W piątek możliwe pierwsze silniejsze burze!

leon contreras 453339 unsplash 1 leon contreras 453339 unsplash 1

Po kilku dniach względnego spokoju w pogodzie czeka nas znaczne jej pogorszenie. Temperatury pozostaną wysokie, ale na niebie w wielu miejscach pojawią się błyskawice. Burze mogą być dość gwałtowne. 

Pierwsze burze możliwe są już od godzin porannych, jednak największej intensyfikacji spodziewamy się w godzinach popołudniowych i wieczornych. Zjawiska możliwe są na znacznym obszarze kraju. Największe prawdopodobieństwo pojawi się na Ziemi Lubuskiej, Łódzkiej, w Wielkopolsce, a także częściowo na Śląsku, Mazowszu i woj. Świętokrzyskim. W tych województwach burze mogą być dość silne. Możliwe są opady gradu o średnicy do 1-3 cm, a także porywy wiatru do 80 km/h. Temperatura maksymalna od 17-18 stopni na północnym wschodzie kraju do 21-24 stopni na pozostałym obszarze Polski. Wiatr umiarkowany i dość silny z kierunków południowych.

Prognoza burz na piątek (13.04.2018)

618e0abd 623b 422c 9b2c c0e5d80153c9

(Naciśnij na mapę, aby poznać szczegóły)

W nocy z piątku na sobotę w całym kraju zachmurzenie duże i całkowite. Wszędzie możliwe są opady deszczu, a miejscami także burze. Będą jednak już słabsze niż w dzień. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie i zachodzie – około 8 stopni. Na pozostałym obszarze temperatura minimalna 9-11 stopni.

W związku z tym, że po raz pierwszy w tym sezonie możliwe są silniejsze burze zalecamy szczególną ostrożność i śledzenie radaru burz oraz ostrzeżeń pogodowych na Naszej stronie.