W Korei Południowej wybuchły potężne pożary. Spłonęło ponad 160 domów

Od czasu do czasu w różnych miejscach na świecie pojawiają się pożary, które czynią większe lub mniejsze szkody. Z reguły takimi miejscami jest Syberia, Australia, Brazylia czy też Ameryka Północna.

Tym razem wybuchły one w mniej kojarzonym z pożarami miejscem, ponieważ w Korei Południowej. Ponadto spowodowały to już sporo strat.

Do tej pory (05.03.2022) szacuje się, że żywioł spalił około 160 domów, a poza tym blisko 50 innych konstrukcji budowlanych. Oprócz tego podaje się, że płomienie spaliły dotychczas około 6 000 hektarów. Warto zaznaczyć, że pożar jest jeszcze młody, ponieważ zainicjował się dopiero w piątek w godzinach porannych (04.03.2022).

Niestety akcje gaszące prowadzone przez służby mundurowe do tej pory bardzo utrudnia silnie wiejący wiatr, więc możliwe że w najbliższym czasie żywioł nieco się rozprzestrzeni. Liczba ewakuowanych osób wyniosła już ponad 6000.

Pożar był także o tyle niebezpieczny, że zbliżył się do jednej z elektrowni jądrowej Hanul. Całe szczęście służby poradził sobie z tym zagrożeniem i zgaszono pożar znajdujący się w pobliżu. Dobrą wiadomością jest fakt, że nie pojawiły się żadne ofiary śmiertelne.

 Car driving on a road flanked by flames
Aktualny pożar w Korei. Źródło: Yonhap przez dw.com

Poza tym w następnych dniach wiatr nie będzie już zbyt mocny, ponieważ jego prędkość spadnie najpewniej do 10-20 km/h, a tylko okresowo do 30 km/h. Tak więc żywioł powinien zostać dość szybko opanowany przez poprawę warunków, co nastąpi w niedzielę (06.03.2022).

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 20-26.03.2023. Ciepło, ale więcej chmur i opadów deszczu

Po ciepłym i pogodnym weekendzie czeka nas również ciepły tydzień, lecz będzie więcej chmur oraz opadów deszczu. Poniedziałek (20.03.2023) z dominacją chmur i przelotnymi opadami deszczu.  Początkowo więcej pogodnego nieba na południowym …

Przed nami znaczne pogorszenie pogody. Wystąpią śnieżyce i ulewy. Powieje również silny wiatr

Obszar kraju dostał się obecnie pod wpływ głębokiego ośrodka niżowego, który wędruje nad Skandynawią. Nad Polską przemieszcza się chłodny front z nim związany, który przynosi opady różnego rodzaju i lokalne burze. W …

Prognoza pogody na tydzień 13-19.03.2023. Przed nami coraz wyższe temperatury

W nadchodzącym tygodniu czeka nas kontynuacja dynamicznej aury z dużymi wahaniami temperatury, lecz opadów będzie nieco mniej, lokalnie możliwe są burze. Może wiać też silny wiatr. Poniedziałek (13.03.2023) z dominacją chmur. W …

Pogoda na weekend. Ciepło i na ogół słonecznie. Tylko lokalnie możliwy przelotny deszcz

W weekend obszar kraju znajdzie się pomiędzy wyżem znad Wschodniej Europy a wielocentrycznym niżem znad północnej i zachodniej części kontynentu. Nad regionami zachodnimi i północnymi będą zaznaczać się fronty związane ze wspomnianym …