W Korei Południowej wybuchły potężne pożary. Spłonęło ponad 160 domów

Od czasu do czasu w różnych miejscach na świecie pojawiają się pożary, które czynią większe lub mniejsze szkody. Z reguły takimi miejscami jest Syberia, Australia, Brazylia czy też Ameryka Północna.

Tym razem wybuchły one w mniej kojarzonym z pożarami miejscem, ponieważ w Korei Południowej. Ponadto spowodowały to już sporo strat.

Do tej pory (05.03.2022) szacuje się, że żywioł spalił około 160 domów, a poza tym blisko 50 innych konstrukcji budowlanych. Oprócz tego podaje się, że płomienie spaliły dotychczas około 6 000 hektarów. Warto zaznaczyć, że pożar jest jeszcze młody, ponieważ zainicjował się dopiero w piątek w godzinach porannych (04.03.2022).

Niestety akcje gaszące prowadzone przez służby mundurowe do tej pory bardzo utrudnia silnie wiejący wiatr, więc możliwe że w najbliższym czasie żywioł nieco się rozprzestrzeni. Liczba ewakuowanych osób wyniosła już ponad 6000.

Pożar był także o tyle niebezpieczny, że zbliżył się do jednej z elektrowni jądrowej Hanul. Całe szczęście służby poradził sobie z tym zagrożeniem i zgaszono pożar znajdujący się w pobliżu. Dobrą wiadomością jest fakt, że nie pojawiły się żadne ofiary śmiertelne.

 Car driving on a road flanked by flames
Aktualny pożar w Korei. Źródło: Yonhap przez dw.com

Poza tym w następnych dniach wiatr nie będzie już zbyt mocny, ponieważ jego prędkość spadnie najpewniej do 10-20 km/h, a tylko okresowo do 30 km/h. Tak więc żywioł powinien zostać dość szybko opanowany przez poprawę warunków, co nastąpi w niedzielę (06.03.2022).

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Zgniły wyż nad Polską. Pochmurna oraz mglista sobota i niedziela

Obszar kraju jutro i w niedzielę będzie w obrębie ośrodka wyżowego rozciągający się od Morza Czarnego po Bałtyk i Morze Północne. W ostatni dzień weekendu nad krajem zaznaczy się zanikający pofalowany front …

Zmiany w pogodzie. W drugiej połowie tygodnia pierwszy powiew zimy

W drugiej połowie tygodnia dominujący wpływ na pogodę w kraju będą miały wpływ dwa układy baryczne. Wyż znad północnej i północno wschodniej części kraju, a także ośrodek niżowy znad wschodniej części kraju. …

Prognoza pogody na tydzień 07-13.11.2022. Dość wysokie temperatury i zmienne zachmurzenie

Po ciepłym początku listopada z w miarę stabilną pogodą w nadchodzącym tygodniu czeka nas zmienna pogoda i dość wysokie temperatury. Poniedziałek (07.11.2022) rozpocznie się dominacją chmur. W zachodniej, południowej oraz wschodniej części …

Pogoda. Ciepły koniec tygodnia. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu i mgły

W piątek obszar kraju znajdzie się na skraju rozległego ośrodka wyżowego rozciągającego się od Hiszpanii po Morze Czarne i Ukrainę. Natomiast w sobotę i niedzielę nad Polską zaznaczy się pofalowany front związany …