W piątek ciąg dalszy opadów śniegu i silnego wiatru. Pojawi się też lekki mróz

Nad naszym krajem panuje w dalszym ciągu dynamiczna pogoda. Silny, porywisty wiatr wraz z opadami śniegu dał się we znaki niemal wszędzie w czwartek.

Jak się okazuje w piątek czeka nas kontynuacja takiej aury. Zagwarantuje to nam głęboki niż atmosferyczny, który znajdzie się blisko Polski, a dokładniej za wschodnią granicą.

Sytuacja baryczna w piątek, 21 stycznia

W ten dzień (21.01.2022) od rana padać śnieg będzie na wschodzie oraz częściowo w centrum i na południu. Będzie miał on charakter przelotny i okresami intensywny.

W połączeniu z wiatrem wiejącym cały dzień w porywach 40-70 km/h powstaną zamiecie i zawieje śnieżne. Na zachodzie aura okaże się spokojniejsza, bowiem będzie tam słonecznie i bez opadów.

Spodziewane opady i zachmurzenie w godzinach porannych

Z biegiem godzin opady będą zanikały, a zachmurzenie nieco zmaleje. Wciąż jednak gdzieniegdzie będzie intensywnie sypać śnieg, więc pokrywa śnieżna do końca dnia w rejonach wschodnich wyraźnie wzrośnie.

Poza tym porywy wiatru nieznacznie osłabną i w drugiej części dnia wszędzie powieje do 40-60 km/h.

Zachmurzenie i opady w godzinach popołudniowych

Temperatura maksymalna okaże się wyrównana w całej Polsce. Termometry wskażą od -3oC do 0oC na wschodzie, od -2oC do 0oC w centrum oraz od 0oC do 2oC na zachodzie kraju.

Temperatura maksymalna w piątek, 21 stycznia

Jedynie w rejonach podgórskich będzie znacznie zimniej, bo w dzień spodziewamy się tam zaledwie od -7oC do -3oC.

Noc z piątku na sobotę (21/22.02.2022) przyniesie w dalszym ciągu przelotne opady śniegu na wschodzie, ale również dodatkową ich porcję na południu.

Jedynie na północnym zachodzie oraz częściowo w centrum niebo będzie niemal bezchmurne. Porywy wiatru znacząco osłabną i powieje tylko do 30-50 km/h na wschodzie Polski.

Zachmurzenie i opady w godzinach nocnych

Temperatura minimalna wyniesie od -7oC do -3oC na wschodzie, od -5oC do -2oC w centrum oraz od -3oC do 0oC na zachodzie.

Temperatura minimalna w nocy

W rejonach podgórskich znów będzie znacznie zimniej, ponieważ stacje meteorologiczne zarejestrują tam przeważnie od -12oC do -6oC.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Umiarkowanie ciepły weekend. Lokalnie deszcz i burze

Ośrodek wyżowy znad Łotwy i Estonii, który kształtował pogodę w kraju przez ostatnie kilka dni zacznie ustępować. Od południa zaczniemy dostawać się w zasięg układu niżowego, który z rejonu Morza Adriatyckiego będzie …

Pogoda na weekend. Będzie ciepło, ale miejscami pojawią się burze

Po ostatnich chłodnych i w wielu miejscach deszczowych dniach w weekend czeka nas poprawa pogody. Wyraźnie się ociepli, będzie też coraz więcej słońca, a deszcz i burze wystąpią tylko miejscami, zwłaszcza w …

Pogoda na tydzień 08-14.05.2023. Przed nami dość ciepłe dni i niewiele opadów

Po chłodnym i w wielu miejscach deszczowym weekendzie czeka nas pogodny i umiarkowanie ciepły tydzień. Opadów będzie mniej niż w ostatnim czasie. W poniedziałek (08.05.2023) w większej części kraju dużo pogodnego nieba, …

Pogoda na tydzień 29.05-04.06.2023. Umiarkowane temperatury i niewiele opadów

Nadchodzący tydzień zapowiada się pogodnie, deszcz i burze wystąpią miejscami, a temperatury będą osiągać co najwyżej umiarkowane wartości. Najchłodniej na ten moment zapowiada się weekend. W poniedziałek (29.05.2023) na niebie zobaczymy trochę …