Słoneczna i gorąca pogoda nie potrwa długo. W czwartek możliwe silne burze!

Panowanie gorącej i słonecznej aury dobiega na razie końca. Przed nami gwałtowna zmiana pogody. O ile środa przyniesie słoneczną aurę, tak w czwartek przejdą silne burze. Więcej na ten temat poniżej.

Obszar kraju w środę będzie jeszcze pod wpływem wału wyżowego rozciągającego się od Atlantyku po wschodnią Europę. Jednak już w czwartek Polska znajdzie się w zasięgu zatoki niżowej oraz frontu chłodnego związanego z ośrodkiem niżowym z nad północnej Skandynawii, dodatkowo nad środkowym Bałtykiem powstanie wtórny ośrodek niżowy. Do czasu przejścia frontu będzie napływać silnie ogrzana polarno morska masa powietrza. Za frontem natomiast zacznie napływać wyraźnie chłodniejsze powietrze polarne o cechach morskich.

W środę (20.06.2018) czeka nas sporo słońca, tylko na północnym zachodzie, zachodzie, południu i częściowo w centrum nieco więcej chmur. Początkowo miejscami na południowym zachodzie możliwe są słabe opady deszczu. W najcieplejszym momencie dnia od 21-22 st. nad morzem oraz na krańcach północno wschodnich oraz 24-25 st. w głębi regionów północno wschodnich przez 25-27 st. na przeważającym obszarze kraju do 27-29 st. na południowym zachodzie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z sektora zachodniego.

Noc ze środy na czwartek (20/21.06.2018) z zachmurzeniem małym i umiarkowanym, lokalnie dużym. Nigdzie nie będzie padać. Temperatura minimalna od 14-15 st. na krańcach północno wschodnich oraz 16-17 st. na północy i wschodzie przez 17-18 st. na przeważającym obszarze kraju do 18-19 st. na Ziemi Lubuskiej. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z kierunków południowych.

W czwartek (21.06.2018) zachmurzenie małe i umiarkowane od zachodu wzrastające do dużego i całkowitego. W tym dniu czeka nas poważne załamanie pogody W całym kraju możliwe są burze, lokalnie gwałtowne: z nawalnymi opadami deszczu, opadami większego gradu i bardzo silnym wiatrem. Najsilniejsze burze możliwe są w pasie od południowego zachodu przez centrum po północny wschód i częściowo po wschód, jednak należy mieć na uwadze, że jest to wstępna prognoza. Szczegółowe informacje pojawią się w środę wieczorem na naszej stronie. W najcieplejszym momencie dnia od 14-16 st. w rejonie Zalewu Szczecińskiego i 24-27 st. na krańcach północno wschodnich do 28-30 st. na pozostałym obszarze kraju. Po przejściu burz i opadów ochłodzi się. Powieje umiarkowany, okresami nieco silniejszy wiatr z południowego zachodu, stopniowo skręcający na północno zachodni.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 20-26.03.2023. Ciepło, ale więcej chmur i opadów deszczu

Po ciepłym i pogodnym weekendzie czeka nas również ciepły tydzień, lecz będzie więcej chmur oraz opadów deszczu. Poniedziałek (20.03.2023) z dominacją chmur i przelotnymi opadami deszczu.  Początkowo więcej pogodnego nieba na południowym …

Prognoza pogody na tydzień 13-19.03.2023. Przed nami coraz wyższe temperatury

W nadchodzącym tygodniu czeka nas kontynuacja dynamicznej aury z dużymi wahaniami temperatury, lecz opadów będzie nieco mniej, lokalnie możliwe są burze. Może wiać też silny wiatr. Poniedziałek (13.03.2023) z dominacją chmur. W …

Pogoda na weekend. Ciepło i na ogół słonecznie. Tylko lokalnie możliwy przelotny deszcz

W weekend obszar kraju znajdzie się pomiędzy wyżem znad Wschodniej Europy a wielocentrycznym niżem znad północnej i zachodniej części kontynentu. Nad regionami zachodnimi i północnymi będą zaznaczać się fronty związane ze wspomnianym …

Przed nami znaczne pogorszenie pogody. Wystąpią śnieżyce i ulewy. Powieje również silny wiatr

Obszar kraju dostał się obecnie pod wpływ głębokiego ośrodka niżowego, który wędruje nad Skandynawią. Nad Polską przemieszcza się chłodny front z nim związany, który przynosi opady różnego rodzaju i lokalne burze. W …