W niedzielę ciąg dalszy gwałtownych burz. Najgroźniej ponownie na wschodzie

Od dłuższego czasu przez Polskę przechodzą groźne burze. W wielu miejscach notowano poważne zalania oraz silne porywy wiatru, które czyniły niemałe szkody. Między innymi 18 czerwca zalany został Zgierz.

Jak się okazuje, niedziela (21.06.2020) również nie odpuści i minie pod znakiem dynamicznej aury. W ten dzień nad ranem będą zalegać spore masy chmur. Najsłoneczniej będzie na wchodzie, bowiem spodziewamy się zachmurzenia małego i umiarkowanego. Z kolei w pozostałej części naszego kraju może być nawet całkowite.

Z biegiem godzin zachmurzenie będzie się nieznacznie zmniejszać, jednak na zachodzie wciąż będzie pochmurno. Za to w obszarze obejmującym województwa leżące na wschód od zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i opolskiego będą rozwijać się chmury konwekcyjne.

Dzięki temu będą tam możliwe lokalne i przelotne opady deszczu wraz z burzami. Okażą się groźne, znów największym niebezpieczeństwem będą podtopienia ze względu na wolnoprzemieszczający charakter komórek burzowych. Osłabną dopiero późnym popołudniem, ale występować będą mogły nawet w nocy.  Szczegóły dostępne będą jak zawsze w prognozie burzowej. Temperatura maksymalna będzie zróżnicowana.

Termicznie Polska podzieli się na dwa wyraźne terytoria. Pierwszy na zachód od wspomnianych województw włącznie, termometry wskażą 18-22ºC. Za to na wschód 25-30ºC. Temperatura będzie zależna od rozmieszczenia opadów.

Noc z niedzieli na poniedziałek (21/22.06.2020) okaże się pochmurna. Na wschodzie będą dalej zalegać opady i gdzieniegdzie nawet burze. Temperatura nigdzie wyraźnie się nie obniży. Minimalnie będzie na zachodzie, bo stacje meteorologiczne zanotują tam 14-17ºC. Z kolei w centrum i na wschodzie 16-19ºC.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Nadchodzą śnieżyce i marznący deszcz. Miejscami spadnie nawet 30 cm śniegu!

W weekend w południowej i częściowo wschodniej kraju minie pod znakiem śnieżyc, a na krańcach południowych także opadów marznących. Sprawcą załamania pogody będzie ośrodek niżowy, którego centrum w sobotę w południe znajdzie …

Pogoda na tydzień 20-26.11.2023. Dużo opadów deszczu i śniegu. Wystąpi też silny wiatr

W przyszłym tygodniu czeka nas zmienna pogoda, wystąpią duże i częste wahania temperatury. Będzie często i obficie padać zarówno deszcz, jak i śnieg. Wystąpi również silny wiatr. Poniedziałek (20.11.2023) będzie pochmurnym dniem z …

Pogoda na tydzień 04-10.12.2023. Mniej opadów śniegu. Nocami spory mróz

Po weekendzie ze śnieżycami, w kolejnych dniach opadów będzie mniej, lecz pogodnego nieba będzie niewiele, a ujemne temperatury utrzymają się w większej części kraju. Nieco cieplej zrobi się dopiero w weekend. W …

Pogoda na tydzień 06-12.11.2023. Umiarkowane temperatury i dużo przelotnych opadów

Przed nami tydzień z umiarkowanymi temperaturami jak na początek listopad i ze zmienną pogodą. Często będzie się chmurzyć i padać. Może też nieco mocniej wiać. Poniedziałek (06.11.2023) z dominacją chmur i opadów …