W piątek możliwe pierwsze silniejsze burze!

Po kilku dniach względnego spokoju w pogodzie czeka nas znaczne jej pogorszenie. Temperatury pozostaną wysokie, ale na niebie w wielu miejscach pojawią się błyskawice. Burze mogą być dość gwałtowne. 

Pierwsze burze możliwe są już od godzin porannych, jednak największej intensyfikacji spodziewamy się w godzinach popołudniowych i wieczornych. Zjawiska możliwe są na znacznym obszarze kraju. Największe prawdopodobieństwo pojawi się na Ziemi Lubuskiej, Łódzkiej, w Wielkopolsce, a także częściowo na Śląsku, Mazowszu i woj. Świętokrzyskim. W tych województwach burze mogą być dość silne. Możliwe są opady gradu o średnicy do 1-3 cm, a także porywy wiatru do 80 km/h. Temperatura maksymalna od 17-18 stopni na północnym wschodzie kraju do 21-24 stopni na pozostałym obszarze Polski. Wiatr umiarkowany i dość silny z kierunków południowych.

Prognoza burz na piątek (13.04.2018)

(Naciśnij na mapę, aby poznać szczegóły)

W nocy z piątku na sobotę w całym kraju zachmurzenie duże i całkowite. Wszędzie możliwe są opady deszczu, a miejscami także burze. Będą jednak już słabsze niż w dzień. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie i zachodzie – około 8 stopni. Na pozostałym obszarze temperatura minimalna 9-11 stopni.

W związku z tym, że po raz pierwszy w tym sezonie możliwe są silniejsze burze zalecamy szczególną ostrożność i śledzenie radaru burz oraz ostrzeżeń pogodowych na Naszej stronie. 

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 20-26.11.2023. Dużo opadów deszczu i śniegu. Wystąpi też silny wiatr

W przyszłym tygodniu czeka nas zmienna pogoda, wystąpią duże i częste wahania temperatury. Będzie często i obficie padać zarówno deszcz, jak i śnieg. Wystąpi również silny wiatr. Poniedziałek (20.11.2023) będzie pochmurnym dniem z …

Pogoda na tydzień 06-12.11.2023. Umiarkowane temperatury i dużo przelotnych opadów

Przed nami tydzień z umiarkowanymi temperaturami jak na początek listopad i ze zmienną pogodą. Często będzie się chmurzyć i padać. Może też nieco mocniej wiać. Poniedziałek (06.11.2023) z dominacją chmur i opadów …