Powodzie dotknęły Australię. Nie żyje ponad 20 osób

001b5344 800 001b5344 800

Od ostatnich tygodni Australię nawiedzają intensywne opady deszczu, które generują powodzie. Niestety okazały się one bardzo groźne w skutkach, bowiem dokonały dotychczas sporo zniszczeń. Żywioł najbardziej dotknął wschodnie wybrzeże tego kraju.

Między innymi w Sydney od początku tego roku 2022 spadło blisko 880 mm deszczu. Taka ilość wody musiała zaskutkować powodziami.

A car sits submerged on a road beside the Georges River in the suburb of Milperra in Sydney
Skutki nawalnych opadów deszczu w Sydney. Źródło: rte.in

Na zdjęciach i nagraniach można zauważyć, że woda w tym mieście tworzy wręcz na ulicach rzeki. Tak silna powódź niestety zebrała swoje żniwo i do tej pory na jej skutek zginęło 21 osób. Poza tym zostało zniszczonych kilka tysięcy budynków.

W wielu miejscach woda sięgnęła nawet dachów domu, co może spowodować znaczące uszkodzenia budynków. Jak informuje rząd Australii, do eliminowania skutków żywiołu liczba służb mundurowych zostanie podwojona. Ponadto w ostatnich dniach ofiarowano ludziom dotkniętymi katastrofą około 385 miliardów dolarów.

Sydney faces more rain as death toll from Australian floods rises - CNN
Gdzieniegdzie woda sięga nawet dachów. Źródło: cnn.com

Na szczęście miejscami woda już powoli opada. Opady deszczu co prawda w następnych dniach również wystąpią, choć już nie będą tak silne, więc powinny jedynie spowolnić proces opadami wody.