Przed nami równie gorąca i bardziej słoneczna niedziela. Burze wystąpią tylko lokalnie

pexels tsvetoslav hristov 2499846 pexels tsvetoslav hristov 2499846

Sobota minęła pod znakiem typowo letniej aury. Było gorąco oraz gdzieniegdzie pojawiły się burze, lokalnie gwałtowne z opadami większego gradu. Jak się okazuje niedziela przyniesie bardzo zbliżoną temperaturę maksymalną, a także więcej słońca w całym kraju.

W ten dzień (06.06.2021) z samego rana będzie właściwie bezchmurnie w całej Polsce. Z biegiem czasu w wyniku konwekcji będzie rozwijało się zachmurzenie i przelotne oraz miejscowe opady na wschodzie. Punktowo może także zagrzmieć, choć są na to małe szanse. Opady będą zanikać wraz z zachmurzeniem w godzinach późnopopołudniowych.

prg2 4

Rozmieszczenie opadów i zachmurzenia w godzinach popołudniowych

Temperatura maksymalna będzie niemal identyczna jak w sobotę. Spodziewamy się od 22-24ºC na wschodzie przez 23-25ºC w rejonach centralnych do 24-27ºC na zachodzie. Cały czas wiatr będzie dość słaby co pozytywnie wpłynie na warunku biometeorologiczne.

prg2 6

Prognozowana temperatura maksymalna (model  GFS wciąż nieco zaniża temperaturę)

Noc z niedzieli na poniedziałek (06/07.06.2021) z wyjątkiem południowego zachodu będzie bezchmurna lub z zachmurzeniem małym. W tamtym rejonie będzie na ogół duże.

Temperatura minimalna będzie zróżnicowana i wyniesie od 9-12ºC na północy do 12-14ºC w pozostałej części naszego kraju.