Weekend ze zmienną pogodą. Nadal będzie silnie wiało, miejscami możliwe burze

Zgodnie z naszymi prognozami ostatnie dwa dni minęły pod znakiem dynamicznej aury. Było wietrznie, okresy z rozpogodzeniami przeplatały się z opadami różnego rodzaju. Miejscami pojawiły się również pierwsze burze.

Weekend zmian w pogodzie nie przyniesie. W dalszym ciągu wpływ na pogodę w kraju będzie miał rozległy i głęboki ośrodek niskiego ciśnienia znad północnego Atlantyku oraz powstające w jego obrębie niże wtórne i systemy frontów z nimi związane. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 13.03.2021, 12 UTC

W sobotę (13.03.2021) rano dużo chmur w większości regionów, tylko na wschodzie więcej pogodnego nieba. Miejscami na północy, zachodzie, w centrum oraz w górach możliwe są opady. Na terenach górskich będzie to śnieg, a w pozostałej części tego obszaru głównie deszcz, tylko na północnym wschodzie przejściowo mokry śnieg.

W kolejnych godzinach już wszędzie na niebie dominować będą chmury. Na zachodzie i północy dużo opadów deszczu. W górach w dalszym ciągu opady śniegu. Na zachodzie wieczorem możliwe burze.

Temperatura wzrośnie do 4-6oC na północnym wschodzie, 6-7oC na północy i wschodzie, 7-8oC w centrum oraz na zachodzie, 8-9oC na południu, a na południowym zachodzie do 9-10oC. Wiatr umiarkowany i okresami dość silny z południowego zachodu, w porywach osiągający 40-50 km/h na przeważającym obszarze kraju, 60-70 km/h na południu i południowym zachodzie, w górach 80-90 km/h, a w szczytowych partiach Karpat do 110 km/h.

Noc z soboty na niedzielę (13/14.03.2021) rozpocznie się zachmurzeniem dużym i całkowitym, a na wschodzie, południowym wschodzie i północnym wschodzie deszczowo. Większe rozpogodzenia tylko na zachodzie Polski.

Z czasem natomiast w większości regionów rozpogodzi się. Jedynie na północy i południowym wschodzie utrzyma się dużo chmur i tam też sporo opadów deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem. W Karpatach sam śnieg.

Na termometrach zobaczymy od 1-2oC na północy, przez 2-3oC na przeważającym obszarze kraju do 4-5oC na Podkarpaciu i południu Lubelszczyzny. Powieje umiarkowany, okresami nieco bardziej odczuwalny południowo zachodni wiatr w porywach do 50-60 km/h. Silnie wiać będzie nad morzem: do 80 km/h i w Tatrach do około 120 km/h.

W niedzielę (14.03.2021) słońce na przemian z chmurami i opadami deszczu. Na południu lokalnie możliwe słabe burze. Początkowo możliwy deszcz ze śniegiem na Podkarpaciu.

Temperatura maksymalna wyniesie 2-5oC na północy, 6-7oC na zachodzie i w centrum, 7-8oC na wschodzie oraz 8-9oC na południu. Nadal utrzyma się umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Zmieni się tylko kierunek na zachodni. W porywach może osiągać: 40-50 km/h na wschodzie i południu, 50-60 km/h na północy (nad morzem do 80 km/h), 60-70 km/h, na zachodzie, w centrum i na północnym wschodzie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza długoterminowa. Przed nami ostatnie upały i burze, a potem czeka nas rześka aura

Jak się okazuje, upały zmierzają już do końca. W ostatnich dniach sierpnia doświadczymy jeszcze bardzo wysokich wartości temperatury wraz z burzami, ale następnie znacznie się ochłodzi. Na początku września czeka nas bowiem …

Prognoza pogody na tydzień 29.08-04.09.2022. Umiarkowane temperatury i przelotne opady

Po wielu gorących i burzowych dniach w nadchodzącym tygodniu wreszcie będziemy mogli odetchnąć. Temperatura będzie na umiarkowanym poziomie. Jednak opady nadal będą miały lokalny zasięg. Poniedziałek (29.08.2022) rozpocznie się dominacją chmur, tylko …

Pogoda na niedzielę. Na niebie dużo słońca, tylko lokalnie możliwy deszcz. Temperatura do 23 stopni

Polska w niedzielę (04.09.2022) pozostawać będzie w zasięgu wału wyżowego. W dniu jutrzejszym rozciągał będzie się on od Północnego Atlantyku przez Skandynawię po Bałkany i Morze Czarne. Nad regiony północne napływać będzie …

Pogoda. Początek września z umiarkowaną temperaturą. Lokalnie popada i zagrzmi

W ciągu pierwszych dwóch dni września obszar kraju znajdzie się w zasięgu klina wyżowego związanego z układami wyżowym znad Skandynawii. Napływać będzie powietrze arktyczne o cechach morskich. W czwartek (01.09.2022) na niebie …