Stopniowe pogorszenie pogody. Pod koniec tygodnia zrobi się zimno!

We wtorek obszar kraju będzie pod wpływem ośrodka wyżowego FRITZ, którego centrum w południe znajdzie się nad Skandynawią. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne.

Wtorek wszędzie  z zachmurzeniem umiarkowanym. Miejscami, zwłaszcza do południa na północy możliwe są słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2-(-1) st. na południu Lubelszczyzny i (-1)-0 st. w innych regionach południowo wschodniej części kraju przez 1 st. na wschodzie oraz 1-2 st. na północnym wschodzie i w centrum do 3-4 st. na wschodzie. Wiał będzie umiarkowany wiatr z sektora wschodniego. Słabiej powieje na wschodzie.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane w centralnym pasie kraju (nad ranem w centrum może wzrosnąć do dużego), zachmurzenie duże i całkowite na północy i południu. Miejscami na północy i południu wystąpią słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -5-(-4) st. na południowym wschodzie i wschodzie (w górach -9-(-8) st., a na krańcach południowo wschodnich -7 st.) przez -4-(-3) st. w centrum oraz na północnym wschodzie do -2 st. na pozostałym obszarze kraju (nad morzem -1-0 st.). Powieje słaby i umiarkowany wiatr z sektora wschodniego.

Środa z zachmurzeniem dużym i umiarkowanym prawie w całym kraju z zachmurzeniem dużym i umiarkowanym wzrastającym do całkowitego. Tylko na południowym wschodzie przez cały dzień bez słońca. Miejscami na południu, wschodzie i północy możliwe są opady śniegu. Najwięcej opadów na Pomorzu Gdańskim i tam też opady mogą być chwilami intensywne. Temperatura maksymalna od -3-(-1) st. na północnym wschodzie i południowym wschodzie (na Suwalszczyźnie -4 st.) przez 0-1 st. na wschodzie oraz 1-2 st. w centrum do 2-3 st. na zachodzie. Wiał będzie słaby i umiarkowany północno wschodni wiatr.

W czwartek dużo chmur na północy i południu, a w innych regionach słonecznie. Słabe opady śniegu możliwe są lokalnie na północy oraz na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od -3-(-2) st. na północnym wschodzie (na Suwalszczyźnie -6-(-5) st.) przez -1-0 st. na wschodzie i południu oraz 0-1 st. w centrum oraz na północy do 2-3 st. na zachodzie. Powieje słaby i umiarkowany północno wschodni wiatr, mocniej może powiać w Sudetach.

Koniec tygodnia z dużym ochłodzeniem, na wschodzie w pełni dnia temperatura w pobliżu -10 st., a na zachodzie -5-(-4) st. Nocami na wschodzie możliwe spadki w okolice -15 st. (zwłaszcza na północnym wschodzie). Więcej na ten temat w kolejnych prognozach.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 08-14.05.2023. Przed nami dość ciepłe dni i niewiele opadów

Po chłodnym i w wielu miejscach deszczowym weekendzie czeka nas pogodny i umiarkowanie ciepły tydzień. Opadów będzie mniej niż w ostatnim czasie. W poniedziałek (08.05.2023) w większej części kraju dużo pogodnego nieba, …

Pogoda na tydzień 15-21.05.2023. Pogorszenie pogody. Wystąpią opady deszczu i burze

Po okresie stabilnej wyżowej aury z umiarkowanymi temperaturami w nowym tygodniu czekają nas duże zmiany. Dominować zaczną układy niżowe, które przyniosą dużo opadów deszczu, miejscami burze, a także duże wahania temperatury. W …

Pogoda na weekend. Będzie ciepło, ale miejscami pojawią się burze

Po ostatnich chłodnych i w wielu miejscach deszczowych dniach w weekend czeka nas poprawa pogody. Wyraźnie się ociepli, będzie też coraz więcej słońca, a deszcz i burze wystąpią tylko miejscami, zwłaszcza w …

Umiarkowanie ciepły weekend. Lokalnie deszcz i burze

Ośrodek wyżowy znad Łotwy i Estonii, który kształtował pogodę w kraju przez ostatnie kilka dni zacznie ustępować. Od południa zaczniemy dostawać się w zasięg układu niżowego, który z rejonu Morza Adriatyckiego będzie …