Kontynuacja słonecznej i gorącej pogody w Polsce. Kiedy pojawi się więcej opadów?

Począwszy od poniedziałku w naszym kraju panuje iście letnia pogoda. Na termometrach notujemy nawet 29 kresek powyżej zera. Dodatkowo nigdzie nie występują opady. 

W środę (19.09.2018) pogoda w całym kraju pozostanie wręcz idealna. Nigdzie nie spodziewamy się opadów, a do tego na niebie pojawią się tylko niegroźne chmury. Większe zachmurzenie może pojawić się wieczorem w zachodniej połowie Polski. Temperatura maksymalna osiągnie 24-25ºC na wybrzeżu i Suwalszczyźnie, 26-27ºC na przeważającym obszarze Polski do 28-29ºC w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej. Wiać będzie słabo i umiarkowanie, tylko okresami dość silnie z zachodu i południowego zachodu.

Noc ze środy na czwartek (19/20.09.2018) nie przyniesie większych zmian na niebie. W dalszym ciągu zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko na zachodzie może pojawić się więcej chmur. Nigdzie nie będzie padać. Termometry w najchłodniejszym momencie pokażą przeważnie 12-15ºC. Cieplej tylko na zachodzie – do 17ºC. Również w nocy wiać będzie słabo i umiarkowanie, tym razem z kierunków południowych.

W czwartek (20.09.2018) aura stopniowo zacznie się pogarszać, choć nadal nie będzie to załamanie, o którym wspominaliśmy w prognozie tygodniowej. Przelotne opady deszczu i burze mogą rozwinąć się w pasie od Śląska, przez Wielkopolskę, Kujawy, Ziemie Łódzką po północne Mazowsze, Mazury i Podlasie. Prawdopodobieństwo będzie jednak niskie, przez co opady pojawią się tylko punktowo. Na pozostałym obszarze na niebie dominować będzie słońce.

Czwartek ponownie będzie gorącym dniem – od 25ºC nad samym morzem, 26-27ºC na północy i wschodzie do 28-29ºC w Wielkopolsce, Ziemi Łódzkiej, na Śląsku oraz w Lubuskim. Możliwe, że w lokalnie będzie aż 30ºC. Takie wartości temperatur o tej porze roku są rzadkością.

Następne dni przyniosą coraz to gorszą pogodę, a większa ilość opadów oraz burz możliwa będzie w piątek oraz w trakcie weekendu.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Nadchodzi załamanie pogody. Przed nami ulewy i silny wiatr. W górach śnieżyce

Okres panowania wyżu znad wschodniej części kontynentu i związanej z nim mglistej aury dobiega końca. Władzę przejmą ośrodki niżowe, które wędrować będą znad wód Atlantyku przez Skandynawię. Nad krajem przemieszczać się będą …

Prognoza długoterminowa. Co nas czeka na przełomie listopada i grudnia?

Jak wspominaliśmy w poprzedniej prognozie w dniu wczorajszym i dzisiaj pojawiły się pierwsze opady śniegu, a w piątek czeka nas kolejny powiew zimy, tym razem poważniejszy, który będzie poprzedzony krótkim i niedużym …

Pogoda na czwartek. Przed nami pochmurny dzień z przelotnymi opadami deszczu i śniegu

W czwartek na pogodę w kraju będzie miał ośrodek niżowy z centrum nad Finlandią. Od północnego zachodu zacznie się nasuwać chłodny wycinek pofalowanego frontu atmosferycznego. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich. …

Prognoza pogody na tydzień 08-14.11.2021

Obecnie jesteśmy pod wpływem kilku ośrodków barycznych. Między innymi niżu znad Europy Wschodniej oraz wyżu znad Skandynawii. Duża ilość niżów i wyżów w pobliżu przynoszą zmienną pogodę i taka też okaże się …

Obserwuj nas

Najnowsze artykuły