Prognoza pogody na wtorek, 18 stycznia. Wiatr zelżeje. Miejscami pojawi się przelotny śnieg

W dniu jutrzejszym pogodę w kraju kształtował będzie ośrodek wyżowy znad zachodniej części kontynentu. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 18.01.2022, 12 UTC

We wtorek (18.01.2022) na niebie zobaczymy trochę chmur, ale słońce też będzie się pojawiać, zwłaszcza na wschodzie. Na południu, wschodzie oraz częściowo w centrum przelotne opady śniegu, lokalnie o dużym natężeniu, a po południu na południowym zachodzie słabe przelotne opady deszczu.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 18.01.2022

Na termometrach zobaczymy -5-(-2)oC w rejonie gór na Podkarpaciu i w Małopolsce, 0-1oC na południowym wschodzie oraz wschodzie, 1-2oC w większości regionów, 2-3oC na północy, a na zachodzie 3-4oC. Wiatr umiarkowany z sektora zachodniego.

Okresami nieco silniejszy w centrum i na południu: porywy do 40 km/h, na wchodzie i południowym wschodzie: do 50 km/h oraz do 100 km/h w Tatrach.

Nocą z wtorku na środę (18/19.01.2022) zachmurzenie duże i całkowite. Na wschodzie, i południu słabe przelotne opady śniegu, w centrum przelotne opady mżawki i mieszane, a na południowym zachodzie słabe przelotne opady deszczu oraz mżawki.

Prognozowana przez model GFS temperatura minimalna na noc 18/19.01.2022

Temperatura minimalna od -10-(-5)oC w górach, -3-(-2) na południowym wschodzie przez -2-(-1) na o=południu i wschodzie oraz -1-0oC w centrum do 0oC na zachodzie i 1-2oC na północy. Wiał będzie słaby i umiarkowany południowo zachodni wiatr. Nieco silniejszy będzie nad morzem, tam porywy do 40-50 km/h.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 14-20.11.2022 Nadchodzi duże ochłodzenie. Możliwe opady śniegu

W nowym tygodniu czekają nas dużo zmiany w pogodzie. Po ciepłej pierwszej dekadzie listopada nadejdzie duże ochłodzenie. Miejscami mogą się pojawić pierwsze opady śniegu poza terenami górskimi. Poniedziałek (14.11.2022) z przewagą zachmurzenia …

Pogoda. Ciepły koniec tygodnia. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu i mgły

W piątek obszar kraju znajdzie się na skraju rozległego ośrodka wyżowego rozciągającego się od Hiszpanii po Morze Czarne i Ukrainę. Natomiast w sobotę i niedzielę nad Polską zaznaczy się pofalowany front związany …

Zgniły wyż nad Polską. Pochmurna oraz mglista sobota i niedziela

Obszar kraju jutro i w niedzielę będzie w obrębie ośrodka wyżowego rozciągający się od Morza Czarnego po Bałtyk i Morze Północne. W ostatni dzień weekendu nad krajem zaznaczy się zanikający pofalowany front …

Pogoda. Pochmurny i mglisty weekend. Miejscami opady różnego rodzaju

W weekend pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy, który będzie się przemieszczał znad Alp nad południowe regiony Polski. W sobotę na zachodzie zaznaczy się zanikający front okluzji. Zarówno w pierwszy, jak …