Załamanie pogody we wtorek. Nad krajem przejdą ulewy

Okres ciepłej, pogodnej i stabilnej wyżowej pogody dobiega końca. Ośrodek wyżowy znad Wschodniej Europy, pod którego wpływem był kraj zaczął ustępować, a od zachodu dostajemy się w zasięg, niżu, który przemieszcza się znad Północnego Atlantyku nad Morze Północne

Już w poniedziałek nad regionami zachodnimi zaznaczył się chłodny wycinek pofalowanego frontu atmosferycznego. W kolejnych godzinach będzie przesuwał się on stopniowo w głąb Polski.

Dzisiaj nad krajem znajdzie się jego ciepły wycinek. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 02.11.2021

Wtorek (02.11.2021) rozpocznie się przewagą chmur na niebie, tylko na wschodzie większe rozpogodzenia. Na zachodzie, oraz północnym i południowym zachodzie ciągłe opady o natężeniu umiarkowanym.

W kolejnych godzinach już praktycznie wszędzie zachmurzenie całkowite, niewielkie rozpogodzenia jeszcze na wschodzie, a wieczorem zacznie się rozpogadzać na krańcach zachodnich.

Na południu, w centrum i na północy ciągłe opady deszczu. Na zachodzie opady o charakterze przelotnym.

Na termometrach zobaczymy 8-9oC na zachodzie, 9-10oC na północy oraz w centrum, 10oC wzdłuż zachodniej granicy, 10-11oC na północnym wschodzie, a na wschodzie i południowym wschodzie 12-13oC.

Wiatr umiarkowany, ze zmiennych kierunków. Nieco bardzie odczuwalny będzie na wschodzie: porywy do 40 km/h oraz w Karpatach: porywy do 60-70 km/h.

W nocy z wtorku na środę (02/03.11.2021) w większości regionów zachmurzenie całkowite, tylko na południu, a w drugiej części nocy także na południowym zachodzie sporo pogodnego nieba.

Na wschodzie i północy dużo opadów deszczu. Początkowo deszczowo również na południu. Zanikające opady deszczu na zachodzie oraz w centrum.

Temperatura minimalna od 0-3oC na krańcach południowych i 4-5oC w głębi regionów południowych oraz w centrum przez 5-6oC na zachodzie i północy do 6-7oC na południowym zachodzie, wschodzie, a także północnym wschodzie.

Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków. Nieco silniejszy będzie na południowym wschodzie: porywy do 40-50 km/h

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 18-24.03.2024. Zmienna temperatura i sporo opadów

W prognozie na nadchodzący tydzień nie mamy dobrych informacji. Czekają nas wahania temperatury, będzie mało słońca i często będzie padać. Początkowo może być to śnieg. Poniedziałek (18.03.2024) z dominacją chmur i przelotnymi …

Prognoza na tydzień 25-31.03.2024. Nadchodzi duże ocieplenie i sporo słońca

W nadchodzącym tygodniu czekają nas duże zmiany w pogodzie. Po chłodnym jego początku z przelotnymi opadami różnego rodzaju zacznie się wyraźnie ocieplać, dodatkowo niebo rozpogodzi się, a opadów będzie mniej. Będziemy mogli …

Pogoda na tydzień 08-14.04.2024. Nadchodzi ochłodzenie. Wystąpią przelotne opady

W nadchodzącym tygodniu czeka nas zmienna pogoda. Wystąpi duże wahania temperatury, a miejscami wystąpią opady deszczu. W poniedziałek (08.04.2024) dużo słońca i tylko trochę chmur piętra wysokiego. Większe zachmurzenie tylko na północy. …

Obserwuj nas

Najnowsze artykuły

Pogoda na tydzień 08-14.04.2024. Nadchodzi ochłodzenie. Wystąpią przelotne opady

W nadchodzącym tygodniu czeka nas zmienna pogoda. Wystąpi duże wahania...

Prognoza na tydzień 25-31.03.2024. Nadchodzi duże ocieplenie i sporo słońca

W nadchodzącym tygodniu czekają nas duże zmiany w pogodzie. Po...

Pogoda na tydzień 18-24.03.2024. Zmienna temperatura i sporo opadów

W prognozie na nadchodzący tydzień nie mamy dobrych informacji. Czekają...