Przed nami ciepłe i słoneczne dni. W środę na Dolnym Śląsku może być nawet 20 stopni

W dalszym ciągu pogodę w naszym kontynencie kształtują silne wyże. Co prawda stabilny, ciepły i niemal bezchmurny okres powoli dobiega do końca, ale jego ostatnie godziny przyniosą jak na razie najwyższą temperaturę powietrza. Niewykluczone, że już w środę po raz pierwszy w tym roku termometry wskażą już 20oC.

Sytuacja baryczna w środę, 23 marca

W ten dzień (23.03.2022) od rana do wieczora niemal w całej Polsce niebo okaże się bezchmurne. Jedynie na północy kraju spodziewamy się drobnego zachmurzenia piętra wysokiego, co może delikatnie wpłynąć na temperaturę powietrza.

Ponadto wiatr może powiać tam w porywach do 20-35 km/h, co może zmniejszyć z kolei temperaturę odczuwalną.

Zachmurzenie w środę popołudniu

Ciśnienie choć znacznie niższe niż w weekend to wciąż pozostanie na wysokim poziomie. Barometry wskażą bowiem wartości oscylujące w granicach 1029-1031 hPa.

Temperatura maksymalna w środę, 23 marca

W ten dzień spodziewamy się maksymalnie od 13-16oC na północy przez 15-18oC na wschodzie i częściowo w centrum do 16-19oC na południu oraz na zachodzie. Punktowo na południowym zachodzie, a zwłaszcza na Dolnym Śląsku może być nawet 20oC.

W nocy ze środy na czwartek (23/24.03.2022) na północy napłynie sporo chmur. Zachmurzenie okaże się tam z reguły umiarkowane i duże. Za to w pozostałym obszarze cały czas będzie bezchmurnie.

Zachmurzenie w nocy

Dość silny wiatr może jeszcze powiać na krańcach północno wschodnich. Wiatromierze mogą tam zarejestrować podmuchy rzędu 30-40 km/h.

Temperatura minimalna w nocy

Termometry wskażą temperaturą minimalną dochodzącą do 0-2oC na północnym wschodzie, do 1-3oC na zachodzie i w centrum oraz do 2-5oC na południu.

W czwartek (24.03.2022) rano i w godzinach okołopołudniowych częściowo w centrum, na wschodzie oraz na północnych wschodzie pozostanie jeszcze zachmurzenie małe i umiarkowane. Z biegiem czasu zaniknie i już popołudniu wszędzie będzie bezchmurnie.

Zachmurzenie w czwartek w pierwszej części dnia

Dość odczuwalne porywy wiatr już wszędzie ustąpią. Poza tym temperatura powietrza względem środy wyraźnie spadnie, ale w dalszym ciągu będzie przyjemnie ciepło.

Temperatura maksymalna w czwartek, 24 marca

Prognozujemy bowiem maksymalnie od 10-13oC na wschodzie i na północy przez 12-14oC w centrum do 13-15oC na zachodzie oraz na południu. Tam miejscami może być nieco cieplej.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 20-26.03.2023. Ciepło, ale więcej chmur i opadów deszczu

Po ciepłym i pogodnym weekendzie czeka nas również ciepły tydzień, lecz będzie więcej chmur oraz opadów deszczu. Poniedziałek (20.03.2023) z dominacją chmur i przelotnymi opadami deszczu.  Początkowo więcej pogodnego nieba na południowym …

Pogoda na weekend. Ciepło i na ogół słonecznie. Tylko lokalnie możliwy przelotny deszcz

W weekend obszar kraju znajdzie się pomiędzy wyżem znad Wschodniej Europy a wielocentrycznym niżem znad północnej i zachodniej części kontynentu. Nad regionami zachodnimi i północnymi będą zaznaczać się fronty związane ze wspomnianym …

Prognoza pogody na tydzień 13-19.03.2023. Przed nami coraz wyższe temperatury

W nadchodzącym tygodniu czeka nas kontynuacja dynamicznej aury z dużymi wahaniami temperatury, lecz opadów będzie nieco mniej, lokalnie możliwe są burze. Może wiać też silny wiatr. Poniedziałek (13.03.2023) z dominacją chmur. W …

Prognoza pogody na tydzień 27.03-02.04.2023. Znaczne ochłodzenie. Pojawią się opady śniegu i przymrozki

Po okresie prawdziwie wiosennej aury, który zakończyły wczorajsze weekendowe burze, w nowym tygodniu czekają nas duże zmiany. W jego pierwszych dniach wyraźnie się ochłodzi, wystąpią też opady różnego rodzaju. Druga połowa tygodnia …