Powodzie dotknęły Australię. Nie żyje ponad 20 osób

Od ostatnich tygodni Australię nawiedzają intensywne opady deszczu, które generują powodzie. Niestety okazały się one bardzo groźne w skutkach, bowiem dokonały dotychczas sporo zniszczeń. Żywioł najbardziej dotknął wschodnie wybrzeże tego kraju.

Między innymi w Sydney od początku tego roku 2022 spadło blisko 880 mm deszczu. Taka ilość wody musiała zaskutkować powodziami.

A car sits submerged on a road beside the Georges River in the suburb of Milperra in Sydney
Skutki nawalnych opadów deszczu w Sydney. Źródło: rte.in

Na zdjęciach i nagraniach można zauważyć, że woda w tym mieście tworzy wręcz na ulicach rzeki. Tak silna powódź niestety zebrała swoje żniwo i do tej pory na jej skutek zginęło 21 osób. Poza tym zostało zniszczonych kilka tysięcy budynków.

W wielu miejscach woda sięgnęła nawet dachów domu, co może spowodować znaczące uszkodzenia budynków. Jak informuje rząd Australii, do eliminowania skutków żywiołu liczba służb mundurowych zostanie podwojona. Ponadto w ostatnich dniach ofiarowano ludziom dotkniętymi katastrofą około 385 miliardów dolarów.

Sydney faces more rain as death toll from Australian floods rises - CNN
Gdzieniegdzie woda sięga nawet dachów. Źródło: cnn.com

Na szczęście miejscami woda już powoli opada. Opady deszczu co prawda w następnych dniach również wystąpią, choć już nie będą tak silne, więc powinny jedynie spowolnić proces opadami wody.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 06-12.11.2023. Umiarkowane temperatury i dużo przelotnych opadów

Przed nami tydzień z umiarkowanymi temperaturami jak na początek listopad i ze zmienną pogodą. Często będzie się chmurzyć i padać. Może też nieco mocniej wiać. Poniedziałek (06.11.2023) z dominacją chmur i opadów …

Pogoda na tydzień 20-26.11.2023. Dużo opadów deszczu i śniegu. Wystąpi też silny wiatr

W przyszłym tygodniu czeka nas zmienna pogoda, wystąpią duże i częste wahania temperatury. Będzie często i obficie padać zarówno deszcz, jak i śnieg. Wystąpi również silny wiatr. Poniedziałek (20.11.2023) będzie pochmurnym dniem z …