Przed nami ciepłe i słoneczne dni. W środę na Dolnym Śląsku może być nawet 20 stopni

W dalszym ciągu pogodę w naszym kontynencie kształtują silne wyże. Co prawda stabilny, ciepły i niemal bezchmurny okres powoli dobiega do końca, ale jego ostatnie godziny przyniosą jak na razie najwyższą temperaturę powietrza. Niewykluczone, że już w środę po raz pierwszy w tym roku termometry wskażą już 20oC.

Sytuacja baryczna w środę, 23 marca

W ten dzień (23.03.2022) od rana do wieczora niemal w całej Polsce niebo okaże się bezchmurne. Jedynie na północy kraju spodziewamy się drobnego zachmurzenia piętra wysokiego, co może delikatnie wpłynąć na temperaturę powietrza.

Ponadto wiatr może powiać tam w porywach do 20-35 km/h, co może zmniejszyć z kolei temperaturę odczuwalną.

Zachmurzenie w środę popołudniu

Ciśnienie choć znacznie niższe niż w weekend to wciąż pozostanie na wysokim poziomie. Barometry wskażą bowiem wartości oscylujące w granicach 1029-1031 hPa.

Temperatura maksymalna w środę, 23 marca

W ten dzień spodziewamy się maksymalnie od 13-16oC na północy przez 15-18oC na wschodzie i częściowo w centrum do 16-19oC na południu oraz na zachodzie. Punktowo na południowym zachodzie, a zwłaszcza na Dolnym Śląsku może być nawet 20oC.

W nocy ze środy na czwartek (23/24.03.2022) na północy napłynie sporo chmur. Zachmurzenie okaże się tam z reguły umiarkowane i duże. Za to w pozostałym obszarze cały czas będzie bezchmurnie.

Zachmurzenie w nocy

Dość silny wiatr może jeszcze powiać na krańcach północno wschodnich. Wiatromierze mogą tam zarejestrować podmuchy rzędu 30-40 km/h.

Temperatura minimalna w nocy

Termometry wskażą temperaturą minimalną dochodzącą do 0-2oC na północnym wschodzie, do 1-3oC na zachodzie i w centrum oraz do 2-5oC na południu.

W czwartek (24.03.2022) rano i w godzinach okołopołudniowych częściowo w centrum, na wschodzie oraz na północnych wschodzie pozostanie jeszcze zachmurzenie małe i umiarkowane. Z biegiem czasu zaniknie i już popołudniu wszędzie będzie bezchmurnie.

Zachmurzenie w czwartek w pierwszej części dnia

Dość odczuwalne porywy wiatr już wszędzie ustąpią. Poza tym temperatura powietrza względem środy wyraźnie spadnie, ale w dalszym ciągu będzie przyjemnie ciepło.

Temperatura maksymalna w czwartek, 24 marca

Prognozujemy bowiem maksymalnie od 10-13oC na wschodzie i na północy przez 12-14oC w centrum do 13-15oC na zachodzie oraz na południu. Tam miejscami może być nieco cieplej.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza długoterminowa. Po silnych burzach przyjdzie ochłodzenie. Następnie znów zacznie się ocieplać

Maj to miesiąc, w który często pierwszy raz w roku robi się gorąco, a zdarza się że pojawiają się upały. Zgodnie z prognozami, w najbliższych dniach faktycznie doświadczymy bardzo wysokiej temperatury. Będzie …

Prognoza pogody na tydzień 16-22.05.2022. Szybko zmieniająca się temperatura. Możliwe silne burze

W nadchodzącym tygodniu czeka nas zróżnicowana pogoda. Rozpocznie się on umiarkowanie ciepło, a szczególnie zimne będą noce, kiedy to przy gruncie w części regionów możliwe będą przymrozki. Kulminacja ochłodzenia nastąpi w środę. …

Prognoza pogody na tydzień 02-08.05.2022. Dość wysokie temperatury i coraz więcej burz

Tegoroczny weekend majowy mija pod znakiem bardzo słonecznej oraz dość ciepłej aury. Jak się okazuje, również pierwszy tydzień tego miesiąca przyniesie ładną pogodę, choć gdzieniegdzie pojawią się zjawiska burzowe. Ponadto temperatura w …

Pogoda na czwartek. Spora ilość burz na południu i częściowo w centrum. Temperatura nawet do 23 stopni

Obecnie obszar kraju znajduje się w zasięgu układu wyżowego znad Bałtyku. Jednak już w ciągu nadchodzącej doby wyż będzie się stopniowo odsuwał na wschód, a na pogodę zacznie mieć wpływ ośrodek niżowy …