Prognoza pogody na tydzień 31.08-06.09.2020

Końcówka sierpnia mija pod znakiem dość zmiennej pogody. Mamy do czynienia z opadami deszczu, silnymi burzami oraz z cieplejszą aurą z większą ilością słońca. Jak się okazuje pierwszy tydzień września również przyniesie nam dynamiczny przebieg w pogodzie, ale z reguły będzie już wyraźnie chłodniej.

W poniedziałek (31.08.2020) wystąpią przelotne opady deszczu w niemal całym kraju. Najwięcej będzie ich w centrum oraz na północy, ale z biegiem czasu będą zanikać i pod wieczór nie będzie prawie nigdzie padać. Analogiczny przebieg dotyczyć będzie zachmurzenia. Na początku wszędzie będzie duże bądź całkowite, ale popołudniu zmieni się przeważnie na umiarkowane, a na zachodzie nawet na małe. W tym ostatnim rejonie wystąpi lekka konwekcja, więc może również zagrzmieć.

Temperatura będzie zróżnicowana i maksymalnie wyniesie od 14-16ºC na północnym wschodzie przez 16-18ºC w centrum do 18-22ºC na zachodzie i wschodzie. Na krańcach południowo wschodnich może być 25ºC.

Wtorek (01.09.2020) okaże się podobny do pierwszego dnia w tygodniu. Będą miały miejsce przelotne opady deszczu głównie na południu Polski, ale także w centrum i na północy. Na Podkarpaciu będą mogły wystąpić burze. Zachmurzenie wszędzie będzie spore, choć lokalnie nie są wykluczone większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna wyniesie 14-16ºC w pasie centralnym oraz 16-19ºC na północy i południu.

Środa (02.09.2020) nie przyniesie większych zmian. W dalszym ciągu nad naszym krajem pojawią się przelotne opady deszczu, choć tym razem będzie ich mniej i wystąpią głównie na północnym zachodzie. Ponadto na krańcach południowo wschodnich i częściowo wschodnich wystąpią dość silne burze. Najwięcej chmur prognozujemy na zachodzie i północy, tam zachmurzenie będzie duże i całkowite. Za to w pozostałych rejonach przeważnie umiarkowane i małe.

Termometry znów wskażą dużą różnice w wartościach temperatury. Na zachodzie spodziewamy się 14-18ºC, w centrum i na wschodzie 18-22ºC, a na Podkarpaciu nawet do 24ºC.

Czwartek (03.09.2020) przyniesie zdecydowanie więcej słońca niż w poprzednich dniach. Na zachodzie będzie niemal bezchmurnie, na wschodzie zachmurzenie będzie jedynie wysokie i średnie, a z kolei na wschodzie będą zalegać jeszcze chmury piętra niskiego. Tam też pojawi się konwekcja i przelotne opady deszczu. Lokalnie może zagrzmieć. Temperatura będzie już bardzo wyrównana, ponieważ na wschodzie i centrum temperatura wyniesie 18-21ºC, a na zachodzie 20-22ºC.

Piątek (04.09.2020) minie pod znakiem ciepłej aury. Więcej chmur pojawi się jedynie na zachodzie i północy. Na wschodzie oraz w tych rejonach może popadać przelotny deszcz.  Poza tym temperatura wzrośnie do maksymalnie 18-21ºC na zachodzie i 21-25ºC na wschodzie i w centrum.

W sobotę (05.09.2020) da o sobie znać letnia pogoda. Wszędzie będzie bardzo słonecznie, tylko na południu i częściowo w centrum pojawią się dość silne zjawiska burzowe. Ponadto będzie naprawdę ciepło, bowiem spodziewamy się 19-22ºC na północy, 21-24ºC w centrum oraz 24-28ºC na południu.

Niedziela (06.09.2020) będzie kontynuacją sobotniej pogody. Znów na południu oraz w centrum wystąpią gwałtowniejsze burze, ale na ogół będzie słonecznie. Temperatura wyniesie maksymalnie od 20-24ºC na północy i w centrum do 23-27ºC na południu.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza długoterminowa. Przed nami dość ciepła, ale zmienna pogoda. Miejscami przejdą ulewy

Aktualnie panuje dość wysoka temperatura przy sporym, ale zróżnicowanym zachmurzeniu. Poza tym nie brakuje również opadów, choć tylko na zachodzie. W najbliższych dniach czeka nas termicznie przyjemna aura, choć będzie ona się …

Eksplozja ciepła w weekend. Na niebie dużo słońca i do 22 stopni

W weekend obszar kraju znajdzie się na pograniczu dwóch ośrodków barycznych, a mianowicie silnego i rozległego wyżu znad wschodniej części kontynentu oraz głębokiego i rozległego ośrodka niżowego z centrum ulokowanym między Islandią …

Pogoda na weekend. Sporo słońca na niebie, ale będzie zimno. W nocy przymrozki

W weekend bez zmian w pogodzie, w dalszym ciągu będziemy pod wpływem wyżu znad Rosji, który będzie się przybliżał do kraju. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne. Pierwszy dzień weekendu (09.10.2021) praktycznie w …

Prognoza pogody na tydzień 04-10.10.2021

Po bardzo ciepłym i pogodnym weekendzie w nowym tygodniu czeka nas kontynuacja ciepłej i słonecznej aury. Najcieplej będzie w pierwszej jego połowie. Opadów będzie niewiele, na wschodzie nie będzie padać do końca …