Weekend ze sporą ilością opadów

W ostatnim czasie mieliśmy dynamiczną i zmienną pogodę. Występowały na przemian okresy ciepłe i chłodniejsze, pojawiały się opady różnego rodzaju, a miejscami także burze. Były też dni wietrzne. A jakiej pogody możemy się spodziewać w ten weekend? Tego dowiedzą się państwo poniżej.

W sobotę obszar kraju znajdzie się pomiędzy rozległym ośrodkiem wyżowym z nad Atlantyku a środkami niżowym z nad wschodniej część kontynentu. Napływać będzie powietrze arktyczne stare.

Pierwszy dzień weekendu praktycznie wszędzie upłynie pod znakiem zachmurzenia całkowitego, tylko lokalnie na zachodzie, północnym i południowym zachodzie oraz w centrum możliwe są rozpogodzenia. Na Podkarpaciu oraz na wschodzie i południu Małopolski wystąpią ciągłe intensywne opady deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, a miejscami na wschodzie, w centrum oraz nad morzem przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Nad morzem możliwe także burze. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z sektora zachodniego.

Noc z zachmurzeniem dużym, lokalnie okresami umiarkowanym. Na północy, zachodzie, południowym zachodzie, w centrum oraz na Lubelszczyźnie możliwe są przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, na zachodzie początkowo miejscami także deszczu. Temperatura minimalna od -3-(-2) st. na południu (w górach: od -7 do -5 st.) przez -2-(-1) st. na północy i -1-0 st. na wschodzie do 0-1 st. w centrum i częściowo na zachodzie. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z kierunków zachodnich.

W niedzielę zachmurzenie duże i umiarkowane, a na zachodzie, południowym zachodzie, w centrum oraz nad morzem możliwe są przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -1-0 st. na północnym wschodzie do 1-2 st. na pozostałym obszarze kraju.

Kolejne dni jeszcze chłodniejsze, zwłaszcza na wschodzie. Może też być trochę opadów różnego rodzaju, zwłaszcza w środę. Więcej na ten temat w kolejnych prognozach.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza burz na piątek 16.07.2021 i noc 16/17.07.2021

W piątek burze prawdopodobne będą w całym kraju. Polska pozostanie w zasięgu obniżonego ciśnienia. Napływać będzie bardzo ciepła i wilgotna masa powietrza, w której tworzyć będzie się konwekcja oraz burze. Obszar objęty …

Pogoda na środę, 4 sierpnia. Zróżnicowana temperatura, ulewy i burze

Wtorek przyniósł burze w wielu regionach, a także przelotny deszcz. Miejscami zjawiska miały gwałtowny przebieg. Również w środę, 4 sierpnia prognozujemy ulewy i burze. Temperatura będzie mocno zróżnicowana i uzależniona od zachmurzenia …

Prognoza pogody na czwartek, 8 lipca. Znów upał do 34 stopni. Na zachodzie silne burze

W środę pogodę w zachodniej części kraju kształtował pofalowany front atmosferyczny. Podobnie będzie również w czwartek. Wspomniany front rozdziela dwie zróżnicowane masy powietrza: wyraźnie chłodniejszą polarną o cechach morskich nad regionami zachodnim …

Już ponad 100 ofiar powodzi w Niemczech i Belgii. Zobacz przerażające nagrania

Silne burze, które przyniosły nawalne opady deszczu spowodowały w Niemczech oraz Belgii powodzie, które dokonały wielu zniszczeń i niestety spowodowały śmierć wielu ludzi. To największa powódź w tych rejonach od wielu lat. …