W najbliższych godzinach czekają nas przelotne opady i ochłodzenie. Lokalnie spadnie sam śnieg

Zgodnie z zapowiedziami w prognozach, bardzo ciepła oraz słoneczna aura na pewien czas się skończy i powrócą do nas znacznie niższe wartości temperatury. Ponadto będą występować częste opady deszczu, a gdzieniegdzie nawet śniegu.

Ma to ścisły związek z pojawieniem się niżów barycznych, które przyniosą niestabilną pogodę i znacznie więcej wilgoci.

Aktualna sytuacja baryczna

We wtorek (29.03.2022) od rana niemal wszędzie wystąpi zachmurzenie duże lub całkowite. Jedynie na północy pojawi się więcej przejaśnień. Miejscowe i przelotne opady deszczu będą miały miejsce w pasie centralnym oraz na południu.

Zachmurzenie i opady we wtorek w godzinach porannych

Z biegiem godzin zarówno w rejonach północnych, jak i w centralnych zachmurzenie powinno zmaleć i okaże się umiarkowane bądź duże, a tylko lokalnie całkowite. Na południu cały czas przeważnie niebo będzie całkowicie zakryte chmurami, Deszcz będzie jeszcze bardziej punktowy i obejmie te same obszary co nad ranem.

Zachmurzenie i opady we wtorek w godzinach popołudniowych

W ten dzień temperatura wyraźnie spadnie, więc oziębienie będzie odczuwalne. Mimo to nie będzie jeszcze bardzo zimno, bo termometry wskażą także dwucyfrowe wartości.

Temperatura maksymalna we wtorek, 29 marca

Ponadto temperatura okaże się dość zróżnicowana, ponieważ spodziewamy się maksymalnie od 6-9oC na północy przez 9-11oC w centrum do 11-13oC na południu naszego kraju.

W nocy z wtorku na środę (29/30.03.2022) w całej Polsce prognozujemy zachmurzenie duże bądź całkowite. Ponadto opady wystąpią na krańcach południowych oraz na północy i częściowo w centrum.

Zachmurzenie i opady w nocy

Warto zaznaczyć, że będą one przelotne, a na północy gdzieniegdzie będzie padać deszcz ze śniegiem, a nawet sam śnieg.

Tak jak w przeciągu dnia, tak też i w nocy temperatura okaże się dość mocno zróżnicowana. Na północy będą miały miejsce lekkie przymrozki, a na południu noc będzie dość ciepła jak na koniec marca.

Temperatura minimalna w nocy

Stacje meteorologiczne zarejestrują temperaturę minimalną wynoszącą od -2oC do 2oC w obszarach północnych, od 0oC do 4oC w centrum oraz od 3oC do 6oC na południu.

Środa (30.03.2022) również minie pod znakiem nie tylko przelotnych opadów. Na południu Polski wystąpią bowiem opady w postaci ciągłego deszczu, a rzadziej deszczu ze śniegiem. Za to na północy będzie to przelotny śnieg oraz deszcz ze śniegiem.

Zachmurzenie i opady w środę w godzinach porannych

Z biegiem czasu strefa opadów z południa przemieszczać się będzie na wschód i obejmie znaczne rejony kraju, ponieważ cały obszar południowy oraz częściowo centrum. Za to na północy opady mieszane będą powoli zanikać.

Zachmurzenie i opady w środę popołudniu

Temperatura niemal wszędzie również wyraźnie spadnie, choć miejscami zanotujemy lekkie ocieplenie. Ponadto znów maksymalna wartość temperatury okaże się zróżnicowana.

Temperatura maksymalna w środę, 30 marca

Termometry w ten dzień wskażą maksymalnie od 3-5oC na północnym wschodzie przez 5-9oC w przeważającej części Polski do 9-14oC na południowym wschodzie i częściowo na południu.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 18-24.03.2024. Zmienna temperatura i sporo opadów

W prognozie na nadchodzący tydzień nie mamy dobrych informacji. Czekają nas wahania temperatury, będzie mało słońca i często będzie padać. Początkowo może być to śnieg. Poniedziałek (18.03.2024) z dominacją chmur i przelotnymi …

Niedziela z załamaniem pogody. Pojawią się burze z silnym wiatrem

Po ostatnich wielu dość pogodnych i ciepłych, a niekiedy bardzo ciepłych dniach nadchodzą duże zmiany w pogodzie. Przed nami dłuższy chłodny okres z częstymi opadami.  Zmiany rozpoczną się już w nadchodzącą noc. …

Prognoza na tydzień 25-31.03.2024. Nadchodzi duże ocieplenie i sporo słońca

W nadchodzącym tygodniu czekają nas duże zmiany w pogodzie. Po chłodnym jego początku z przelotnymi opadami różnego rodzaju zacznie się wyraźnie ocieplać, dodatkowo niebo rozpogodzi się, a opadów będzie mniej. Będziemy mogli …

Pogoda na tydzień 08-14.04.2024. Nadchodzi ochłodzenie. Wystąpią przelotne opady

W nadchodzącym tygodniu czeka nas zmienna pogoda. Wystąpi duże wahania temperatury, a miejscami wystąpią opady deszczu. W poniedziałek (08.04.2024) dużo słońca i tylko trochę chmur piętra wysokiego. Większe zachmurzenie tylko na północy. …

Obserwuj nas

Najnowsze artykuły

Pogoda na tydzień 15-21.04.2024. Spore ochłodzenie i więcej opadów oraz burz

Zgodnie z naszymi prognozami nad północną, wschodnią oraz południową częścią...

Niedziela z załamaniem pogody. Pojawią się burze z silnym wiatrem

Po ostatnich wielu dość pogodnych i ciepłych, a niekiedy bardzo...

Pogoda na tydzień 08-14.04.2024. Nadchodzi ochłodzenie. Wystąpią przelotne opady

W nadchodzącym tygodniu czeka nas zmienna pogoda. Wystąpi duże wahania...