Przed nami ciepłe i słoneczne dni. W środę na Dolnym Śląsku może być nawet 20 stopni

W dalszym ciągu pogodę w naszym kontynencie kształtują silne wyże. Co prawda stabilny, ciepły i niemal bezchmurny okres powoli dobiega do końca, ale jego ostatnie godziny przyniosą jak na razie najwyższą temperaturę powietrza. Niewykluczone, że już w środę po raz pierwszy w tym roku termometry wskażą już 20oC.

Sytuacja baryczna w środę, 23 marca

W ten dzień (23.03.2022) od rana do wieczora niemal w całej Polsce niebo okaże się bezchmurne. Jedynie na północy kraju spodziewamy się drobnego zachmurzenia piętra wysokiego, co może delikatnie wpłynąć na temperaturę powietrza.

Ponadto wiatr może powiać tam w porywach do 20-35 km/h, co może zmniejszyć z kolei temperaturę odczuwalną.

Zachmurzenie w środę popołudniu

Ciśnienie choć znacznie niższe niż w weekend to wciąż pozostanie na wysokim poziomie. Barometry wskażą bowiem wartości oscylujące w granicach 1029-1031 hPa.

Temperatura maksymalna w środę, 23 marca

W ten dzień spodziewamy się maksymalnie od 13-16oC na północy przez 15-18oC na wschodzie i częściowo w centrum do 16-19oC na południu oraz na zachodzie. Punktowo na południowym zachodzie, a zwłaszcza na Dolnym Śląsku może być nawet 20oC.

W nocy ze środy na czwartek (23/24.03.2022) na północy napłynie sporo chmur. Zachmurzenie okaże się tam z reguły umiarkowane i duże. Za to w pozostałym obszarze cały czas będzie bezchmurnie.

Zachmurzenie w nocy

Dość silny wiatr może jeszcze powiać na krańcach północno wschodnich. Wiatromierze mogą tam zarejestrować podmuchy rzędu 30-40 km/h.

Temperatura minimalna w nocy

Termometry wskażą temperaturą minimalną dochodzącą do 0-2oC na północnym wschodzie, do 1-3oC na zachodzie i w centrum oraz do 2-5oC na południu.

W czwartek (24.03.2022) rano i w godzinach okołopołudniowych częściowo w centrum, na wschodzie oraz na północnych wschodzie pozostanie jeszcze zachmurzenie małe i umiarkowane. Z biegiem czasu zaniknie i już popołudniu wszędzie będzie bezchmurnie.

Zachmurzenie w czwartek w pierwszej części dnia

Dość odczuwalne porywy wiatr już wszędzie ustąpią. Poza tym temperatura powietrza względem środy wyraźnie spadnie, ale w dalszym ciągu będzie przyjemnie ciepło.

Temperatura maksymalna w czwartek, 24 marca

Prognozujemy bowiem maksymalnie od 10-13oC na wschodzie i na północy przez 12-14oC w centrum do 13-15oC na zachodzie oraz na południu. Tam miejscami może być nieco cieplej.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Zgniły wyż nad Polską. Pochmurna oraz mglista sobota i niedziela

Obszar kraju jutro i w niedzielę będzie w obrębie ośrodka wyżowego rozciągający się od Morza Czarnego po Bałtyk i Morze Północne. W ostatni dzień weekendu nad krajem zaznaczy się zanikający pofalowany front …

Nadchodzi znaczne pogorszenie pogody. Deszcz spadnie prawie wszędzie

W ostatnich dniach tygodnia pogodę w kraju będzie kształtował pofalowany front związany z ośrodkiem niżowym wędrującym nad północną częścią kontynentu. Zarówno za frontem, jak i przed nim napływać będzie zasobne w wilgoć …

Pogoda. Ciepły koniec tygodnia. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu i mgły

W piątek obszar kraju znajdzie się na skraju rozległego ośrodka wyżowego rozciągającego się od Hiszpanii po Morze Czarne i Ukrainę. Natomiast w sobotę i niedzielę nad Polską zaznaczy się pofalowany front związany …

Nadchodzą intensywne opady śniegu. Gdzie wystąpią?

Większa część Europy znajduje się w zasięgu głębokiego i rozległego, wielocentrycznego układu niżowego znad Północnego Atlantyku. Dodatkowo na jego obrzeżach na śródziemnomorskim wybrzeżu Francji wczoraj rozwinął się kolejny ośrodek niżowy. Obecnie znajduje …