Najbliższe dni ze spokojniejszą pogodą. Upał i burze wrócą w następnym tygodniu

Upał i Burze wrócą w następnym tygodniu Upał i Burze wrócą w następnym tygodniu
Upał i Burze wrócą w następnym tygodniu

Po fali nawałnic, które wyrządziły sporo szkód w kraju czeka nas kilkudniowe uspokojenie w pogodzie. Temperatura będzie niższa, ale nadal nie będzie zimno. Upał i burze powrócą w połowie następnego tygodnia.

synmap
Sytuacja synoptyczna w niedzielę, 23.06.2024

W trakcie weekendu rozległy wyż z okolic Azorów przesunie się nad Europę Zachodnią i zacznie poprawiać pogodę w Polsce. Odczujemy to już od niedzieli. Na początku nowego tygodnia wspomniany ośrodek wysokiego ciśnienia znajdzie się nad Skandynawią, z kolei niże będą blokowane nad Rosją oraz nad Atlantykiem. Pod wpływem wyżu do kraju chwilowo spłynie sporo chłodniejsze powietrze polarnomorskie.

Niedziela (23.06.2024) w znacznej części kraju przyniesie sporo słońca na niebie, jedynie na północy oraz częściowo w centrum pojawi się duże zachmurzenie. Na Pomorzu Gdańskim, Warmii i Mazurach, Podlasiu i na północy Mazowsza możliwe będą przelotne opady deszczu o słabym natężeniu.

67n57n7567
Zachmurzenie i opady w niedzielę, 23.06.2024

Na termometrach bez upału. Najchłodniej będzie tam gdzie wystąpi większe zachmurzenie i przelotny deszcz – czyli na północy kraju. Tam w najcieplejszym momencie dnia zaledwie 15-18 stopni. W pozostałej części Polski będzie ciepło, od 21 do 25 stopni Celsjusza.

Temperatura maksymalna w niedzielę

Pierwszy dzień nowego tygodnia, poniedziałek (24.06.2024) tak jak niedziela na niebie przyniesie sporo słońca, choć chwilami może wystąpić większe zachmurzenie. Bez burz, a niewielki deszcz możliwy będzie jedynie na wschodzie Polski.

57577
Zachmurzenie i opady w poniedziałek

Poniedziałek trochę chłodniejszy od niedzieli. Na wschodzie temperatura wzrośnie do 18-20 stopni, w centrum kraju do 21-23 stopni, najcieplej będzie na zachodzie, tam do 24-25 stopni Celsjusza.

Temperatura maksymalna w poniedziałek

Od wtorku (25.06.2024) do kraju zacznie napływać cieplejsze powietrze. Na niebie zobaczymy dużo słońca i nigdzie nie powinno padać. W najcieplejszym momencie tego dnia zobaczymy od 21-22 stopni na wybrzeżu i Lubelszczyźnie. 23-25 stopni na północy i południowym wschodzie do nawet 26-28 stopni na południowym zachodzie kraju.

Temperatura maksymalna we wtorek

Środa (26.06.2024) przyniesie powrót upału i burz do części kraju. Tego dnia prawie wszędzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Popołudniu i wieczorem rozwój burz możliwy będzie na południu i zachodzie kraju, zjawisk nie powinno być jednak dużo.

Temperatura maksymalna w środę

Na termometrach znów duże wartości. Najchłodniej na wybrzeżu i krańcach północno wschodnich, tam 24-25 stopni. Poza tym od 26 do 29 stopni Celsjusza, a na południowym zachodzie możliwy będzie upał do 30-31 stopni.

Prognozy na kolejne dni tego tygodnia wskazują na występowanie upału na zachodzie i południu kraju. Tam też prognozowane będą burze, lokalnie gwałtowne. W pozostałej części kraju również gorąco, ale bez burz.

Radar opadów i burz na żywo >>