W kolejnych dniach wciąż bardzo ciepło, ale pochmurnie

Do tej pory mamy do czynienia z bardzo wysoką temperaturą jak na listopad. Jak się okazuje, w najbliższych dniach nie zanosi się na znaczące ochłodzenie. Napływa bowiem nad nasz kraj powietrze kontynentalne ciepłe.

Piątek (09.11.2018) będzie niemal wszędzie bardzo pochmurny. W dodatku nad ranem mogą wystąpić mgły, które na ogół nie będą zbyt gęste, choć miejscami mogą znacząco ograniczyć widzialność. Większą część Polski zakryją chmury piętra niskiego, z których może mżyć zwłaszcza na północnym wschodzie. Słonecznie będzie jedynie na krańcach południowo wschodnich.

Rejony, w których pojawi się słońce.

Mimo całkowitego zachmurzenia, temperatura będzie wysoka. Termometry pokażą od 11-13ºC w północnej połowie kraju, przez 13-15ºC w pozostałej zachmurzonej części Polski do 15-17ºC w rejonach słonecznych. Wiatr będzie wiał słabo z kierunków południowych. Ciśnienie wyniesie od 1016 hPa do 1021 hPa w ciągu dnia i będzie spadać w tempie 1hPa/3 godziny.

Noc z piątku na sobotę (09/10.11.2018) może przynieść mgły we wschodnim obszarze Polski. Zachmurzenie będzie całkowite właściwie w całym kraju, co spowolni spadek temperatury. Jej wartości minimalne będą oscylować w granicach 6-9ºC. Mżawka będzie występować jeszcze gdzieniegdzie na północnym wschodzie. Ciśnienie w dalszym ciągu będzie spadać i wyniesie od 1012 hPa na zachodzie do 1019 hPa na wschodzie. Większa różnica ciśnienia będzie odczuwalna, ponieważ dzięki niej pojawi się wiatr o prędkości 20-40 km/h. Spadek tej wartości będzie większy, bo osiągnie 2 hPa/3 godziny.

Sobota (10.11.2018) również rozpocznie się miejscowymi mgłami, ale tylko na wschodzie. Większość Polski w ten dzień znajdzie się pod chmurami piętra niskiego. Jedynie na krańcach południowych będzie słonecznie, a nawet bezchmurnie. Nie powinno już mżyć.

Obszary, w których wystąpią znaczne przejaśnienia.

Temperatura maksymalna wyniesie od 11-13ºC we wschodnim oraz północnym rejonie naszego kraju do 13-16ºC w pozostałych obszarach. Ciśnienie w sobotę wyniesie od 1010 hPa do 1018 hPa, a jego zmiana będzie już bardzo mała. Wiatr powieje z prędkością 20-40 km/h w dalszym ciągu z kierunków południowych.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza długoterminowa. Przed nami dość ciepła, ale zmienna pogoda. Miejscami przejdą ulewy

Aktualnie panuje dość wysoka temperatura przy sporym, ale zróżnicowanym zachmurzeniu. Poza tym nie brakuje również opadów, choć tylko na zachodzie. W najbliższych dniach czeka nas termicznie przyjemna aura, choć będzie ona się …

Pogoda na weekend. Będzie chłodno. W wielu miejscach przelotnie popada deszcz i deszcz ze śniegiem

W weekend obszar kraju zacznie się dostawać pod wpływ układu wyżowego wędrującego znad zachodniej części kontynentu na wschód. Napływać będzie chłodne powietrze polarne o cechach morskich. Sobota (23.10.2021) rozpocznie się dominacją chmur …

Bardzo ciepły wtorek. Na południowym zachodzie zrobi się jak w lato!

W dniu dzisiejszym nad regionami zachodnimi znajdzie się pofalowany front atmosferyczny i powstały na nim ośrodek niżowy. Pozostała część kraju w dalszym ciągu pozostawać będzie w zasięgu rozległego wyżu znad wschodniej części …

Prognoza pogody na tydzień 04-10.10.2021

Po bardzo ciepłym i pogodnym weekendzie w nowym tygodniu czeka nas kontynuacja ciepłej i słonecznej aury. Najcieplej będzie w pierwszej jego połowie. Opadów będzie niewiele, na wschodzie nie będzie padać do końca …