Środa i czwartek ze znacznym pogorszeniem pogody!

rsz paul gilmore 258257 unsplash rsz paul gilmore 258257 unsplash

W dniu jutrzejszym obszar kraju będzie pod wpływem ośrodka niżowego YULIYA. Nad krajem znajdzie się zatoka niżowa i chłodny front z nim związany. Napływać będzie powietrze polarne morskie.

W środę zachmurzenie całkowite w prawie całym kraju, tylko na południowym wschodzie duże. Wszędzie możliwe są przelotne opady deszczu, a na północy także deszczu ze śniegiem. Na południowym wschodzie po południu możliwe są słabe burze. Temperatura maksymalna od 1-3 st. na północy przez 5-6 st. na zachodzie i 4-7 st. na północny wschodzie do 7-8 st. w centrum i 11-12 st. na południowym wschodzie. Powieje umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków. Nieco mocniej może chwilami powiać na południu: do 40 km/h.

Noc z środy na czwartek praktycznie w całym kraju zachmurzenie całkowite, tylko na północy i na południu możliwe są rozpogodzenia. Miejscami możliwe są przelotne opady, głównie deszczu, tylko na północy słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -4-(-3) st. na północnym wschodzie i -2-(-1) st. na północy przez -1-0 st. na zachodzie i 1-2 st. w centrum do 2-4 st. na południowym wschodzie. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z kierunków północnych.

W czwartek zachmurzenie duże i umiarkowane na południu, południowym zachodzie oraz na północy i północnym wschodzie, a na pozostałym obszarze kraju całkowite. Miejscami możliwe są słabe opady głównie deszczu, tylko w centrum także deszczu ze śniegiem, a na północy śniegu. Temperatura maksymalna od 0-2 st. na północy i 2-3 st. na północnym wschodzie przez 4-5 st. na przeważającym obszarze kraju do 7-9 st. na południu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z sektora wschodniego, mocniej powieje nad morzem.

Koniec tygodnia dużo chłodniejszy i z silnym wiatrem. Na południu i na wschodzie intensywne opady śniegu. Lokalnie może spaść do około 20 cm śniegu. Więcej na ten temat w kolejnych prognozach.