W Korei Południowej wybuchły potężne pożary. Spłonęło ponad 160 domów

Od czasu do czasu w różnych miejscach na świecie pojawiają się pożary, które czynią większe lub mniejsze szkody. Z reguły takimi miejscami jest Syberia, Australia, Brazylia czy też Ameryka Północna.

Tym razem wybuchły one w mniej kojarzonym z pożarami miejscem, ponieważ w Korei Południowej. Ponadto spowodowały to już sporo strat.

Do tej pory (05.03.2022) szacuje się, że żywioł spalił około 160 domów, a poza tym blisko 50 innych konstrukcji budowlanych. Oprócz tego podaje się, że płomienie spaliły dotychczas około 6 000 hektarów. Warto zaznaczyć, że pożar jest jeszcze młody, ponieważ zainicjował się dopiero w piątek w godzinach porannych (04.03.2022).

Niestety akcje gaszące prowadzone przez służby mundurowe do tej pory bardzo utrudnia silnie wiejący wiatr, więc możliwe że w najbliższym czasie żywioł nieco się rozprzestrzeni. Liczba ewakuowanych osób wyniosła już ponad 6000.

Pożar był także o tyle niebezpieczny, że zbliżył się do jednej z elektrowni jądrowej Hanul. Całe szczęście służby poradził sobie z tym zagrożeniem i zgaszono pożar znajdujący się w pobliżu. Dobrą wiadomością jest fakt, że nie pojawiły się żadne ofiary śmiertelne.

 Car driving on a road flanked by flames
Aktualny pożar w Korei. Źródło: Yonhap przez dw.com

Poza tym w następnych dniach wiatr nie będzie już zbyt mocny, ponieważ jego prędkość spadnie najpewniej do 10-20 km/h, a tylko okresowo do 30 km/h. Tak więc żywioł powinien zostać dość szybko opanowany przez poprawę warunków, co nastąpi w niedzielę (06.03.2022).

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza na piątek i sobotę. Po gorącej i burzowej pogodzie wyraźnie się ochłodzi

Jak na razie możemy cieszyć się naprawdę ciepłą, wręcz gorącą aurą z niemal bezchmurnym niebem. Wszystko jednak zmieni się już w piątek po przejściu frontu atmosferycznego, który przyniesie także miejscami groźne burze. …

Prognoza długoterminowa. Stopniowe ocieplenie i niedużo opadów deszczu. Jaka pogoda na majówkę?

Przez ponad połowę kwietnia mieliśmy do czynienia z chłodną pogodą, więc temperatura powietrza przez długi czas okazywała się znacznie niższa niż średnia wieloletnia. Dopiero w trzeciej dekadzie miesiąca jest wreszcie znacznie cieplej. …

Prognoza pogody na tydzień 02-08.05.2022. Dość wysokie temperatury i coraz więcej burz

Tegoroczny weekend majowy mija pod znakiem bardzo słonecznej oraz dość ciepłej aury. Jak się okazuje, również pierwszy tydzień tego miesiąca przyniesie ładną pogodę, choć gdzieniegdzie pojawią się zjawiska burzowe. Ponadto temperatura w …

Prognoza długoterminowa. Duże ocieplenie i burze w następnym tygodniu. Temperatura przekroczy 25 stopni

Początek maja przyniósł dość wysoką temperaturę i sporo słońca. Poza tym wystąpiły lokalne burze, które punktowo okazał się dość silne przynosząc intensywne opady deszczu, opady drobnego gradu oraz silny wiatr. Jak się …