Prognoza pogody na tydzień 31.08-06.09.2020

Końcówka sierpnia mija pod znakiem dość zmiennej pogody. Mamy do czynienia z opadami deszczu, silnymi burzami oraz z cieplejszą aurą z większą ilością słońca. Jak się okazuje pierwszy tydzień września również przyniesie nam dynamiczny przebieg w pogodzie, ale z reguły będzie już wyraźnie chłodniej.

W poniedziałek (31.08.2020) wystąpią przelotne opady deszczu w niemal całym kraju. Najwięcej będzie ich w centrum oraz na północy, ale z biegiem czasu będą zanikać i pod wieczór nie będzie prawie nigdzie padać. Analogiczny przebieg dotyczyć będzie zachmurzenia. Na początku wszędzie będzie duże bądź całkowite, ale popołudniu zmieni się przeważnie na umiarkowane, a na zachodzie nawet na małe. W tym ostatnim rejonie wystąpi lekka konwekcja, więc może również zagrzmieć.

Temperatura będzie zróżnicowana i maksymalnie wyniesie od 14-16ºC na północnym wschodzie przez 16-18ºC w centrum do 18-22ºC na zachodzie i wschodzie. Na krańcach południowo wschodnich może być 25ºC.

Wtorek (01.09.2020) okaże się podobny do pierwszego dnia w tygodniu. Będą miały miejsce przelotne opady deszczu głównie na południu Polski, ale także w centrum i na północy. Na Podkarpaciu będą mogły wystąpić burze. Zachmurzenie wszędzie będzie spore, choć lokalnie nie są wykluczone większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna wyniesie 14-16ºC w pasie centralnym oraz 16-19ºC na północy i południu.

Środa (02.09.2020) nie przyniesie większych zmian. W dalszym ciągu nad naszym krajem pojawią się przelotne opady deszczu, choć tym razem będzie ich mniej i wystąpią głównie na północnym zachodzie. Ponadto na krańcach południowo wschodnich i częściowo wschodnich wystąpią dość silne burze. Najwięcej chmur prognozujemy na zachodzie i północy, tam zachmurzenie będzie duże i całkowite. Za to w pozostałych rejonach przeważnie umiarkowane i małe.

Termometry znów wskażą dużą różnice w wartościach temperatury. Na zachodzie spodziewamy się 14-18ºC, w centrum i na wschodzie 18-22ºC, a na Podkarpaciu nawet do 24ºC.

Czwartek (03.09.2020) przyniesie zdecydowanie więcej słońca niż w poprzednich dniach. Na zachodzie będzie niemal bezchmurnie, na wschodzie zachmurzenie będzie jedynie wysokie i średnie, a z kolei na wschodzie będą zalegać jeszcze chmury piętra niskiego. Tam też pojawi się konwekcja i przelotne opady deszczu. Lokalnie może zagrzmieć. Temperatura będzie już bardzo wyrównana, ponieważ na wschodzie i centrum temperatura wyniesie 18-21ºC, a na zachodzie 20-22ºC.

Piątek (04.09.2020) minie pod znakiem ciepłej aury. Więcej chmur pojawi się jedynie na zachodzie i północy. Na wschodzie oraz w tych rejonach może popadać przelotny deszcz.  Poza tym temperatura wzrośnie do maksymalnie 18-21ºC na zachodzie i 21-25ºC na wschodzie i w centrum.

W sobotę (05.09.2020) da o sobie znać letnia pogoda. Wszędzie będzie bardzo słonecznie, tylko na południu i częściowo w centrum pojawią się dość silne zjawiska burzowe. Ponadto będzie naprawdę ciepło, bowiem spodziewamy się 19-22ºC na północy, 21-24ºC w centrum oraz 24-28ºC na południu.

Niedziela (06.09.2020) będzie kontynuacją sobotniej pogody. Znów na południu oraz w centrum wystąpią gwałtowniejsze burze, ale na ogół będzie słonecznie. Temperatura wyniesie maksymalnie od 20-24ºC na północy i w centrum do 23-27ºC na południu.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza długoterminowa. Powrót upału i burz już w najbliższy weekend. Ile potrwa taka pogoda?

Aktualnie pogoda w Polsce znacząco się uspokoiła. Burze nie występują, a temperatura znacząco się obniżyła. Taki stan rzeczy nie potrwa zbyt długo, bowiem na horyzoncie jest już następne ocieplenie w trakcie którego …

Prognoza burz na niedzielę 18.07.2021 i noc 18/19.07.2021

W niedzielę do wschodniej Polski nadal napływać ma gorąca i wilgotna masa powietrza. Nad krajem przebiegać będzie chłodny front atmosferyczny, za którym obecna będzie już chłodniejsza i sucha masa powietrza polarno morskiego. …

Niebezpieczne prognozy na środę. Przed nami kolejny silny incydent burzowy. Możliwy bardzo duży grad

Trzeba przyznać, że tegoroczny sezon burzowy od czerwca przynosi naprawdę wiele dni z burzami. Do tego zjawiska są gwałtowne i powodują znaczne szkody w wielu regionach Polski. Pogoda szykuje nam kolejny bardzo …

W piątek czeka nas zmienna pogoda. Lokalnie może znów zagrzmieć

Po upalnym i burzowym czerwcu lipiec rozpoczął się zdecydowanie chłodniejszą aurą, choć opadów również nie brakuje o czym świadczą kolejne lokalne podtopienia w ostatnich kilkunastu godzinach. Piąty dzień tygodnia również przyniesie kolejne …