W kolejnych dniach wciąż bardzo ciepło, ale pochmurnie

Do tej pory mamy do czynienia z bardzo wysoką temperaturą jak na listopad. Jak się okazuje, w najbliższych dniach nie zanosi się na znaczące ochłodzenie. Napływa bowiem nad nasz kraj powietrze kontynentalne ciepłe.

Piątek (09.11.2018) będzie niemal wszędzie bardzo pochmurny. W dodatku nad ranem mogą wystąpić mgły, które na ogół nie będą zbyt gęste, choć miejscami mogą znacząco ograniczyć widzialność. Większą część Polski zakryją chmury piętra niskiego, z których może mżyć zwłaszcza na północnym wschodzie. Słonecznie będzie jedynie na krańcach południowo wschodnich.

Rejony, w których pojawi się słońce.

Mimo całkowitego zachmurzenia, temperatura będzie wysoka. Termometry pokażą od 11-13ºC w północnej połowie kraju, przez 13-15ºC w pozostałej zachmurzonej części Polski do 15-17ºC w rejonach słonecznych. Wiatr będzie wiał słabo z kierunków południowych. Ciśnienie wyniesie od 1016 hPa do 1021 hPa w ciągu dnia i będzie spadać w tempie 1hPa/3 godziny.

Noc z piątku na sobotę (09/10.11.2018) może przynieść mgły we wschodnim obszarze Polski. Zachmurzenie będzie całkowite właściwie w całym kraju, co spowolni spadek temperatury. Jej wartości minimalne będą oscylować w granicach 6-9ºC. Mżawka będzie występować jeszcze gdzieniegdzie na północnym wschodzie. Ciśnienie w dalszym ciągu będzie spadać i wyniesie od 1012 hPa na zachodzie do 1019 hPa na wschodzie. Większa różnica ciśnienia będzie odczuwalna, ponieważ dzięki niej pojawi się wiatr o prędkości 20-40 km/h. Spadek tej wartości będzie większy, bo osiągnie 2 hPa/3 godziny.

Sobota (10.11.2018) również rozpocznie się miejscowymi mgłami, ale tylko na wschodzie. Większość Polski w ten dzień znajdzie się pod chmurami piętra niskiego. Jedynie na krańcach południowych będzie słonecznie, a nawet bezchmurnie. Nie powinno już mżyć.

Obszary, w których wystąpią znaczne przejaśnienia.

Temperatura maksymalna wyniesie od 11-13ºC we wschodnim oraz północnym rejonie naszego kraju do 13-16ºC w pozostałych obszarach. Ciśnienie w sobotę wyniesie od 1010 hPa do 1018 hPa, a jego zmiana będzie już bardzo mała. Wiatr powieje z prędkością 20-40 km/h w dalszym ciągu z kierunków południowych.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 04-10.12.2023. Mniej opadów śniegu. Nocami spory mróz

Po weekendzie ze śnieżycami, w kolejnych dniach opadów będzie mniej, lecz pogodnego nieba będzie niewiele, a ujemne temperatury utrzymają się w większej części kraju. Nieco cieplej zrobi się dopiero w weekend. W …

Pogoda na tydzień 20-26.11.2023. Dużo opadów deszczu i śniegu. Wystąpi też silny wiatr

W przyszłym tygodniu czeka nas zmienna pogoda, wystąpią duże i częste wahania temperatury. Będzie często i obficie padać zarówno deszcz, jak i śnieg. Wystąpi również silny wiatr. Poniedziałek (20.11.2023) będzie pochmurnym dniem z …

Pogoda na tydzień 06-12.11.2023. Umiarkowane temperatury i dużo przelotnych opadów

Przed nami tydzień z umiarkowanymi temperaturami jak na początek listopad i ze zmienną pogodą. Często będzie się chmurzyć i padać. Może też nieco mocniej wiać. Poniedziałek (06.11.2023) z dominacją chmur i opadów …

Nadchodzą śnieżyce i marznący deszcz. Miejscami spadnie nawet 30 cm śniegu!

W weekend w południowej i częściowo wschodniej kraju minie pod znakiem śnieżyc, a na krańcach południowych także opadów marznących. Sprawcą załamania pogody będzie ośrodek niżowy, którego centrum w sobotę w południe znajdzie …