Prognoza pogody na wtorek, 18 stycznia. Wiatr zelżeje. Miejscami pojawi się przelotny śnieg

W dniu jutrzejszym pogodę w kraju kształtował będzie ośrodek wyżowy znad zachodniej części kontynentu. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 18.01.2022, 12 UTC

We wtorek (18.01.2022) na niebie zobaczymy trochę chmur, ale słońce też będzie się pojawiać, zwłaszcza na wschodzie. Na południu, wschodzie oraz częściowo w centrum przelotne opady śniegu, lokalnie o dużym natężeniu, a po południu na południowym zachodzie słabe przelotne opady deszczu.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 18.01.2022

Na termometrach zobaczymy -5-(-2)oC w rejonie gór na Podkarpaciu i w Małopolsce, 0-1oC na południowym wschodzie oraz wschodzie, 1-2oC w większości regionów, 2-3oC na północy, a na zachodzie 3-4oC. Wiatr umiarkowany z sektora zachodniego.

Okresami nieco silniejszy w centrum i na południu: porywy do 40 km/h, na wchodzie i południowym wschodzie: do 50 km/h oraz do 100 km/h w Tatrach.

Nocą z wtorku na środę (18/19.01.2022) zachmurzenie duże i całkowite. Na wschodzie, i południu słabe przelotne opady śniegu, w centrum przelotne opady mżawki i mieszane, a na południowym zachodzie słabe przelotne opady deszczu oraz mżawki.

Prognozowana przez model GFS temperatura minimalna na noc 18/19.01.2022

Temperatura minimalna od -10-(-5)oC w górach, -3-(-2) na południowym wschodzie przez -2-(-1) na o=południu i wschodzie oraz -1-0oC w centrum do 0oC na zachodzie i 1-2oC na północy. Wiał będzie słaby i umiarkowany południowo zachodni wiatr. Nieco silniejszy będzie nad morzem, tam porywy do 40-50 km/h.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda. W kolejnych dniach ciąg dalszy przelotnych opadów. Tylko miejscami będzie słonecznie

Niestabilna sytuacja baryczna w dalszym ciągu jest dość mocno odczuwana w Polsce. Cały czas czekamy na trwałe ocieplenie, ale temperatura choć już wyraźnie wyższa niż w poprzednich dniach to wciąż charakteryzuje się …

Pogoda. Ciepła środa i czwartek, miejscami pojawią się burze z gradem

W nadchodzących kilkudziesięciu godzinach początkowo (środa) obszar kraju będzie w zasięgu ośrodka wyżowego, którego centrum w południe ulokowane będzie nad Bałtykiem w rejonie wybrzeża Litwy. Natomiast w czwartek Polska zacznie się dostawać …

Alert pogodowy. W czwartek lokalnie przejdą silne burze. Będą mogły przynieść silny wiatr i grad

Już w najbliższych godzinach nad naszym krajem przejdzie chłodny front atmosferyczny. Poza odczuwalnym ochłodzeniem przede wszystkim przyniesie burze, które będą mogły okazać się lokalnie groźne. Znajdzie się on na zachodzie już w …

W połowie maja prawdopodobne silne ocieplenie i burze. Temperatura wzrośnie powyżej 25 stopni

Już od dłuższego czasu pogoda w naszym kraju jest dość słoneczna z temperaturą oscylującą zazwyczaj w granicach 17-21oC. Póki co w tym roku nie mieliśmy do czynienia z gorącą aurą, ale wszystko …