W piątek czeka nas zmienna pogoda. Lokalnie może znów zagrzmieć

Po upalnym i burzowym czerwcu lipiec rozpoczął się zdecydowanie chłodniejszą aurą, choć opadów również nie brakuje o czym świadczą kolejne lokalne podtopienia w ostatnich kilkunastu godzinach. Piąty dzień tygodnia również przyniesie kolejne porcje de5szczu.

W ten dzień (02.07.2021) już od godzin porannych będzie bardzo pochmurny w przeważającej części kraju. Jedynie na południu i północnym zachodzie będą miały większe przejaśnienia.

Deszcz o zmiennym, lecz silnym charakterze będzie miał miejsce na północnym wschodzie i na krańcach zachodnich. Takie rozmieszczenie opadów i chmur utrzyma się do wieczora z tym, że pojawi się więcej przejaśnień. Ponadto na Podkarpaciu i Podlasiu pojawią się słabe burze.

Rozmieszczenie opadów i chmur w godzinach popołudniowych

Opady nie zanikną, ale na zachodzie pod wieczór zrobi się bardzo pogodnie. Temperatura maksymalna będzie dość zróżnicowana.

W miejscach, gdzie będą miały miejsce opady termometry wskażą do 17-19oC, a w pozostałych rejonach na ogół 19-23oC. Lokalnie na Kujawach, Mazowszu i Pomorzu Gdańskim może być nieco cieplej. Silniejszy wiatr powieje jedynie na zachodzie i w porywach osiągnie 40-50 km/h.

Spodziewana temperatura maksymalna

Noc z piątku na sobotę (02/03.07.2021) minie pod znakiem deszczowej aury na wschodzie kraju i pogodnej na zachodzie. Co warto zaznaczyć, komórki opadowe obejmą większy obszar niż w dzień.

Spodziewane opady w nocy

Temperatura minimalna będzie wysoka w stosunku do temperatury maksymalnej w dzień, bowiem jej spadek okaże się mały. Prognozujemy od 12-14oC na południu i zachodzie do 14-16oC na pozostałym obszarze.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 20-26.11.2023. Dużo opadów deszczu i śniegu. Wystąpi też silny wiatr

W przyszłym tygodniu czeka nas zmienna pogoda, wystąpią duże i częste wahania temperatury. Będzie często i obficie padać zarówno deszcz, jak i śnieg. Wystąpi również silny wiatr. Poniedziałek (20.11.2023) będzie pochmurnym dniem z …

Pogoda na tydzień 06-12.11.2023. Umiarkowane temperatury i dużo przelotnych opadów

Przed nami tydzień z umiarkowanymi temperaturami jak na początek listopad i ze zmienną pogodą. Często będzie się chmurzyć i padać. Może też nieco mocniej wiać. Poniedziałek (06.11.2023) z dominacją chmur i opadów …

Nadchodzą śnieżyce i marznący deszcz. Miejscami spadnie nawet 30 cm śniegu!

W weekend w południowej i częściowo wschodniej kraju minie pod znakiem śnieżyc, a na krańcach południowych także opadów marznących. Sprawcą załamania pogody będzie ośrodek niżowy, którego centrum w sobotę w południe znajdzie …

Pogoda na tydzień 04-10.12.2023. Mniej opadów śniegu. Nocami spory mróz

Po weekendzie ze śnieżycami, w kolejnych dniach opadów będzie mniej, lecz pogodnego nieba będzie niewiele, a ujemne temperatury utrzymają się w większej części kraju. Nieco cieplej zrobi się dopiero w weekend. W …