Zimny weekend. Miejscami spadnie śnieg

Zgodnie z naszą wcześniejszą prognozą do kraju zaczęło napływać mroźne powietrze. W wielu miejscach północnej i północno wschodniej części kraju spadła poniżej -10. Na północy było przeważnie -12-(-11) st., na północnym wschodzie -14-(-12), a w Suwałkach Zanotowano -17 st. A jaka pogoda czeka nas w weekend? O tym poniżej.

W sobotę obszar kraju będzie w zasięgu rozległego ośrodka HARTMUT z centrum nad północną Skandynawią. Napływać będzie powietrze arktyczne. Jutro wszędzie zachmurzenie duże i umiarkowane, najwięcej chmur na południowym wschodzie. Na wschodzie, południowym wschodzie oraz w centrum możliwe są przelotne opady śniegu, lokalnie intensywne. Temperatura maksymalna od -7-(-6) st. na wschodzie i północnym wschodzie przez -5-(-4) st. w centrum do -1-0 st. na zachodzie. Powieje umiarkowany okresami dość silny północno wschodni wiatr w porywach do 30-40 km/h, a na północnym zachodzie do 60 km/h. Nad morzem początkowo porywy do 70 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, więcej chmur miejscami na północy, w centrum, południowym zachodzie i na południowym wschodzie. Początkowo w górach możliwe są przelotne opady śniegu, a w drugiej części nocy nad morzem. Temperatura minimalna od -13-(-12) st. na północnym wschodzie i -12-(-11) st. na wschodzie przez -11-(-10) st. na przeważającym obszarze kraju do -8-(-7) st. na zachodzie i -5-(-4) st. nad morzem. Lokalnie możliwe są spadki temperatury w pobliże -15 st., a na północnym wschodzie do -20 st. Wiał będzie umiarkowany północno wschodni wiatr.

Niedziela z zachmurzeniem małym i umiarkowanym wzrastającym do dużego i całkowitego, tylko na południowym zachodzie do końca dnia może się utrzymać zachmurzenie umiarkowane. Na północy i północnym zachodzie możliwe są przelotne opady śniegu, nad morzem opady mogą być intensywne. Temperatura maksymalna od -10-(-9) st. na północnym wschodzie i -8-(-7) st. na wschodzie i południowym wschodzie przez -7-(-6) st. w centrum do -3-(-2) st. na zachodzie i północnym zachodzie.

Początek tygodnia jeszcze chłodniejszy. Cieplej zacznie się robić prawdopodobnie w drugiej połowie tygodnia.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 06-12.11.2023. Umiarkowane temperatury i dużo przelotnych opadów

Przed nami tydzień z umiarkowanymi temperaturami jak na początek listopad i ze zmienną pogodą. Często będzie się chmurzyć i padać. Może też nieco mocniej wiać. Poniedziałek (06.11.2023) z dominacją chmur i opadów …

Pogoda na tydzień 20-26.11.2023. Dużo opadów deszczu i śniegu. Wystąpi też silny wiatr

W przyszłym tygodniu czeka nas zmienna pogoda, wystąpią duże i częste wahania temperatury. Będzie często i obficie padać zarówno deszcz, jak i śnieg. Wystąpi również silny wiatr. Poniedziałek (20.11.2023) będzie pochmurnym dniem z …