W niedzielę zrobi się gorąco. Miejscami możliwe groźne burze!

Tegoroczny kwiecień jest jednym z najcieplejszych na przestrzeni wielu lat. Oprócz wysokich temperatur jak na ten miesiąc pojawiają się również liczne burze. Kolejna szansa na te zjawiska pojawi się już dziś. Burze mogą okazać się gwałtowne. 

Po porannych burzach na południowym wschodzie Polski i na południowym Mazowszu czeka nas słoneczna pogoda w całym kraju. Po południu na niebie zaczną pojawiać się chmury kłębiaste, z których późnym popołudniem rozwiną się burze. Sytuacja z burzami będzie dość skomplikowana, ze względu na procesy hamujące rozwój zjawisk burzowych. Burze możliwe są na znacznym obszarze Polski, jednak szanse na ich pojawienie się będą ograniczone. Największe szanse wystąpią w woj. łódzkim, świętokrzyskim, mazowieckim, a także częściowo w Wielkopolsce, Podlasiu i w regionach południowej Polski. Zjawiska mogą okazać się gwałtowne. Komórki burzowe generować będą silne opady deszczu i gradu o średnicy 1-3 cm. Miejscami możliwe również silne porywy wiatru (60-80km/h.) Nie wyklucza się rozwoju kilku superkomórek burzowych.

Temperatura maksymalna w dzień od 13-14 stopni nad samym morzem, 21-24 st. w północnej części Polski do 25-28 st. na pozostałym obszarze kraju. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z kierunków południowych.

Prognoza burz na niedzielę (29.04.2018) 

Kliknij tutaj, aby zobaczyć szczegółową mapę z prognozą burz.

W nocy z niedzieli na poniedziałek w wielu miejscach możliwe są przelotne opady deszczu i burze. Największa możliwość ich wystąpienia w dalszym ciągu obecna będzie w centralnej, a także północnej i częściowo zachodniej połowie Polski Temperatura minimalna od 8 stopni w Zatoce Gdańskiej do 13-15 st. na przeważającym obszarze kraju.

Zalecamy szczególną ostrożność i baczne obserwowanie nieba w dniu dzisiejszym. Zachęcamy również do śledzenia naszych ostrzeżeń pogodowych oraz radaru burz dostępnego na Naszej stronie. 

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 20-26.11.2023. Dużo opadów deszczu i śniegu. Wystąpi też silny wiatr

W przyszłym tygodniu czeka nas zmienna pogoda, wystąpią duże i częste wahania temperatury. Będzie często i obficie padać zarówno deszcz, jak i śnieg. Wystąpi również silny wiatr. Poniedziałek (20.11.2023) będzie pochmurnym dniem z …

Pogoda na tydzień 06-12.11.2023. Umiarkowane temperatury i dużo przelotnych opadów

Przed nami tydzień z umiarkowanymi temperaturami jak na początek listopad i ze zmienną pogodą. Często będzie się chmurzyć i padać. Może też nieco mocniej wiać. Poniedziałek (06.11.2023) z dominacją chmur i opadów …