W niedzielę ciąg dalszy gwałtownych burz. Najgroźniej ponownie na wschodzie

Od dłuższego czasu przez Polskę przechodzą groźne burze. W wielu miejscach notowano poważne zalania oraz silne porywy wiatru, które czyniły niemałe szkody. Między innymi 18 czerwca zalany został Zgierz.

Jak się okazuje, niedziela (21.06.2020) również nie odpuści i minie pod znakiem dynamicznej aury. W ten dzień nad ranem będą zalegać spore masy chmur. Najsłoneczniej będzie na wchodzie, bowiem spodziewamy się zachmurzenia małego i umiarkowanego. Z kolei w pozostałej części naszego kraju może być nawet całkowite.

Z biegiem godzin zachmurzenie będzie się nieznacznie zmniejszać, jednak na zachodzie wciąż będzie pochmurno. Za to w obszarze obejmującym województwa leżące na wschód od zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i opolskiego będą rozwijać się chmury konwekcyjne.

Dzięki temu będą tam możliwe lokalne i przelotne opady deszczu wraz z burzami. Okażą się groźne, znów największym niebezpieczeństwem będą podtopienia ze względu na wolnoprzemieszczający charakter komórek burzowych. Osłabną dopiero późnym popołudniem, ale występować będą mogły nawet w nocy.  Szczegóły dostępne będą jak zawsze w prognozie burzowej. Temperatura maksymalna będzie zróżnicowana.

Termicznie Polska podzieli się na dwa wyraźne terytoria. Pierwszy na zachód od wspomnianych województw włącznie, termometry wskażą 18-22ºC. Za to na wschód 25-30ºC. Temperatura będzie zależna od rozmieszczenia opadów.

Noc z niedzieli na poniedziałek (21/22.06.2020) okaże się pochmurna. Na wschodzie będą dalej zalegać opady i gdzieniegdzie nawet burze. Temperatura nigdzie wyraźnie się nie obniży. Minimalnie będzie na zachodzie, bo stacje meteorologiczne zanotują tam 14-17ºC. Z kolei w centrum i na wschodzie 16-19ºC.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Kolejne zniszczenia dokonane przez burze. Nawałnice powodowały zalania oraz podtopienia

12 lipca przez nasz kraj przetoczyły się kolejne gwałtowne burze. Głównymi zagrożeniami jakie niosły były silne porywy wiatru oraz nawalne opady deszczu. Ponadto komórki burzowe nie przemieszczały się zbyt szybko, co spowodowało …

Pogoda na weekend. Nadchodzą zmiany w pogodzie. Zrobi się upalnie, a w niedzielę wrócą burze

W nadchodzący weekend nadejdą zmiany w pogodzie. Zacznie robić się upalnie oraz wrócą burze. Przed nami więc prawdziwie letnia pogoda w weekend. Względem wcześniejszych prognoz upał wystąpi tylko miejscami i nie będzie …

Już ponad 100 ofiar powodzi w Niemczech i Belgii. Zobacz przerażające nagrania

Silne burze, które przyniosły nawalne opady deszczu spowodowały w Niemczech oraz Belgii powodzie, które dokonały wielu zniszczeń i niestety spowodowały śmierć wielu ludzi. To największa powódź w tych rejonach od wielu lat. …

Pogoda na środę, 21 lipca. Miejscami przelotnie popada deszcz. Na termometrach do 25 stopni

Przed nami dość ciepła środa ze sporą ilością chmur na niebie. Miejscami pojawi się niewielki, przelotny deszcz. Tego dnia Polska znajdzie się w zasięgu układu wysokiego ciśnienia z centrum nad Wielką Brytanią. …