Szczegółowa prognoza na święta Bożego Narodzenia

Ostatnie dni przyniosły ocieplenie, sporo opadów, głównie deszczu oraz silny wiatr. A co czeka nas w święta? Tego dowiedzą się państwo poniżej.

Dzisiaj (Wigilia) będzie pod wpływem ośrodka niżowego DIETHELM II z centrum nad północno wschodnią Europą oraz zatoki niskiego ciśnienia z nim związanej. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich.

W całym kraju dużo chmur i tylko miejscami niewielkie przejaśnienia. Na południu i południowym wschodzie możliwe są przelotne opady deszczu, wieczorem opady deszczu możliwe są na północnym zachodzie. Wszędzie mogą wystąpić opady mżawki. Temperatura maksymalna od 4-6 st. na krańcach północno wschodnich i 7-8 st. na pozostałym obszarze północno wschodniej części kraju do 8-9 st. na pozostałym obszarze kraju. Powieje umiarkowany okresami dość silny wiatr z sektora zachodniego w porywach do 50-60 km/h, na wschodzie i północny do 70 km/h, nad morzem i w Karpatach do 80 km/h, w szczytowych partiach Tatr do 100 km/h.

Gdy będziemy udawać się na pasterkę prawie wszędzie zachmurzenie całkowite, przejaśnienia tylko na południu. Na wchodzie, północnym i częściowo w centrum możliwe są ciągłe opady deszczu. Temperatura wyniesie od 4-7 st. na północnym wschodzie przez 7-8 st. na przeważającym obszarze kraju do 8-9 st. na zachodzie. Wiał będzie umiarkowany okresami dość silny zachodni wiatr w porywach do 40-60 km/h, na północy do 70 km/h, nad morzem do 80-90 km/h.

W drugiej części nocy dużo chmur i lokalnie rozpogodzenia. Na krańcach wschodnich i północnym wschodzie możliwe są ciągłe opady deszczu stopniowo odsuwające się na wschód, a na zachodzie, północny i w centrum przelotne opady deszczu. Temperatura od 6-8 st. na północnym wschodzie i na południu do 8-9 st. na pozostałym obszarze kraju. Powieje umiarkowany okresami dość silny zachodni wiatr w porywach do 40-60 km/h, na wschodzie i północy do 70 km/h, a nad morzem do 80-90 km/h.

W Pierwszy Dzień Świąt praktycznie wszędzie zachmurzenie całkowite, tylko na południu możliwe są rozpogodzenia. W całym kraju możliwe są przelotne opady deszczu, najwięcej opadów na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna wyniesie 7-9 st. Powieje umiarkowany okresami dość silny południowo zachodni wiatr w porywach do 40-50 km/h, a nad morzem do 60 km/h.

W Drugi Dzień Świąt zachmurzenie duże i umiarkowane na zachodzie, południu i w centrum, a na pozostałym obszarze kraju duże i całkowite. Na północny możliwe są opady mżawki, a w Sudetach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 4-6 st. na północnym wschodzie i wschodzie przez 6-7 st. na południu i w centrum do 7-8 st. na północy i 8-9 st. na zachodzie. Powieje umiarkowany okresami dość silny południowo zachodni wiatr, silnie powieje w górach.

Cała redakcja serwisu Meteo Centrum życzy Państwu spokojnych radosnych świąt spędzonych w rodzinnym gronie.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 19-25.07.2021

Ostatni okres w pogodzie przyniósł silne upały i gwałtowne burze w Polsce. Niestety zjawiska wyrządziły wiele szkód. Taka pogoda utrzymywała się przez dłuższy czas i dopiero nowy tydzień przyniesie uspokojenie w pogodzie, …

Niebezpiecznie burze z gradem w piątek. Niewykluczone trąby powietrzne

W piątek nad Polską nadal znajdować będzie pofalowany front atmosferyczny oddzielający dwie zróżnicowane masy powietrza. We wschodniej Polsce znów zrobi się upalnie, tymczasem wzdłuż zachodnich województw dużo chłodniej. W ten dzień (09.07.2021) …

Prognoza burz na czwartek 15.07.2021 i noc 15/16.07.2021

Po bardzo silnych burzach w środę również czwartek przyniesie niebezpieczne zjawiska. Szczególnie zagrożona jest wschodnia część kraju. Nad Polską nadal znajdować będzie pofalowany front atmosferyczny. Napływać będzie gorąca i wilgotna masa powietrza, …

Kolejne zniszczenia dokonane przez burze. Nawałnice powodowały zalania oraz podtopienia

12 lipca przez nasz kraj przetoczyły się kolejne gwałtowne burze. Głównymi zagrożeniami jakie niosły były silne porywy wiatru oraz nawalne opady deszczu. Ponadto komórki burzowe nie przemieszczały się zbyt szybko, co spowodowało …