W piątek czeka nas zmienna pogoda. Lokalnie może znów zagrzmieć

Po upalnym i burzowym czerwcu lipiec rozpoczął się zdecydowanie chłodniejszą aurą, choć opadów również nie brakuje o czym świadczą kolejne lokalne podtopienia w ostatnich kilkunastu godzinach. Piąty dzień tygodnia również przyniesie kolejne porcje de5szczu.

W ten dzień (02.07.2021) już od godzin porannych będzie bardzo pochmurny w przeważającej części kraju. Jedynie na południu i północnym zachodzie będą miały większe przejaśnienia.

Deszcz o zmiennym, lecz silnym charakterze będzie miał miejsce na północnym wschodzie i na krańcach zachodnich. Takie rozmieszczenie opadów i chmur utrzyma się do wieczora z tym, że pojawi się więcej przejaśnień. Ponadto na Podkarpaciu i Podlasiu pojawią się słabe burze.

Rozmieszczenie opadów i chmur w godzinach popołudniowych

Opady nie zanikną, ale na zachodzie pod wieczór zrobi się bardzo pogodnie. Temperatura maksymalna będzie dość zróżnicowana.

W miejscach, gdzie będą miały miejsce opady termometry wskażą do 17-19oC, a w pozostałych rejonach na ogół 19-23oC. Lokalnie na Kujawach, Mazowszu i Pomorzu Gdańskim może być nieco cieplej. Silniejszy wiatr powieje jedynie na zachodzie i w porywach osiągnie 40-50 km/h.

Spodziewana temperatura maksymalna

Noc z piątku na sobotę (02/03.07.2021) minie pod znakiem deszczowej aury na wschodzie kraju i pogodnej na zachodzie. Co warto zaznaczyć, komórki opadowe obejmą większy obszar niż w dzień.

Spodziewane opady w nocy

Temperatura minimalna będzie wysoka w stosunku do temperatury maksymalnej w dzień, bowiem jej spadek okaże się mały. Prognozujemy od 12-14oC na południu i zachodzie do 14-16oC na pozostałym obszarze.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na dwa dni. Przed nami pochmurna aura z opadami deszczu. Będzie też wietrznie

Nad naszym krajem od jakiegoś czasu panuje dość chłodna i pochmurna pogoda wraz z opadami. Taki stan rzeczy gwarantują ośrodki niskiego ciśnienia, które przetaczają się w naszej części kontynentu. W kolejnych dniach …

Prognoza pogody na tydzień 11-17.10.2021

Po chłodnym i pogodnym weekendzie na początku nowego tygodnia czekają nas zmiany w pogodzie. Przybędzie chmur i będzie często padać, a temperatura w ciągu dnia pozostanie bez większych zmian, tylko noce będą …

Prognoza długoterminowa. Dość ciepła i dynamiczna pogoda, ale na horyzoncie widać ochłodzenie. Niewykluczony śnieg

Aktualnie jesteśmy pod wpływem kilku ośrodków barycznych. Przede wszystkim rozległego wyżu atmosferycznego znad Rosji oraz niżów znad Skandynawii. To zagwarantuje nam na początku zmienną pogodę, po której aura się ustabilizuje. W dalszym …

Pogoda na środę, 29 września. Ciepło, ale po południu zacznie postępować pogorszenie pogody

Jutro pogodę w kraju kształtował będzie rozległy ośrodek wyżowy z centrum ulokowanym nad północno wschodnią częścią kontynentu. Jednak od zachodu zacznie się system frontów związany z ośrodkiem niżowym z centrum nad Morzem …