Stopniowe pogorszenie pogody. Pod koniec tygodnia zrobi się zimno!

We wtorek obszar kraju będzie pod wpływem ośrodka wyżowego FRITZ, którego centrum w południe znajdzie się nad Skandynawią. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne.

Wtorek wszędzie  z zachmurzeniem umiarkowanym. Miejscami, zwłaszcza do południa na północy możliwe są słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2-(-1) st. na południu Lubelszczyzny i (-1)-0 st. w innych regionach południowo wschodniej części kraju przez 1 st. na wschodzie oraz 1-2 st. na północnym wschodzie i w centrum do 3-4 st. na wschodzie. Wiał będzie umiarkowany wiatr z sektora wschodniego. Słabiej powieje na wschodzie.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane w centralnym pasie kraju (nad ranem w centrum może wzrosnąć do dużego), zachmurzenie duże i całkowite na północy i południu. Miejscami na północy i południu wystąpią słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -5-(-4) st. na południowym wschodzie i wschodzie (w górach -9-(-8) st., a na krańcach południowo wschodnich -7 st.) przez -4-(-3) st. w centrum oraz na północnym wschodzie do -2 st. na pozostałym obszarze kraju (nad morzem -1-0 st.). Powieje słaby i umiarkowany wiatr z sektora wschodniego.

Środa z zachmurzeniem dużym i umiarkowanym prawie w całym kraju z zachmurzeniem dużym i umiarkowanym wzrastającym do całkowitego. Tylko na południowym wschodzie przez cały dzień bez słońca. Miejscami na południu, wschodzie i północy możliwe są opady śniegu. Najwięcej opadów na Pomorzu Gdańskim i tam też opady mogą być chwilami intensywne. Temperatura maksymalna od -3-(-1) st. na północnym wschodzie i południowym wschodzie (na Suwalszczyźnie -4 st.) przez 0-1 st. na wschodzie oraz 1-2 st. w centrum do 2-3 st. na zachodzie. Wiał będzie słaby i umiarkowany północno wschodni wiatr.

W czwartek dużo chmur na północy i południu, a w innych regionach słonecznie. Słabe opady śniegu możliwe są lokalnie na północy oraz na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od -3-(-2) st. na północnym wschodzie (na Suwalszczyźnie -6-(-5) st.) przez -1-0 st. na wschodzie i południu oraz 0-1 st. w centrum oraz na północy do 2-3 st. na zachodzie. Powieje słaby i umiarkowany północno wschodni wiatr, mocniej może powiać w Sudetach.

Koniec tygodnia z dużym ochłodzeniem, na wschodzie w pełni dnia temperatura w pobliżu -10 st., a na zachodzie -5-(-4) st. Nocami na wschodzie możliwe spadki w okolice -15 st. (zwłaszcza na północnym wschodzie). Więcej na ten temat w kolejnych prognozach.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza burz na niedzielę 18.07.2021 i noc 18/19.07.2021

W niedzielę do wschodniej Polski nadal napływać ma gorąca i wilgotna masa powietrza. Nad krajem przebiegać będzie chłodny front atmosferyczny, za którym obecna będzie już chłodniejsza i sucha masa powietrza polarno morskiego. …

Pogoda na piątek, 16 lipca. Kolejny gorący dzień. W wielu miejscach przejdą dość silne burze

W piątek Polska pozostanie w zasięgu układu niskigo ciśnienia ulokowanego na pograniczu Polski i Białorusi. Napływać będzie gorąca i wilgotna masa powietrza. Przed nami znów upalny i burzowy dzień. Poranek w piątek …

Prognoza burz na wtorek 06.07.2021 i noc 06/07.07.2021

We wtorek w Polsce zacznie robić się upalnie. Będzie także więcej słońca, a słabe burze możliwe będą jedynie przy granicy z Białorusią. Do kraju napływać będzie coraz cieplejsza masa powietrza. Znajdziemy się …

Huragan Elsa nadciąga nad Stany Zjednoczone. To pierwszy huragan sezonu

W ostatnim czasie na Atlantyku rozwinęła się burza tropikalna nazwana jako Elsa, która szybko stała się pierwszym huraganie w tegorocznym sezonie. W niedzielę wieczorem przeszła już nad Kubą, gdzie ewakuowano aż 180 …