W piątek czeka nas zmienna pogoda. Lokalnie może znów zagrzmieć

Po upalnym i burzowym czerwcu lipiec rozpoczął się zdecydowanie chłodniejszą aurą, choć opadów również nie brakuje o czym świadczą kolejne lokalne podtopienia w ostatnich kilkunastu godzinach. Piąty dzień tygodnia również przyniesie kolejne porcje de5szczu.

W ten dzień (02.07.2021) już od godzin porannych będzie bardzo pochmurny w przeważającej części kraju. Jedynie na południu i północnym zachodzie będą miały większe przejaśnienia.

Deszcz o zmiennym, lecz silnym charakterze będzie miał miejsce na północnym wschodzie i na krańcach zachodnich. Takie rozmieszczenie opadów i chmur utrzyma się do wieczora z tym, że pojawi się więcej przejaśnień. Ponadto na Podkarpaciu i Podlasiu pojawią się słabe burze.

Rozmieszczenie opadów i chmur w godzinach popołudniowych

Opady nie zanikną, ale na zachodzie pod wieczór zrobi się bardzo pogodnie. Temperatura maksymalna będzie dość zróżnicowana.

W miejscach, gdzie będą miały miejsce opady termometry wskażą do 17-19oC, a w pozostałych rejonach na ogół 19-23oC. Lokalnie na Kujawach, Mazowszu i Pomorzu Gdańskim może być nieco cieplej. Silniejszy wiatr powieje jedynie na zachodzie i w porywach osiągnie 40-50 km/h.

Spodziewana temperatura maksymalna

Noc z piątku na sobotę (02/03.07.2021) minie pod znakiem deszczowej aury na wschodzie kraju i pogodnej na zachodzie. Co warto zaznaczyć, komórki opadowe obejmą większy obszar niż w dzień.

Spodziewane opady w nocy

Temperatura minimalna będzie wysoka w stosunku do temperatury maksymalnej w dzień, bowiem jej spadek okaże się mały. Prognozujemy od 12-14oC na południu i zachodzie do 14-16oC na pozostałym obszarze.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Niedziela z załamaniem pogody. Pojawią się burze z silnym wiatrem

Po ostatnich wielu dość pogodnych i ciepłych, a niekiedy bardzo ciepłych dniach nadchodzą duże zmiany w pogodzie. Przed nami dłuższy chłodny okres z częstymi opadami.  Zmiany rozpoczną się już w nadchodzącą noc. …

Pogoda na tydzień 18-24.03.2024. Zmienna temperatura i sporo opadów

W prognozie na nadchodzący tydzień nie mamy dobrych informacji. Czekają nas wahania temperatury, będzie mało słońca i często będzie padać. Początkowo może być to śnieg. Poniedziałek (18.03.2024) z dominacją chmur i przelotnymi …

Pogoda na tydzień 08-14.04.2024. Nadchodzi ochłodzenie. Wystąpią przelotne opady

W nadchodzącym tygodniu czeka nas zmienna pogoda. Wystąpi duże wahania temperatury, a miejscami wystąpią opady deszczu. W poniedziałek (08.04.2024) dużo słońca i tylko trochę chmur piętra wysokiego. Większe zachmurzenie tylko na północy. …

Prognoza na tydzień 25-31.03.2024. Nadchodzi duże ocieplenie i sporo słońca

W nadchodzącym tygodniu czekają nas duże zmiany w pogodzie. Po chłodnym jego początku z przelotnymi opadami różnego rodzaju zacznie się wyraźnie ocieplać, dodatkowo niebo rozpogodzi się, a opadów będzie mniej. Będziemy mogli …

Obserwuj nas

Najnowsze artykuły

Pogoda na tydzień 15-21.04.2024. Spore ochłodzenie i więcej opadów oraz burz

Zgodnie z naszymi prognozami nad północną, wschodnią oraz południową częścią...

Niedziela z załamaniem pogody. Pojawią się burze z silnym wiatrem

Po ostatnich wielu dość pogodnych i ciepłych, a niekiedy bardzo...

Pogoda na tydzień 08-14.04.2024. Nadchodzi ochłodzenie. Wystąpią przelotne opady

W nadchodzącym tygodniu czeka nas zmienna pogoda. Wystąpi duże wahania...