Weekend ze sporą ilością opadów

W ostatnim czasie mieliśmy dynamiczną i zmienną pogodę. Występowały na przemian okresy ciepłe i chłodniejsze, pojawiały się opady różnego rodzaju, a miejscami także burze. Były też dni wietrzne. A jakiej pogody możemy się spodziewać w ten weekend? Tego dowiedzą się państwo poniżej.

W sobotę obszar kraju znajdzie się pomiędzy rozległym ośrodkiem wyżowym z nad Atlantyku a środkami niżowym z nad wschodniej część kontynentu. Napływać będzie powietrze arktyczne stare.

Pierwszy dzień weekendu praktycznie wszędzie upłynie pod znakiem zachmurzenia całkowitego, tylko lokalnie na zachodzie, północnym i południowym zachodzie oraz w centrum możliwe są rozpogodzenia. Na Podkarpaciu oraz na wschodzie i południu Małopolski wystąpią ciągłe intensywne opady deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, a miejscami na wschodzie, w centrum oraz nad morzem przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Nad morzem możliwe także burze. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z sektora zachodniego.

Noc z zachmurzeniem dużym, lokalnie okresami umiarkowanym. Na północy, zachodzie, południowym zachodzie, w centrum oraz na Lubelszczyźnie możliwe są przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, na zachodzie początkowo miejscami także deszczu. Temperatura minimalna od -3-(-2) st. na południu (w górach: od -7 do -5 st.) przez -2-(-1) st. na północy i -1-0 st. na wschodzie do 0-1 st. w centrum i częściowo na zachodzie. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z kierunków zachodnich.

W niedzielę zachmurzenie duże i umiarkowane, a na zachodzie, południowym zachodzie, w centrum oraz nad morzem możliwe są przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -1-0 st. na północnym wschodzie do 1-2 st. na pozostałym obszarze kraju.

Kolejne dni jeszcze chłodniejsze, zwłaszcza na wschodzie. Może też być trochę opadów różnego rodzaju, zwłaszcza w środę. Więcej na ten temat w kolejnych prognozach.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Alert pogodowy. W czwartek lokalnie przejdą silne burze. Będą mogły przynieść silny wiatr i grad

Już w najbliższych godzinach nad naszym krajem przejdzie chłodny front atmosferyczny. Poza odczuwalnym ochłodzeniem przede wszystkim przyniesie burze, które będą mogły okazać się lokalnie groźne. Znajdzie się on na zachodzie już w …

Pogoda na niedzielę, 24 kwietnia. Dość ciepło, ale pojawią się lokalne burze i dość silny wiatr

Obecnie nasz kraj jest pod wpływem niżu barycznego, który przemieszcza się przez Bałkany i w niedzielę jego centrum znajdzie się w Czechach oraz na południu Polski. Jego obecność sprawi, że pojawią się …

Pogoda. Najbliższe dni umiarkowanie ciepłe. Pojawią się przelotne opady deszczu

Obszar kraju znajduje się obecnie w zasięgu rozległego ośrodka wyżowego z centrum ulokowanym w rejonie Wysp Brytyjskich. W ciągu nadchodzących kilkudziesięciu godzin w polu barycznym nad Europą nie spodziewamy się większych zmian. …

Pogoda na weekend. Miejscami przelotny deszcz i burze. Na termometrach do 21 stopni

W weekend początkowo obszar kraju będzie w zasięgu ośrodka niżowego z centrum ulokowanym nad Morzem Barentsa. Nad Polską przejdzie chłodny front z nim związany. Natomiast w niedzielę kraj zacznie się dostawać pod …