Słoneczny i bardzo ciepły weekend. Na termometrach nawet 25 stopni!

Po dłuższym okresie z dynamiczną pogodą przyszedł czas na prawdziwe babie lato. Nadchodzący weekend przyniesie na ogół słoneczną i bardzo ciepłą aurę. 

W sobotę (06.10.2018) od samego rana należy spodziewać się praktycznie bezchmurnego nieba w całej Polsce. Po południu na zachodzie i w centrum pojawi się trochę chmur, ale nie przyniosą one nigdzie opadów.

Temperatura w ciągu dnia wzrośnie do 17-18ºC na Suwalszczyźnie i Podlasiu, 19-21ºC na przeważającym obszarze kraju do 22-24ºC na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku oraz w Małopolsce. Niewykluczone, że temperatura osiągnie lokalnie aż 25ºC. Wiać będzie umiarkowanie, okresami dość silnie z kierunków południowych.

Nocą z soboty na niedzielę (06/07.10.2018) aura zacznie się powoli pogarszać. Większe zachmurzenie wystąpi na zachodzie, w centrum i na południu Polski. Przelotne opady deszczu pojawią się jedynie punktowo na Śląsku i w Małopolsce w drugiej części nocy. W najchłodniejszym momencie nocy na termometrach zobaczymy 5-7ºC na Warmii, Mazurach i Podlasiu i 9-12ºC w głębi kraju. Wiać będzie umiarkowanie z kierunku południowego.

Z kolei drugi dzień weekendu (07.10.2018) upłynie pod znakiem zachmurzenia umiarkowanego i dużego w większej części naszego kraju. Przelotne opady deszczu mogą pojawiać się na Pomorzu oraz we wschodnich i południowych województwach.

Nadal będzie bardzo ciepło. Temperatura maksymalna od 16-18ºC na wybrzeżu i Suwalszczyźnie do 20-23ºC w pozostałych regionach Polski. Nadal wiać będzie umiarkowanie i dość silnie, początkowo z południa skręcający na zachodni i północno zachodni.

Zachęcamy do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W następnym tygodniu po chłodniejszym poniedziałku wróci słoneczna i ciepła aura, ale o szczegółach dowiedzą się Państwo w prognozie tygodniowej, którą opublikujemy już w niedziele.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 04-10.10.2021

Po bardzo ciepłym i pogodnym weekendzie w nowym tygodniu czeka nas kontynuacja ciepłej i słonecznej aury. Najcieplej będzie w pierwszej jego połowie. Opadów będzie niewiele, na wschodzie nie będzie padać do końca …

Pogoda na środę. Przed nami dość ciepły dzień. Przelotny deszcz możliwy na północy kraju

W środę obszar kraju znajdzie się między kolejnym ośrodkiem niżowym wędrującym nad Skandynawią a wyżem z centrum ulokowanym nad południowo wschodnią częścią kontynentu. Z zachodu na wschód będzie się przemieszczał ciepły front …

Prognoza długoterminowa. Dość ciepła i dynamiczna pogoda, ale na horyzoncie widać ochłodzenie. Niewykluczony śnieg

Aktualnie jesteśmy pod wpływem kilku ośrodków barycznych. Przede wszystkim rozległego wyżu atmosferycznego znad Rosji oraz niżów znad Skandynawii. To zagwarantuje nam na początku zmienną pogodę, po której aura się ustabilizuje. W dalszym …

Pogoda na środę, 13 października. Dynamiczna pogoda. Przelotny deszcz, grad i krupa śnieżna. Będzie zimno

Jutro obszar kraju dostanie pod wpływ ośrodka wyżowego z centrum nad Wyspami Brytyjskimi, dodatkowo nad krajem zaznaczy się chłodny front atmosferyczny związany z niżem ulokowanym nad Morzem Barentsa. Napływać będzie chłodna i …