W niedzielę gwałtowna zmiana pogody

Po ciepłej i słonecznej końcówce sierpnia i początku września w końcu nadejdzie zmiana pogody. Już nie będziemy pod wpływem stabilnej i pogodnej aury. W dniu jutrzejszym przez Polskę mogą się przetoczyć się dość silne zjawiska burzowe. Wszystko to za sprawą przejścia niżu nad naszym krajem.

Pierwsza część dnia niemal w całej Polsce będzie bardzo gorąca, ale raczej obędzie się bez upałów. Na obszarze położonym na południe od linii Zielona Góra-Białystok temperatura maksymalna wyniesie średnio około 27-29ºC. Wystąpi jednak mała możliwość lokalnego przekroczenia granicy 30ºC, a więc pojawienia się upału. Na północ od wcześniej wspomnianej linii od rana będzie chłodniej. W najcieplejszym momencie dnia spodziewane jest tam tylko 19ºC, a lokalnie zaledwie 16ºC. Przyczyną tak niskiej temperatury jest rzecz jasna całkowite zachmurzenie warstwowe wraz z dość silnymi opadami deszczu. Z biegiem godzin więcej chmur będzie pojawiało się w cieplejszej części Polski. Będą to chmury konwekcyjne; najpierw cumulus, a następnie cumulonimbus. Popołudniu powinny pojawić się burze, które miejscami, a zwłaszcza na północnym wschodzie mogą być gwałtowne. Należy podkreślić, że trudno określić czy burze faktycznie będą silniejsze czy słabsze, a nawet nie można wykluczyć, że wcale się nie pojawią. To wszystko ze względu na niskie wartości energii konwekcyjnej, a tylko miejscami wysokie wartości kinematyczne. Co ciekawe lokalnie mogą nie pojawić się żadne warunki burzowe. Mimo to należy mieć na uwadze, że jutro możliwe są burze w niemal całej Polsce i należy zachować ostrożność. Bądź co bądź, i tak nastąpi oziębienie i zepsucie pogody przez niż, który da niedzielne burze. Jak poważne będzie pogorszenie pogody? Tego Państwo mogą się dowiedzieć w jutrzejszej prognozie pogody.

Jeśli chodzi o noc z niedzieli na poniedziałek, to nadal możliwe będą burze. Niemal na całym terytorium Polski wystąpi zachmurzenie całkowite oraz opady deszczu, jednak w niektórych miejscach pojawią się przerwy w chmurach. Noc będzie dość ciepła. Wszędzie temperatura wyrównana, bo od 14ºC do 16/17ºC. Na północno zachodniej części wybrzeża pojawi się słaby sztorm.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Przed nami znaczne pogorszenie pogody. Wystąpią śnieżyce i ulewy. Powieje również silny wiatr

Obszar kraju dostał się obecnie pod wpływ głębokiego ośrodka niżowego, który wędruje nad Skandynawią. Nad Polską przemieszcza się chłodny front z nim związany, który przynosi opady różnego rodzaju i lokalne burze. W …

Pogoda na tydzień 20-26.02.2023. Ciepło, wietrznie i deszczowo. Ochłodzenie możliwe w weekend

W nadchodzącym tygodniu dominować będą ośrodki niżowe, które przyniosą dość wysokie temperatury, ale też częste opady, głównie deszczu oraz silny wiatr. Poniedziałek (20.02.2023) rozpocznie się dominacją chmur. Większe rozpogodzenia tylko na południowym …

Pogoda na tydzień 06-12.03.2023. Przed nami dynamiczna aura ze sporą ilością opadów

W nadchodzącym tygodniu władze nad pogodą będą sprawować ośrodki niżowe, które przyniosą wahania temperatury, dużo opadów różnego rodzaju, lokalne burze, a także silny wiatr. Czeka nas prawdziwa pogodowa mieszanka. W poniedziałek (06.03.2023) …

Prognoza pogody na tydzień 20-26.03.2023. Ciepło, ale więcej chmur i opadów deszczu

Po ciepłym i pogodnym weekendzie czeka nas również ciepły tydzień, lecz będzie więcej chmur oraz opadów deszczu. Poniedziałek (20.03.2023) z dominacją chmur i przelotnymi opadami deszczu.  Początkowo więcej pogodnego nieba na południowym …