W niedzielę ciąg dalszy gwałtownych burz. Najgroźniej ponownie na wschodzie

Od dłuższego czasu przez Polskę przechodzą groźne burze. W wielu miejscach notowano poważne zalania oraz silne porywy wiatru, które czyniły niemałe szkody. Między innymi 18 czerwca zalany został Zgierz.

Jak się okazuje, niedziela (21.06.2020) również nie odpuści i minie pod znakiem dynamicznej aury. W ten dzień nad ranem będą zalegać spore masy chmur. Najsłoneczniej będzie na wchodzie, bowiem spodziewamy się zachmurzenia małego i umiarkowanego. Z kolei w pozostałej części naszego kraju może być nawet całkowite.

Z biegiem godzin zachmurzenie będzie się nieznacznie zmniejszać, jednak na zachodzie wciąż będzie pochmurno. Za to w obszarze obejmującym województwa leżące na wschód od zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i opolskiego będą rozwijać się chmury konwekcyjne.

Dzięki temu będą tam możliwe lokalne i przelotne opady deszczu wraz z burzami. Okażą się groźne, znów największym niebezpieczeństwem będą podtopienia ze względu na wolnoprzemieszczający charakter komórek burzowych. Osłabną dopiero późnym popołudniem, ale występować będą mogły nawet w nocy.  Szczegóły dostępne będą jak zawsze w prognozie burzowej. Temperatura maksymalna będzie zróżnicowana.

Termicznie Polska podzieli się na dwa wyraźne terytoria. Pierwszy na zachód od wspomnianych województw włącznie, termometry wskażą 18-22ºC. Za to na wschód 25-30ºC. Temperatura będzie zależna od rozmieszczenia opadów.

Noc z niedzieli na poniedziałek (21/22.06.2020) okaże się pochmurna. Na wschodzie będą dalej zalegać opady i gdzieniegdzie nawet burze. Temperatura nigdzie wyraźnie się nie obniży. Minimalnie będzie na zachodzie, bo stacje meteorologiczne zanotują tam 14-17ºC. Z kolei w centrum i na wschodzie 16-19ºC.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 18-24.10.2021

W nadchodzącym tygodniu czeka nas zróżnicowana pogoda. Będzie zarówno duże ocieplenie, ale też pod koniec tygodnia nadejdzie silne ochłodzenie. Opady deszczu będą występować znacznie częściej niż dotychczas. Poniedziałek (18.10.2021) przywita nas dominacją …

Pogoda na weekend. Sporo słońca na niebie, ale będzie zimno. W nocy przymrozki

W weekend bez zmian w pogodzie, w dalszym ciągu będziemy pod wpływem wyżu znad Rosji, który będzie się przybliżał do kraju. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne. Pierwszy dzień weekendu (09.10.2021) praktycznie w …

Eksplozja ciepła w weekend. Na niebie dużo słońca i do 22 stopni

W weekend obszar kraju znajdzie się na pograniczu dwóch ośrodków barycznych, a mianowicie silnego i rozległego wyżu znad wschodniej części kontynentu oraz głębokiego i rozległego ośrodka niżowego z centrum ulokowanym między Islandią …

Pogoda na środę, 13 października. Dynamiczna pogoda. Przelotny deszcz, grad i krupa śnieżna. Będzie zimno

Jutro obszar kraju dostanie pod wpływ ośrodka wyżowego z centrum nad Wyspami Brytyjskimi, dodatkowo nad krajem zaznaczy się chłodny front atmosferyczny związany z niżem ulokowanym nad Morzem Barentsa. Napływać będzie chłodna i …