W Korei Południowej wybuchły potężne pożary. Spłonęło ponad 160 domów

Od czasu do czasu w różnych miejscach na świecie pojawiają się pożary, które czynią większe lub mniejsze szkody. Z reguły takimi miejscami jest Syberia, Australia, Brazylia czy też Ameryka Północna.

Tym razem wybuchły one w mniej kojarzonym z pożarami miejscem, ponieważ w Korei Południowej. Ponadto spowodowały to już sporo strat.

Do tej pory (05.03.2022) szacuje się, że żywioł spalił około 160 domów, a poza tym blisko 50 innych konstrukcji budowlanych. Oprócz tego podaje się, że płomienie spaliły dotychczas około 6 000 hektarów. Warto zaznaczyć, że pożar jest jeszcze młody, ponieważ zainicjował się dopiero w piątek w godzinach porannych (04.03.2022).

Niestety akcje gaszące prowadzone przez służby mundurowe do tej pory bardzo utrudnia silnie wiejący wiatr, więc możliwe że w najbliższym czasie żywioł nieco się rozprzestrzeni. Liczba ewakuowanych osób wyniosła już ponad 6000.

Pożar był także o tyle niebezpieczny, że zbliżył się do jednej z elektrowni jądrowej Hanul. Całe szczęście służby poradził sobie z tym zagrożeniem i zgaszono pożar znajdujący się w pobliżu. Dobrą wiadomością jest fakt, że nie pojawiły się żadne ofiary śmiertelne.

 Car driving on a road flanked by flames
Aktualny pożar w Korei. Źródło: Yonhap przez dw.com

Poza tym w następnych dniach wiatr nie będzie już zbyt mocny, ponieważ jego prędkość spadnie najpewniej do 10-20 km/h, a tylko okresowo do 30 km/h. Tak więc żywioł powinien zostać dość szybko opanowany przez poprawę warunków, co nastąpi w niedzielę (06.03.2022).

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 20-26.11.2023. Dużo opadów deszczu i śniegu. Wystąpi też silny wiatr

W przyszłym tygodniu czeka nas zmienna pogoda, wystąpią duże i częste wahania temperatury. Będzie często i obficie padać zarówno deszcz, jak i śnieg. Wystąpi również silny wiatr. Poniedziałek (20.11.2023) będzie pochmurnym dniem z …

Pogoda na tydzień 06-12.11.2023. Umiarkowane temperatury i dużo przelotnych opadów

Przed nami tydzień z umiarkowanymi temperaturami jak na początek listopad i ze zmienną pogodą. Często będzie się chmurzyć i padać. Może też nieco mocniej wiać. Poniedziałek (06.11.2023) z dominacją chmur i opadów …