Weekend ze sporą ilością opadów

W ostatnim czasie mieliśmy dynamiczną i zmienną pogodę. Występowały na przemian okresy ciepłe i chłodniejsze, pojawiały się opady różnego rodzaju, a miejscami także burze. Były też dni wietrzne. A jakiej pogody możemy się spodziewać w ten weekend? Tego dowiedzą się państwo poniżej.

W sobotę obszar kraju znajdzie się pomiędzy rozległym ośrodkiem wyżowym z nad Atlantyku a środkami niżowym z nad wschodniej część kontynentu. Napływać będzie powietrze arktyczne stare.

Pierwszy dzień weekendu praktycznie wszędzie upłynie pod znakiem zachmurzenia całkowitego, tylko lokalnie na zachodzie, północnym i południowym zachodzie oraz w centrum możliwe są rozpogodzenia. Na Podkarpaciu oraz na wschodzie i południu Małopolski wystąpią ciągłe intensywne opady deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, a miejscami na wschodzie, w centrum oraz nad morzem przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Nad morzem możliwe także burze. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z sektora zachodniego.

Noc z zachmurzeniem dużym, lokalnie okresami umiarkowanym. Na północy, zachodzie, południowym zachodzie, w centrum oraz na Lubelszczyźnie możliwe są przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, na zachodzie początkowo miejscami także deszczu. Temperatura minimalna od -3-(-2) st. na południu (w górach: od -7 do -5 st.) przez -2-(-1) st. na północy i -1-0 st. na wschodzie do 0-1 st. w centrum i częściowo na zachodzie. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z kierunków zachodnich.

W niedzielę zachmurzenie duże i umiarkowane, a na zachodzie, południowym zachodzie, w centrum oraz nad morzem możliwe są przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -1-0 st. na północnym wschodzie do 1-2 st. na pozostałym obszarze kraju.

Kolejne dni jeszcze chłodniejsze, zwłaszcza na wschodzie. Może też być trochę opadów różnego rodzaju, zwłaszcza w środę. Więcej na ten temat w kolejnych prognozach.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 27.03-02.04.2023. Znaczne ochłodzenie. Pojawią się opady śniegu i przymrozki

Po okresie prawdziwie wiosennej aury, który zakończyły wczorajsze weekendowe burze, w nowym tygodniu czekają nas duże zmiany. W jego pierwszych dniach wyraźnie się ochłodzi, wystąpią też opady różnego rodzaju. Druga połowa tygodnia …

Pogoda na weekend. Ciepło i na ogół słonecznie. Tylko lokalnie możliwy przelotny deszcz

W weekend obszar kraju znajdzie się pomiędzy wyżem znad Wschodniej Europy a wielocentrycznym niżem znad północnej i zachodniej części kontynentu. Nad regionami zachodnimi i północnymi będą zaznaczać się fronty związane ze wspomnianym …

Pogoda na tydzień 06-12.03.2023. Przed nami dynamiczna aura ze sporą ilością opadów

W nadchodzącym tygodniu władze nad pogodą będą sprawować ośrodki niżowe, które przyniosą wahania temperatury, dużo opadów różnego rodzaju, lokalne burze, a także silny wiatr. Czeka nas prawdziwa pogodowa mieszanka. W poniedziałek (06.03.2023) …

Przed nami znaczne pogorszenie pogody. Wystąpią śnieżyce i ulewy. Powieje również silny wiatr

Obszar kraju dostał się obecnie pod wpływ głębokiego ośrodka niżowego, który wędruje nad Skandynawią. Nad Polską przemieszcza się chłodny front z nim związany, który przynosi opady różnego rodzaju i lokalne burze. W …