Kontynuacja słonecznej i gorącej pogody w Polsce. Kiedy pojawi się więcej opadów?

Począwszy od poniedziałku w naszym kraju panuje iście letnia pogoda. Na termometrach notujemy nawet 29 kresek powyżej zera. Dodatkowo nigdzie nie występują opady. 

W środę (19.09.2018) pogoda w całym kraju pozostanie wręcz idealna. Nigdzie nie spodziewamy się opadów, a do tego na niebie pojawią się tylko niegroźne chmury. Większe zachmurzenie może pojawić się wieczorem w zachodniej połowie Polski. Temperatura maksymalna osiągnie 24-25ºC na wybrzeżu i Suwalszczyźnie, 26-27ºC na przeważającym obszarze Polski do 28-29ºC w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej. Wiać będzie słabo i umiarkowanie, tylko okresami dość silnie z zachodu i południowego zachodu.

Noc ze środy na czwartek (19/20.09.2018) nie przyniesie większych zmian na niebie. W dalszym ciągu zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko na zachodzie może pojawić się więcej chmur. Nigdzie nie będzie padać. Termometry w najchłodniejszym momencie pokażą przeważnie 12-15ºC. Cieplej tylko na zachodzie – do 17ºC. Również w nocy wiać będzie słabo i umiarkowanie, tym razem z kierunków południowych.

W czwartek (20.09.2018) aura stopniowo zacznie się pogarszać, choć nadal nie będzie to załamanie, o którym wspominaliśmy w prognozie tygodniowej. Przelotne opady deszczu i burze mogą rozwinąć się w pasie od Śląska, przez Wielkopolskę, Kujawy, Ziemie Łódzką po północne Mazowsze, Mazury i Podlasie. Prawdopodobieństwo będzie jednak niskie, przez co opady pojawią się tylko punktowo. Na pozostałym obszarze na niebie dominować będzie słońce.

Czwartek ponownie będzie gorącym dniem – od 25ºC nad samym morzem, 26-27ºC na północy i wschodzie do 28-29ºC w Wielkopolsce, Ziemi Łódzkiej, na Śląsku oraz w Lubuskim. Możliwe, że w lokalnie będzie aż 30ºC. Takie wartości temperatur o tej porze roku są rzadkością.

Następne dni przyniosą coraz to gorszą pogodę, a większa ilość opadów oraz burz możliwa będzie w piątek oraz w trakcie weekendu.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 12-18.07.2021

Po chwilowym ochłodzeniu w nowym tygodniu czekają nas znowu upały i kolejne silne burze, które mogą występować w różnych regionach kraju. W poniedziałek (12.07.2021) rano dużo chmur na południu, zachodzie oraz w …

Prognoza burz na poniedziałek 02.08.2021 i noc 02/03.08.2021

W poniedziałek nad Polską przemieszczać będzie się chłodny front atmosferyczny związany z niżem znad Skandynawii. Tego dnia napływać będzie wyraźnie chłodniejsza masa powietrza polarno morskiego. Obszar objęty możliwością wystąpienia burz (kolor zielony): W …

Pogoda na czwartek, 22 lipca. Ciepło i sporo słońca na niebie, przelotny deszcz tylko miejscami

Pogoda w Polsce nadal jest kształtowana przez ośrodek wysokiego ciśnienia, który w czwartek po południu znajdzie nad Niemcami. Napływać będzie umiarkowanie ciepła masa powietrza polarno morskiego. Czeka nas kolejny spokojny i dość …

Kolejne zniszczenia dokonane przez burze. Nawałnice powodowały zalania oraz podtopienia

12 lipca przez nasz kraj przetoczyły się kolejne gwałtowne burze. Głównymi zagrożeniami jakie niosły były silne porywy wiatru oraz nawalne opady deszczu. Ponadto komórki burzowe nie przemieszczały się zbyt szybko, co spowodowało …