Kontynuacja słonecznej i gorącej pogody w Polsce. Kiedy pojawi się więcej opadów?

Począwszy od poniedziałku w naszym kraju panuje iście letnia pogoda. Na termometrach notujemy nawet 29 kresek powyżej zera. Dodatkowo nigdzie nie występują opady. 

W środę (19.09.2018) pogoda w całym kraju pozostanie wręcz idealna. Nigdzie nie spodziewamy się opadów, a do tego na niebie pojawią się tylko niegroźne chmury. Większe zachmurzenie może pojawić się wieczorem w zachodniej połowie Polski. Temperatura maksymalna osiągnie 24-25ºC na wybrzeżu i Suwalszczyźnie, 26-27ºC na przeważającym obszarze Polski do 28-29ºC w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej. Wiać będzie słabo i umiarkowanie, tylko okresami dość silnie z zachodu i południowego zachodu.

Noc ze środy na czwartek (19/20.09.2018) nie przyniesie większych zmian na niebie. W dalszym ciągu zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko na zachodzie może pojawić się więcej chmur. Nigdzie nie będzie padać. Termometry w najchłodniejszym momencie pokażą przeważnie 12-15ºC. Cieplej tylko na zachodzie – do 17ºC. Również w nocy wiać będzie słabo i umiarkowanie, tym razem z kierunków południowych.

W czwartek (20.09.2018) aura stopniowo zacznie się pogarszać, choć nadal nie będzie to załamanie, o którym wspominaliśmy w prognozie tygodniowej. Przelotne opady deszczu i burze mogą rozwinąć się w pasie od Śląska, przez Wielkopolskę, Kujawy, Ziemie Łódzką po północne Mazowsze, Mazury i Podlasie. Prawdopodobieństwo będzie jednak niskie, przez co opady pojawią się tylko punktowo. Na pozostałym obszarze na niebie dominować będzie słońce.

Czwartek ponownie będzie gorącym dniem – od 25ºC nad samym morzem, 26-27ºC na północy i wschodzie do 28-29ºC w Wielkopolsce, Ziemi Łódzkiej, na Śląsku oraz w Lubuskim. Możliwe, że w lokalnie będzie aż 30ºC. Takie wartości temperatur o tej porze roku są rzadkością.

Następne dni przyniosą coraz to gorszą pogodę, a większa ilość opadów oraz burz możliwa będzie w piątek oraz w trakcie weekendu.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 11-17.09.2023. Nadchodzą zmiany. Pojawią się opady i burze

W nadchodzącym tygodniu czekają nas zmiany w pogodzie. Pojawi się nieco więcej chmur i opadów, wystąpią też wahania temperatury. Tylko na początku tygodnia utrzyma się jeszcze pogodna aura i gorąco. W poniedziałek …

Pogoda na tydzień 18-24.09.2023. Duże wahania temperatury i możliwe burze

W nowym tygodniu czeka nas zmienna pogoda. Wystąpią spore wahania temperatury, a także ulewy i miejscami burze. W najcieplejsze dni lokalnie może być w pobliżu 30oC. W poniedziałek (18.09.2023) rano dużo chmur …

Bardzo ciepła środa i czwartek. Na termometrach nawet 28 stopni

W środę oraz czwartek pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy znad wschodniej części kontynentu. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne. Dziś (27.09.2023) rano dużo chmur piętra niskiego na północy, w centrum i …

Pogoda na tydzień 02-08.10.2023. Więcej opadów i zmienna temperatura

Wraz z końcem września letnia aura dobiegła końca. Na początku października pogoda będzie stawać coraz bardziej jesienna. Będzie coraz chłodniej, ciepłe dni będą coraz rzadziej występować. Pojawi się też więcej opadów deszczu, …