W piątek czeka nas zmienna pogoda. Lokalnie może znów zagrzmieć

Po upalnym i burzowym czerwcu lipiec rozpoczął się zdecydowanie chłodniejszą aurą, choć opadów również nie brakuje o czym świadczą kolejne lokalne podtopienia w ostatnich kilkunastu godzinach. Piąty dzień tygodnia również przyniesie kolejne porcje de5szczu.

W ten dzień (02.07.2021) już od godzin porannych będzie bardzo pochmurny w przeważającej części kraju. Jedynie na południu i północnym zachodzie będą miały większe przejaśnienia.

Deszcz o zmiennym, lecz silnym charakterze będzie miał miejsce na północnym wschodzie i na krańcach zachodnich. Takie rozmieszczenie opadów i chmur utrzyma się do wieczora z tym, że pojawi się więcej przejaśnień. Ponadto na Podkarpaciu i Podlasiu pojawią się słabe burze.

Rozmieszczenie opadów i chmur w godzinach popołudniowych

Opady nie zanikną, ale na zachodzie pod wieczór zrobi się bardzo pogodnie. Temperatura maksymalna będzie dość zróżnicowana.

W miejscach, gdzie będą miały miejsce opady termometry wskażą do 17-19oC, a w pozostałych rejonach na ogół 19-23oC. Lokalnie na Kujawach, Mazowszu i Pomorzu Gdańskim może być nieco cieplej. Silniejszy wiatr powieje jedynie na zachodzie i w porywach osiągnie 40-50 km/h.

Spodziewana temperatura maksymalna

Noc z piątku na sobotę (02/03.07.2021) minie pod znakiem deszczowej aury na wschodzie kraju i pogodnej na zachodzie. Co warto zaznaczyć, komórki opadowe obejmą większy obszar niż w dzień.

Spodziewane opady w nocy

Temperatura minimalna będzie wysoka w stosunku do temperatury maksymalnej w dzień, bowiem jej spadek okaże się mały. Prognozujemy od 12-14oC na południu i zachodzie do 14-16oC na pozostałym obszarze.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na piątek, 23 lipca. Przelotny deszcz wystąpi lokalnie. Temperatura do 26 stopni

Piątek nie przyniesie większych zmian w pogodzie względem ostatnich dniach. Temperatura nieznacznie wzrośnie. Kraj pozostanie w zasięgu układu wysokiego ciśnienia z zachodniej Europy. Napływać ma nadal ciepła masa powietrza polarno morskiego. W …

Prognoza burz na wtorek 13.07.2021 i noc 13/14.07.2021

We wtorek Polska pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia. Napływać będzie gorąca i wilgotna masa powietrza z południa i południowego wschodu. Burze prawdopodobne będą głównie na północnym wschodzie. Obszar objęty 1 stopniem zagrożenia …

Prognoza pogody na czwartek, 8 lipca. Znów upał do 34 stopni. Na zachodzie silne burze

W środę pogodę w zachodniej części kraju kształtował pofalowany front atmosferyczny. Podobnie będzie również w czwartek. Wspomniany front rozdziela dwie zróżnicowane masy powietrza: wyraźnie chłodniejszą polarną o cechach morskich nad regionami zachodnim …

Silny upał i gwałtowne burze z gradem już od jutra. Ile potrwa taka pogoda?

Dzisiaj gorąca pogoda panuje już praktycznie w całym kraju. Upał na razie notowany jest tylko miejscami w centralnej Polsce i nie jest on duży – 30/31 stopni. Jednak już od środy czekają …