W piątek czeka nas zmienna pogoda. Lokalnie może znów zagrzmieć

Po upalnym i burzowym czerwcu lipiec rozpoczął się zdecydowanie chłodniejszą aurą, choć opadów również nie brakuje o czym świadczą kolejne lokalne podtopienia w ostatnich kilkunastu godzinach. Piąty dzień tygodnia również przyniesie kolejne porcje de5szczu.

W ten dzień (02.07.2021) już od godzin porannych będzie bardzo pochmurny w przeważającej części kraju. Jedynie na południu i północnym zachodzie będą miały większe przejaśnienia.

Deszcz o zmiennym, lecz silnym charakterze będzie miał miejsce na północnym wschodzie i na krańcach zachodnich. Takie rozmieszczenie opadów i chmur utrzyma się do wieczora z tym, że pojawi się więcej przejaśnień. Ponadto na Podkarpaciu i Podlasiu pojawią się słabe burze.

Rozmieszczenie opadów i chmur w godzinach popołudniowych

Opady nie zanikną, ale na zachodzie pod wieczór zrobi się bardzo pogodnie. Temperatura maksymalna będzie dość zróżnicowana.

W miejscach, gdzie będą miały miejsce opady termometry wskażą do 17-19oC, a w pozostałych rejonach na ogół 19-23oC. Lokalnie na Kujawach, Mazowszu i Pomorzu Gdańskim może być nieco cieplej. Silniejszy wiatr powieje jedynie na zachodzie i w porywach osiągnie 40-50 km/h.

Spodziewana temperatura maksymalna

Noc z piątku na sobotę (02/03.07.2021) minie pod znakiem deszczowej aury na wschodzie kraju i pogodnej na zachodzie. Co warto zaznaczyć, komórki opadowe obejmą większy obszar niż w dzień.

Spodziewane opady w nocy

Temperatura minimalna będzie wysoka w stosunku do temperatury maksymalnej w dzień, bowiem jej spadek okaże się mały. Prognozujemy od 12-14oC na południu i zachodzie do 14-16oC na pozostałym obszarze.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 09-15.05.2022. Przed nami silne ocieplenie i gwałtowne burze

Nowy tydzień przyniesie zróżnicowaną aurą. Będą zarówno dni słoneczne, jak i deszczowe, chłodne oraz ciepłe, a lokalnie może być gorąco. W najbliższych dniach będzie dużo słońca i ciepło, jednak już końcówka tygodnia …

W połowie maja prawdopodobne silne ocieplenie i burze. Temperatura wzrośnie powyżej 25 stopni

Już od dłuższego czasu pogoda w naszym kraju jest dość słoneczna z temperaturą oscylującą zazwyczaj w granicach 17-21oC. Póki co w tym roku nie mieliśmy do czynienia z gorącą aurą, ale wszystko …

Pogoda. W drugiej połowie tygodnia duże ocieplenie i gwałtowne burze. Czy pojawi się upał?

Obecnie obszar kraju jest w zasięgu układu wyżowego znad Skandynawii. Po jego wschodniej stronie nad Polskę spływa powietrze arktyczne. Jednak w już drugiej połowie tygodnia wyż zacznie się przemieszczać nad Bałkany, a …

Prognoza na weekend. Czeka nas słoneczna i ciepła aura. Gdzie może popadać?

Aktualnie w naszym kraju ma miejsce ochłodzenie, które nie okazuje się zbyt znaczne. Temperatura na przeważającym obszarze oscyluje w granicach 18-21oC, a niebo nie jest bardzo zachmurzone. Lokalnie jednak pojawiają się opady …