Pogoda na tydzień 01-07.07.2024. Nadchodzi spore ochłodzenie i przelotne opady deszczu

Nadchodzi spore ochłodzenie i przelotne opady deszczu Nadchodzi spore ochłodzenie i przelotne opady deszczu
Nadchodzi spore ochłodzenie i przelotne opady deszczu

Po bardzo upalnym i burzowym weekendzie, nowy tydzień przyniesie sporo ochłodzenie i przelotne opady deszczu. Lokalnie możliwe będą także burze, ale będzie ich mniej niż w poprzednim tygodniu. Jak długo potrwa ochłodzenie?

Poniedziałek, 1 lipca 2024

Pierwszy dzień nowego miesiąca przyniesie duże zachmurzenie w całym kraju. Wszędzie możliwe będą przelotne opady deszczu, zwłaszcza na południowym wschodzie, wschodzie i zachodzie kraju. Na zachodzie i wschodzie Polski prognozowane są również burze, lokalnie dość gwałtowne z opadami gradu i silnym wiatrem.

54n646n44566
Prognozowane opady i burze w poniedziałek, godz. 15:00

Temperatura maksymalna w ciągu dnia osiągnie od 17-19 stopni na wybrzeżu i krańcach północnych, przez 20-22 stopni na zachodzie i w głębi północnych regionów do 24-26 stopni na wschodzie kraju. Lokalnie na krańcach południowo wschodnich może być jeszcze cieplej – do 29 stopni.

Temperatura maksymalna w poniedziałek

Wtorek, 2 lipca 2024

We wtorek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie duże i całkowite. Najwięcej rozpogodzeń w centrum kraju. Ponownie prawie wszędzie może przelotnie popadać deszcz. Najwięcej opadów prognozowanych jest na wschodzie, zachodzie i północy Polski. Miejscami niewykluczone są słabe burze.

45546nn457654
Prognozowane opady i burze na wtorek, godz. 16:00

Na termometrach zobaczymy jeszcze niższe wartości niż w poniedziałek. Najzimniej będzie na Pomorzu, Warmii i Suwalszczyźnie, tam zaledwie od 15 do 18 stopni. W głębi kraju 19-21 stopni. Najcieplej tego dnia będzie na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, tam do 23 stopni Celsjusza.

Temperatura maksymalna we wtorek

Środa, 3 lipca 2024

Środa będzie kolejnym dniem ze sporym zachmurzeniem w Polsce, choć przejaśnienia i rozpogodzenia również wystąpią. Tego dnia przelotne opady deszczu możliwe będą na północy, w centrum i na wschodzie kraju. Powinno być ich trochę mniej niż w dni poprzednie.

456n54n6n45
Prognozowane opady i burze na środę, godz. 15:00

Temperatura maksymalna ponownie dość niska. W najcieplejszym momencie dnia zobaczymy przeważnie od 17 do 20 stopni Celsjusza. W strefie opadów deszczu może być jeszcze chłodniej.

Temperatura maksymalna w środę

Czwartek, 4 lipca 2024

W czwartek Polska dostanie się pod wpływ kolejnego układu niskiego ciśnienia. Prawie wszędzie dużo chmur na niebie, choć rozpogodzenia również będą występować. Przelotne opady deszczu możliwe będą zwłaszcza na zachodzie, północy i w centrum kraju. Miejscami w tych regionach może również zagrzmieć.

45n6n6546n456n456n45n6
Prognozowane opady i burze na czwartek godz. 17:00

Na termometrach w czwartek zobaczymy od 18-20 stopni na Pomorzu i miejscami w centrum pod deszczowymi chmurami do 23-25 stopni Celsjusza na wschodzie Polski.

Temperatura maksymalna w czwartek

Piątek, 5 lipca 2024

W piątek zachmurzenie umiarkowane, lokalnie duże. Przelotny deszcz możliwy będzie jeszcze na wybrzeżu i wschodzie kraju. Poza tym nie powinno już padać.

Temperatura maksymalna w piątek

Temperatura maksymalna tego dnia osiągnie od 19-20 stopni na wybrzeżu, przez 21-23 stopnie na wschodzie i w centrum kraju. Najcieplej będzie na Ziemi Lubuskiej i Górnym Śląsku – tutaj do 25 stopni.

Sobota, 6 lipca 2024

Pierwszy dzień weekendu przyniesie znaczne ocieplenie. Do Polski zaczną napływać bardzo ciepłe masy powietrza z południa. Sobota zapowiada się z dużą ilością słońca. Dopiero wieczorem w zachodniej Polsce niewykluczone będą burze.

Temperatura maksymalna w sobotę

Zrobi się gorąco, a nawet upalnie. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 25 stopni na Podlasiu i Warmii do 27-29 stopni na przeważającym obszarze kraju. Lokalnie na zachodzie może wystąpić upał do 30-31 stopni.

Niedziela, 7 lipca 2024

Ostatni dzień tygodnia przyniesie upał i gwałtowne burze w kraju. Nad Polską przemieszczać ma się chłodny front atmosferyczny oddzielający dwie zróżnicowane masy powietrza. Na ten moment prognozy wskazują na silne burze we wschodniej i centralnej Polsce.

Temperatura maksymalna w niedzielę

Temperatura w ciągu dnia wzrośnie do 19-23 stopni na zachodzie Polski. Przed frontem jeszcze upalnie, od 27 do nawet 32 stopni Celsjusza.

Radar opadów: https://meteocentrum.pl/radar-opadow/