Szczegółowa prognoza na święta Bożego Narodzenia

Ostatnie dni przyniosły ocieplenie, sporo opadów, głównie deszczu oraz silny wiatr. A co czeka nas w święta? Tego dowiedzą się państwo poniżej.

Dzisiaj (Wigilia) będzie pod wpływem ośrodka niżowego DIETHELM II z centrum nad północno wschodnią Europą oraz zatoki niskiego ciśnienia z nim związanej. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich.

W całym kraju dużo chmur i tylko miejscami niewielkie przejaśnienia. Na południu i południowym wschodzie możliwe są przelotne opady deszczu, wieczorem opady deszczu możliwe są na północnym zachodzie. Wszędzie mogą wystąpić opady mżawki. Temperatura maksymalna od 4-6 st. na krańcach północno wschodnich i 7-8 st. na pozostałym obszarze północno wschodniej części kraju do 8-9 st. na pozostałym obszarze kraju. Powieje umiarkowany okresami dość silny wiatr z sektora zachodniego w porywach do 50-60 km/h, na wschodzie i północny do 70 km/h, nad morzem i w Karpatach do 80 km/h, w szczytowych partiach Tatr do 100 km/h.

Gdy będziemy udawać się na pasterkę prawie wszędzie zachmurzenie całkowite, przejaśnienia tylko na południu. Na wchodzie, północnym i częściowo w centrum możliwe są ciągłe opady deszczu. Temperatura wyniesie od 4-7 st. na północnym wschodzie przez 7-8 st. na przeważającym obszarze kraju do 8-9 st. na zachodzie. Wiał będzie umiarkowany okresami dość silny zachodni wiatr w porywach do 40-60 km/h, na północy do 70 km/h, nad morzem do 80-90 km/h.

W drugiej części nocy dużo chmur i lokalnie rozpogodzenia. Na krańcach wschodnich i północnym wschodzie możliwe są ciągłe opady deszczu stopniowo odsuwające się na wschód, a na zachodzie, północny i w centrum przelotne opady deszczu. Temperatura od 6-8 st. na północnym wschodzie i na południu do 8-9 st. na pozostałym obszarze kraju. Powieje umiarkowany okresami dość silny zachodni wiatr w porywach do 40-60 km/h, na wschodzie i północy do 70 km/h, a nad morzem do 80-90 km/h.

W Pierwszy Dzień Świąt praktycznie wszędzie zachmurzenie całkowite, tylko na południu możliwe są rozpogodzenia. W całym kraju możliwe są przelotne opady deszczu, najwięcej opadów na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna wyniesie 7-9 st. Powieje umiarkowany okresami dość silny południowo zachodni wiatr w porywach do 40-50 km/h, a nad morzem do 60 km/h.

W Drugi Dzień Świąt zachmurzenie duże i umiarkowane na zachodzie, południu i w centrum, a na pozostałym obszarze kraju duże i całkowite. Na północny możliwe są opady mżawki, a w Sudetach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 4-6 st. na północnym wschodzie i wschodzie przez 6-7 st. na południu i w centrum do 7-8 st. na północy i 8-9 st. na zachodzie. Powieje umiarkowany okresami dość silny południowo zachodni wiatr, silnie powieje w górach.

Cała redakcja serwisu Meteo Centrum życzy Państwu spokojnych radosnych świąt spędzonych w rodzinnym gronie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na piątek i sobotę. Będzie ciepło. Przelotny deszcz i burze tylko lokalnie

Dziś i jutro pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy, znad Łotwy i Estonii. Napływać będzie powietrze polarne o cechach kontynentalnych. W piątek (12.05.2023) dużo słońca i tylko miejscami, zwłaszcza na południu …

Pogoda na tydzień 22-28.05.2023. Zmienna temperatura. Lokalnie przelotny deszcz i burze

Po ciepłym weekendzie z lokalnymi opadami deszczu i burzami w nowym tygodniu czeka nas zmienna pogoda z wahaniami temperatury oraz przelotnym deszczem, a lokalnie może zagrzmieć. W poniedziałek (22.05.2023) na niebie zobaczymy …

Pogoda na tydzień 29.05-04.06.2023. Umiarkowane temperatury i niewiele opadów

Nadchodzący tydzień zapowiada się pogodnie, deszcz i burze wystąpią miejscami, a temperatury będą osiągać co najwyżej umiarkowane wartości. Najchłodniej na ten moment zapowiada się weekend. W poniedziałek (29.05.2023) na niebie zobaczymy trochę …

Umiarkowanie ciepły weekend. Lokalnie deszcz i burze

Ośrodek wyżowy znad Łotwy i Estonii, który kształtował pogodę w kraju przez ostatnie kilka dni zacznie ustępować. Od południa zaczniemy dostawać się w zasięg układu niżowego, który z rejonu Morza Adriatyckiego będzie …