Prognoza pogody na weekend: deszczowo, chłodno i wietrznie

W tym roku możemy się już na dobre pożegnać z latem. Trwało ono niesamowicie długo. W zasadzie od początku kwietnia do końca września mieliśmy piękną słoneczną pogodę z wysoką temperaturą. Pogorszenia pogody były krótkie i niezbyt poważne. W piątek wieczorem oraz w nocy nad naszym krajem pogoda znacznie pogorszyła się, a za frontem zaczęło napływać zimne powietrze. 

Sobota (22.09.2018) okaże się wietrznym dniem. W głębi kraju spodziewamy się wiatru rzędu 40-60 km/h. Na wybrzeżu może wiać nawet 70 km/h. Jeśli chodzi o zachmurzenie to największe będzie na północy Polski. Będzie ono od umiarkowanego po całkowite. Na pozostałym obszarze za to będzie od małego po duże. Opady spodziewane są przeważnie na wybrzeżu. Tam mogą powstać również burze.

Poza tym popada także na południowym wschodzie i lokalnie również w centrum i na wschodzie. Temperatura maksymalna wyniesie od 13-16ºC na wschodzie i północy do 16-18ºC w pozostałej części kraju.

W nocy z soboty na niedzielę (22/23.09.2018) wciąż możliwe są opady deszczu na północy Polski. Zachmurzenie będzie zmienne, ale na ogół umiarkowane. Porywy wiatru na wybrzeżu wciąż będą osiągać wartości 60-70 km/h, za to reszta kraju z wiatrem 20-40 km/h. Temperatura spadnie do 6-9ºC na wschodzie oraz północy. W centrum i na zachodzie termometry wskażą 8-11ºC, a na południu nawet 12ºC.

Niedziela (23.09.2018) podobnie jak dzień poprzedni przyniesie wietrzną aurę. Porywy wiatru będą sięgać w 40-60 km/h. Najmocniej wiać będzie na północnym wschodzie. Znów na północy będą możliwe opady deszczu. Rozkład i wielkość zachmurzenia będą podobne jak w sobotę.

Temperatura będzie dość wyrównana i będzie zależeć od chmur. Spodziewamy się wartości rzędu 14-16ºC, a lokalnie 17ºC. Pod wieczór do Polski zbliży się niż, który w poniedziałek da dużo mocniejsze porywy wiatru (szczegółowa prognoza dotycząca wichury pojawi się w niedzielę). Pod koniec doby na południowym zachodzie może wiać już do 100 km/h.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Silne burze nad Polską w środę. Najgroźniej na wschodzie. Możliwy duży grad i wiatr do 100 km/h

Końcówka lipca przynosi upalną i miejscami burzową aurę. We wtorek burze rozwijały się na wschodzie i północy kraju, lokalnie były gwałtowne. W środę prognozujemy jeszcze większą ilość zjawisk burzowych i bardzo prawdopodobne, …

Pogoda na niedzielę, 25 lipca. Gorąco, a nawet upalnie. Miejscami przejdą burze

W niedzielę obszar kraju zacznie dostawać się pod wpływ ośrodka niżowego z centrum nad Morzem północnym. Napływać będzie coraz cieplejsza masa powietrza zwrotnikowego. Dzień (25.07.2021) przywita nas dominacją słońca na niebie, tylko …

Prognoza pogody na czwartek, 8 lipca. Znów upał do 34 stopni. Na zachodzie silne burze

W środę pogodę w zachodniej części kraju kształtował pofalowany front atmosferyczny. Podobnie będzie również w czwartek. Wspomniany front rozdziela dwie zróżnicowane masy powietrza: wyraźnie chłodniejszą polarną o cechach morskich nad regionami zachodnim …

Pogoda nad polskim morzem. Bałtyk wciąż ciepły, ale stopniowo będzie się ochładzał

Na temperaturę wody nad naszym wybrzeżem nie możemy narzekać. Cieplejszy niż zazwyczaj Bałtyk dopisywał odpoczywającym nad polskim morzem turystom przez długi czas. Niestety już w kolejnych dniach temperatura spadnie do mniej komfortowych …