Szczegółowa prognoza na święta Bożego Narodzenia

Ostatnie dni przyniosły ocieplenie, sporo opadów, głównie deszczu oraz silny wiatr. A co czeka nas w święta? Tego dowiedzą się państwo poniżej.

Dzisiaj (Wigilia) będzie pod wpływem ośrodka niżowego DIETHELM II z centrum nad północno wschodnią Europą oraz zatoki niskiego ciśnienia z nim związanej. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich.

W całym kraju dużo chmur i tylko miejscami niewielkie przejaśnienia. Na południu i południowym wschodzie możliwe są przelotne opady deszczu, wieczorem opady deszczu możliwe są na północnym zachodzie. Wszędzie mogą wystąpić opady mżawki. Temperatura maksymalna od 4-6 st. na krańcach północno wschodnich i 7-8 st. na pozostałym obszarze północno wschodniej części kraju do 8-9 st. na pozostałym obszarze kraju. Powieje umiarkowany okresami dość silny wiatr z sektora zachodniego w porywach do 50-60 km/h, na wschodzie i północny do 70 km/h, nad morzem i w Karpatach do 80 km/h, w szczytowych partiach Tatr do 100 km/h.

Gdy będziemy udawać się na pasterkę prawie wszędzie zachmurzenie całkowite, przejaśnienia tylko na południu. Na wchodzie, północnym i częściowo w centrum możliwe są ciągłe opady deszczu. Temperatura wyniesie od 4-7 st. na północnym wschodzie przez 7-8 st. na przeważającym obszarze kraju do 8-9 st. na zachodzie. Wiał będzie umiarkowany okresami dość silny zachodni wiatr w porywach do 40-60 km/h, na północy do 70 km/h, nad morzem do 80-90 km/h.

W drugiej części nocy dużo chmur i lokalnie rozpogodzenia. Na krańcach wschodnich i północnym wschodzie możliwe są ciągłe opady deszczu stopniowo odsuwające się na wschód, a na zachodzie, północny i w centrum przelotne opady deszczu. Temperatura od 6-8 st. na północnym wschodzie i na południu do 8-9 st. na pozostałym obszarze kraju. Powieje umiarkowany okresami dość silny zachodni wiatr w porywach do 40-60 km/h, na wschodzie i północy do 70 km/h, a nad morzem do 80-90 km/h.

W Pierwszy Dzień Świąt praktycznie wszędzie zachmurzenie całkowite, tylko na południu możliwe są rozpogodzenia. W całym kraju możliwe są przelotne opady deszczu, najwięcej opadów na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna wyniesie 7-9 st. Powieje umiarkowany okresami dość silny południowo zachodni wiatr w porywach do 40-50 km/h, a nad morzem do 60 km/h.

W Drugi Dzień Świąt zachmurzenie duże i umiarkowane na zachodzie, południu i w centrum, a na pozostałym obszarze kraju duże i całkowite. Na północny możliwe są opady mżawki, a w Sudetach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 4-6 st. na północnym wschodzie i wschodzie przez 6-7 st. na południu i w centrum do 7-8 st. na północy i 8-9 st. na zachodzie. Powieje umiarkowany okresami dość silny południowo zachodni wiatr, silnie powieje w górach.

Cała redakcja serwisu Meteo Centrum życzy Państwu spokojnych radosnych świąt spędzonych w rodzinnym gronie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza na weekend. Czeka nas słoneczna i ciepła aura. Gdzie może popadać?

Aktualnie w naszym kraju ma miejsce ochłodzenie, które nie okazuje się zbyt znaczne. Temperatura na przeważającym obszarze oscyluje w granicach 18-21oC, a niebo nie jest bardzo zachmurzone. Lokalnie jednak pojawiają się opady …

Pogoda na weekend. Miejscami przelotny deszcz i burze. Na termometrach do 21 stopni

W weekend początkowo obszar kraju będzie w zasięgu ośrodka niżowego z centrum ulokowanym nad Morzem Barentsa. Nad Polską przejdzie chłodny front z nim związany. Natomiast w niedzielę kraj zacznie się dostawać pod …

Pożary szaleją w Rosji i w Nowym Meksyku. Tysiące mieszkańców zostało ewakuowanych

Wysokie wartości temperatury, susza oraz silny wiatr to połączenie, które bardzo mocno sprzyja powstawaniu pożarów. Właśnie takie warunki panują obecnie w dość znacznej części Rosji oraz w Nowym Meksyku, co też przełożyło …

Pogoda. Ciepła niedziela, miejscami wystąpi przelotny deszcz i burze

W ciągu nadchodzącej doby obszar kraju zacznie się dostawać pod wpływ ośrodka wyżowego znad Morza Północnego. Jednak nad Polską zaznaczy się jeszcze chłodny front atmosferyczny związany z niżem ulokowanym nad Morzem Barentsa. …