo na jego obrzeżach na śródziemnomorskim wybrzeżu Francji wczoraj rozwinął się kolejny ośrodek niżowy. Obecnie znajduje …

Pogoda. Weekend ze śnieżycami na północy kraju. Niewykluczone również burze

Zgodnie z naszymi prognozami do kraju nadeszło duże ochłodzenie. Temperatura spadła w większej części kraju w pobliże 0oC. Dodatkowo na północy, wschodzie oraz południu pojawiły się opady śniegu. Weekend większych bez zamian …

Prognoza pogody na tydzień 05-11.12.2022. Dynamiczna aura i sporo opadów

W nowym tygodniu czekają nas zmiany. Pogoda stanie się zdecydowanie bardziej dynamiczna. Często doświadczymy sporych wahań temperatury. Częściej będą występować opady zarówno śniegu, jak i deszczu, a nad morzem możliwe będą burze. …