Wtorek i środa z gorącą pogodą na zachodzie. Na wschodzie pojawi się wichura i intensywny deszcz

Zgodnie z wcześniejszymi prognozami nad Polskę nadchodzi krótkie ocieplenie, po którym również na krótko się ochłodzi, a po wszystkim zmierzymy się z falą upałów.

Podczas pierwszego wzrostu temperatury nie wszędzie będzie jednak słonecznie i przyjemnie.

Sytuacja baryczna z opadami we wtorek

Ze względu na bliskość rozbudowanego niżu atmosferycznego, którego centrum znajdzie się nad Białorusią wschodnie rejony kraju doświadczą sporej dawki opadów deszczu, a także silnych podmuchów wiatru. Następnie jednak wszędzie pojawi się prawdziwie letnia aura.

We wtorek (12.07.2022) już od początku dnia Polska podzieli się na dwie części. Pierwsza w zachodniej połowie kraju będzie miała do czynienia z niewielkim zachmurzeniem.

Za to w drugiej na wschodzie pojawi się sporo chmur, a na północnym wschodzie zacznie wkraczać strefa silnych opadów ciągłych. Poza tym lokalnie popada też na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

Zachmurzenie i opady we wtorek nad ranem

Z biegiem czasu deszcz zacznie wkraczać głębiej w nasz kraj, ale ograniczy się on cały czas tylko do wschodu. Intensywność opadów będzie spora, choć również zmienna. Ponadto na południu punktowo mogą pojawić się przelotne opady konwekcyjne. Na zachodzie wciąż będzie bardzo pogodnie.

Zachmurzenie i opady we wtorek popołudniu

Wcześniej wspomniany wiatr stopniowo od rana będzie się wzmagał i w godzinach popołudniowych na wschodzie wiatromierze wskażą nawet w porywach 60-80 km/h. Taka prędkość utrzyma się do godzinach porannych.

Temperatura maksymalna we wtorek, 12 lipca

W ten dzień temperatura okaże się bardzo zróżnicowana. Na wschodzie spodziewamy się maksymalnie zaledwie 15-20oC, w centrum 19-24oC, a na zachodzie 22-26oC.

Noc z wtorku na środę (12/13.07.2022) przyniesie identyczną aurę co w ciągu dnia. Znów na wschodzie będzie pochmurnie oraz deszczowo, a na zachodzie bardzo pogodnie.

Zachmurzenie i opady w nocy
Temperatura minimalna w nocy

Termometry wskażą wówczas minimalnie od 11-14oC na zachodzie oraz częściowo na południu i w centrum do 12-16oC na wschodzie i pozostałych rejonach.

Środa (13.07.2022) nad ranem okaże się jeszcze deszczowa na krańcach wschodnich, ale opady z biegiem czasu będą zanikać.

Tym razem również na zachodzie pojawi się dość dużo chmur, a w pierwszej części dnia bardzo słonecznie będzie jedynie w centrum i częściowo na wschodzie.

Zachmurzenie i opady w środę nad ranem

Popołudniu już nie będą miały miejsca żadne opady deszczu, a zachmurzenie będzie zmienne i wszędzie na ogół umiarkowane, a okresowo małe bądź duże.

Zachmurzenie i opady w środę popołudniu
Temperatura maksymalna w środę, 13 lipca

Temperatura wyraźnie wzrośnie i maksymalnie wyniesie 22-26oC na wschodzie, 24-27oC w centrum oraz 26-29oC na zachodzie. W tym ostatnim obszarze punktowo może być nawet 30oC.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza na tydzień 25-31.03.2024. Nadchodzi duże ocieplenie i sporo słońca

W nadchodzącym tygodniu czekają nas duże zmiany w pogodzie. Po chłodnym jego początku z przelotnymi opadami różnego rodzaju zacznie się wyraźnie ocieplać, dodatkowo niebo rozpogodzi się, a opadów będzie mniej. Będziemy mogli …

Pogoda na tydzień 15-21.04.2024. Spore ochłodzenie i więcej opadów oraz burz

Zgodnie z naszymi prognozami nad północną, wschodnią oraz południową częścią kraju przeszły burze przynoszące kres ciepłej aurze. W nowym tygodniu czeka nas duże ochłodzenie. Poniedziałek (15.04.2024) rozpocznie się dominacją chmur, rozpogodzenia możliwe …

Niedziela z załamaniem pogody. Pojawią się burze z silnym wiatrem

Po ostatnich wielu dość pogodnych i ciepłych, a niekiedy bardzo ciepłych dniach nadchodzą duże zmiany w pogodzie. Przed nami dłuższy chłodny okres z częstymi opadami.  Zmiany rozpoczną się już w nadchodzącą noc. …

Pogoda na tydzień 18-24.03.2024. Zmienna temperatura i sporo opadów

W prognozie na nadchodzący tydzień nie mamy dobrych informacji. Czekają nas wahania temperatury, będzie mało słońca i często będzie padać. Początkowo może być to śnieg. Poniedziałek (18.03.2024) z dominacją chmur i przelotnymi …

Obserwuj nas

Najnowsze artykuły

Pogoda na tydzień 15-21.04.2024. Spore ochłodzenie i więcej opadów oraz burz

Zgodnie z naszymi prognozami nad północną, wschodnią oraz południową częścią...

Niedziela z załamaniem pogody. Pojawią się burze z silnym wiatrem

Po ostatnich wielu dość pogodnych i ciepłych, a niekiedy bardzo...

Pogoda na tydzień 08-14.04.2024. Nadchodzi ochłodzenie. Wystąpią przelotne opady

W nadchodzącym tygodniu czeka nas zmienna pogoda. Wystąpi duże wahania...